Skocz do zawartości

Kino domowe-przesiadka z Logitech Z-5500


Primo

Recommended Posts

Witam wszystkich!

Chciałem Was prosić o poradę- od ładnych kilku lat mam podpięte kablem optycznym do telewizora głośniki Logitech Z5500, zestawu używam w 60% czasu do oglądania filmów (TV/Netflix w Dolby) i 40% do słuchania muzyki (Youtube/radio internetowe)- wiem, że dla wielu z Was to tylko głośniki komputerowe a nie żaden zestaw 5.1- dla mnie służyły długo i na prawdę dawały radę w codziennym użytkowaniu i niezłych doznaniach w dźwięku przestrzennym- ale przyznaję, że nie jestem żadnym audiofilem :(

Pomieszczenie w jakim rozstawione są głośniki to salon połączony z kuchnią, ale rzeczywista przestrzeń „oglądania i odsłuchu” to około 3,5 na 3,5 m.

Mam „zielone światło” od Małżonki na zmianę zestawu- jej chodzi głównie o wygląd kolumn, ja chciałem Was zapytać czy możecie mi zaproponować jakąś konfigurację głośników + amplituner do maksymalnie 9-10 k?

Co do amplitunerów to widzę, że często pojawia się Denon AVR-X2700H- co myślicie o takim zestawie?:

https://www.salonydenon.pl/zestawy-kina-domowego/kino-domowe-avr-x2700h-el-8el-4vocal.html
 

Czy mogę w takiej konfiguracji odpuścić subwoofer- przyznam, że nie mam tutaj dużo miejsca na rozlokowanie głośników..

A może w ogóle dobrać do amplitunera jakieś 2 dobre kolumny które poradzą sobie z dźwiękiem przestrzennym na takiej przestrzeni?

Będę na prawdę wdzięczny za Wasze uwagi i propozycje.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Niestety nie możesz odpuścić suba. To konieczność. Nie wazne jak duże kolumny przednie będziesz miał.

Dnia 6.11.2021 o 00:23, Primo napisał:

Pomieszczenie w jakim rozstawione są głośniki to salon połączony z kuchnią, ale rzeczywista przestrzeń „oglądania i odsłuchu” to około 3,5 na 3,5 m.

dźwięk się rozchodzi więc liczy się całość.

To ile to będzie 30-40 metrów?

Denon X 1600 / 2700 + Heco Aurora 700 / Magnat Signature 507 / Monitor Audio Bronze 200

Skąd jesteś? Masz możliwość podjechać do nas na odsłuch?

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, S4Home napisał:

dźwięk się rozchodzi więc liczy się całość.

To ile to będzie 30-40 metrów?

 

Skąd jesteś? Masz możliwość podjechać do nas na odsłuch?

Piotr

 

Dziękuję za opowiedź- zaraz zamieszczę rzut mieszkania- przepraszam za bazgroły- na szybko zaznaczyłem na telefonie gdzie jest TV i jak są rozstawione głośniki. Powierzchnia to 31 m2 plus łączy się to z przedpokojem 12 m2.

Jestem z Warszawy.

 

Oczywiście nie upieram się przy Denonie jeżeli jest coś równie dobrego w tej cenie lub taniej ;)

Czytam właśnie na Waszym forum, że każdemu radzicie, że musi być sub…ech a już myślałem, że przy dużych kolumnach jakoś to zrekompensuje jego brak :(

9DBA7B49-2C19-4E07-8763-1BEECC78BB16.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subwoofer jest niezbędny bo stracisz połowę efektu, żadne kolumny nie zejdą tak nisko i nie zapewnią odpowiedniego efektu. Co do cen to tanio już było i musimy przygotować się na większe wydatki. Amplituner jeśli go zdobędziesz jest ok. w tym budżecie jeden z najlepszych. Co do kolumn to możemy ci zaproponować dobrze oceniane zestawowe Heco Aurora, Q Acoutsics 3050i, czy Klipsch z serii R i w tych konfiguracjach zostałoby ci jeszcze na subwoofer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.11.2021 o 10:02, Q21 napisał:

Heco Aurora, Q Acoutsics 3050i, czy Klipsch z serii R

Dziękuję za odpowiedź- czyli rozumiem, że dobieram 4 głośniki z powyższych, proponowanych przez Ciebie? Czy 2 na przód a tył mniejsze? A co z centralnym głośnikiem? Np taki zestaw?

https://audioplaza.pl/products/28643-heco-aurora-700-300-center-30-sub-30-a-zestaw-kolumn-kina-domowego-salon-poznan

 

Dnia 9.11.2021 o 10:02, Q21 napisał:

zostałoby ci jeszcze na subwoofer

A jaki byś proponował? Jak w zestawie powyżej czy coś innego?

 

Dnia 9.11.2021 o 08:31, S4Home napisał:

No jak chcesz kino to kilka podstaw po prostu trzeba spełnić.

Rozumiem- po prostu chciałem się upewnić, czy nie da się uniknąć subwoofera przy tak zaawansowanych systemach głośnikowych. Jaki model proponujesz?

Edytowano przez Primo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam pytanie- co myślicie o takim zestawie:

https://allegro.pl/oferta/klipsch-rp-640d-rp-240d-rp-140d-r-120sw-on-wall-9146001389

Pytam tylko pod kątem alternatywy i trochę mniejszych rozmiarów zwłaszcza przednich kolumn..

12 godzin temu, S4Home napisał:

W przypadku Heco jest to taki zestaw jaki wysłałeś.

Napisz do nas to Ci przygotujemy wycenę.

Dziękuję- na pewno napiszę!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.11.2021 o 08:43, S4Home napisał:

Jest tam zestaw na mniejszych kolumnach. Ale 6K bez suba to trochę sporo.

Rozumiem- ale jakość samych głośników i dźwięku będzie dużo słabsza od tych

 

Dnia 11.11.2021 o 02:21, Primo napisał:

Heco Aurora, Q Acoutsics 3050i

podanych wcześniej?

Dnia 15.11.2021 o 08:43, S4Home napisał:

Te wyglądają dosyć niepozornie? Ale cena bardzo atrakcyjna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...