Skocz do zawartości

Czy jest sens bawic sie w atmos z glsnikami reflect?


LukeWookiee

Recommended Posts

Witam.

 

mam na ta chwile heco aurora 5.1 + denon 2700. Kusi mnie sprobowanie glosnikow do tego heco am200. (Atmos)
zastanawiam sie jednak czy glosniki typu atmos reflect daja jakis konkretny efekt.

Widze, ze procz reflect mozna montowac glosniki pod sufitem i na suficie. 
Raczej pewnie nie bedzie wielkim odkryciem, ze glosniki na suficie daja najlepszy efekt.

Zastanawiam sie za to co jest lepsze - reflect czy montowanie na scianie pod sufitem?

I czy jest to warte inwestycji?

 

Ogolnie nie mialbym problemu z montowaniem na suficie lub pod sufitem ale te heco am 200 sa opisywane jako takie do postawienia na frontowych i nawet na nich logo jest tak przyczepione, ze chca stac glownie na frontach.

na suficie musialbym cos dac w obudowie, nie jest podwieszany. Kazde takie glosniki typu atmos sciete z wygladu nadaja sie na sufit?

 

ps. Moze jakis sklep ma heco am 200 na probe? Jakby sie sprawdzily to bym bral, jakby mnie nie urzeklo to zwrot.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie możesz/nie chcesz używać głośników typowych atmosowych, czyli instalacyjnych w suficie, to naścienne rozwiązania są alternatywą. Sposobów mocowanie jest wiele, zależnie od producenta. Najczęściej do podłoża przykręca się mocowanie, na które wsuwa/wczepia/przykręca się śrubką nasz głośnik.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiał byś wykuć w syropie tyle, ile wynosi głębokość montażowa głośnika. Trudny i kłopotliwy temat, ale nie twierdzę że niewykonalny. W podwieszanym to kilka minut roboty. Ja instalacyjne głośniki surround zamieściłem w wykutych otworach w ceglanej ścianie żeby nie wystawały z obrysu ściany. Wszystko się da, kwestia zakresu prac na jaki się porywasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, LukeWookiee napisał:

Chetnie bym zamontowal glosnik typowo sufitowy ale da sie takie cos zrobic bezposrednio w stropie? 

😳

28 minut temu, Butler napisał:

Musiał byś wykuć w syropie tyle, ile wynosi głębokość montażowa głośnika. Trudny i kłopotliwy temat, ale nie twierdzę że niewykonalny.

Chyba żartujesz!

Doradzasz kucie w stropie na głębokość montażu głośnika? 

Niewolno i koniec-kropka!!!!

45 minut temu, LukeWookiee napisał:

Czy bez podwieszanego sufitu sie nie obejdzie?

Moim zdaniem jedyna opcja dla Ciebie. Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Chyba Miro 84 napisał:

Chyba żartujesz!

Doradzasz kucie w stropie na głębokość montażu głośnika? 

Niewolno i koniec-kropka!!!!

A dlaczego nie? Nie zakładaj że nie bo nie, bo nikt za nas nie wie jaka jest konstrukcja tego stropu. Oczywiście nie zawsze można to robić, dlatego wprost nie napisałem że polecam to rozwiązanie, po prostu ostatecznie jest taka opcja. Po konsultacji z architektem kuje się na puszki na oświetlenie w stropach, niektóre głośniki nie wymagają wiele więcej miejsca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.11.2021 o 12:39, LukeWookiee napisał:

Ale ktory model na sufit? Ja widze same gole glosniki typowo sufitowe. 

Monitor Audio SoundFrame 3 On-Wall moim zdaniem super by się nadały na sufit. Sam przy okazji remontu podczas którego będę miał okazję pociągnąć kable w suficie mam nie ochotę. 29x29 cm i niecałe 8 cm głębokości, możesz sobie kupić białe i prawie zleją się z sufitem, albo czarne kontrastowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rozwiązanie pod sufitem to jest jakiś kosmos. To jest totalnie wyssane z palca.

Marketing w czystej postaci.

To jest dawno istniejący kodek Dolby IIz a nie żaden Atmos.

Z założenia dzwiek odbity od sufitu może działać. Bo tak to działa w soundbarach surround na przykład Yamahy.

Z tym że musisz się liczyć z tym że  efekt po prostu będzie słabszy.

Najlepiej bylo by wypożyczyć takie kolumny i sprawdzić czy to co uzyskasz Ci się podoba.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...