Skocz do zawartości

Recommended Posts

może to dziwne, ale chciałbym zadać pytanie czym różni się igła audio technica ze szlifem eliptycznym pełnym VM95EN , a wklejanym VM95E?

nie chodzi mi tu o zagadnienia techniczne, a brzmienie

stoję teraz przed zmianą igły (mam VM95E) i zastanawiam się czy jest sens dopłacić do pełnego , a może iść od razu w szlif liniowy shibata?

172465393_1807977156037362_415848325090556992_n.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

no dobra chłopaki, to sobie trochę pogwiazdorzę...

po ochłonięciu po pierwszych odsłuchach i przyzwyczajeniu się do szczegółowości zacząłem się zastanawiać, czy to jeszcze analogowe brzmienie?

aby to skonfrontować włączyłem płytę talk talk z cd i przełączałem na zmianę z lp, jednak okazało się, że cyfra, to cyfra i ma za dużo takiej technicznej blachy, a mimo wszystkich wyostrzeń w stosunku do wkładki VM95E micro line to najczystszy analog,

myślę, że VM95ML gra w sumie jednak bardziej równo od poprzedniczki, w graniu której od dłuższego czasu przeszkadzało mi nadmierne eksponowanie dołu,

co ciekawe w salonie uprzedzano mnie, że może się pojawić problem z gorszymi płytami i rzeczywiście na początku dwa razy mi przeskoczyła na samym początku odsłuchu fleetwood mac, a potem już nie było żadnych problemów - czyżby igła się ułożyła?

i to by było na tyle,

a w ogóle to szkoda ,że napoli przegrało z atalantą... 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
3 godziny temu, MarcKrawczyk napisał:

ale może w tej specyfikacji to będzie, czego szukasz...

Znalazłem :) 10 x 10 -6 cm/dyne /100 Hz/ , waga Twojej  wkładki 6,1 g. Wg. producenta do ramienia możesz przyczepić wkładki w zakresie 3,5-6,5 g , a więc powinno być ok. Wracając do podatności AT , to jest ona mała , a więc ramię / 9 calowe , dobra uniwersalna eska / powinno należeć do cięższych. Nigdzie nie mam wzmianki o masie efektywnej tego ramienia, więc nic więcej nie mogę powiedzieć. Wniosek końcowy , powinno toto jakiś dźwięk wydobywać :) 

Jestem na etapie załatwianie wagi sprężynowej laboratoryjnej. Przeczytałem cały net i sprzecznych informacji na temat tej nieszczęsnej masy efektywnej jest mnóstwo. nie ma to jak zważyć samemu. Wg. np. danych z netu i tabelek z vinylengine , to goście z JVC zakładali fabrycznie całkowicie niedobraną wkładkę do ramienia gramofonu , który sami produkowali :) 

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...