Skocz do zawartości

AV i audio do kina domowego


Paweł Kupidura

Recommended Posts

Cześć :90_wave:

Urządzam salon w nowym mieszkaniu i chcę się poradzić Was w sprawie części audio kina domowego. Zaczynam praktycznie od zera - jedyny istniejący fragment systemu to kable głośnikowe pociągnięte przez poprzednich właścicieli.

Podsumowanie najważniejszych punktów:

  • Budżet na amplituner + audio to 10000 zł, przy czym jestem w stanie go nieco podwyższyć jeśli naprawdę będzie warto dołożyć.
  • Początkowo celuję w 5.1, ale na przyszłość chciałbym mieć możliwość rozbudowy.
  • Będą 2 wyjścia wideo - Samsung Smart TV 4K i projektor 4K. Preferowane 2 wyjścia HDMI, ewentualnie w grę wchodzi aktywny rozdzielacz.
  • Z zestawu chcę też korzystać do słuchania muzyki, jednak nie oczekuję tutaj idealnego brzmienia - trzeba pójść na kompromis :) Z gatunków muzycznych to głównie elektronika, rap, rock - różne brzmienia, więc znowu kompromisy są wymagane ;)

Pomieszczenie:

  • Salon ma 19 m2, jest częściowo oddzielony pół-ścianką od kuchni. Rysunek poglądowy niżej.
  • Wspomniane wyżej kable głośnikowe są wyprowadzone pod sufit, na rysunku w miejscach zaznaczonych gwiazdkami.
  • Niestety ustawienie pomieszczenia, jak i "negocjacje" co do wystroju 😅, wykluczają kolumny podłogowe.
  • Na ścianie za kanapą są półki, na których będzie projektor i miejsce na głośniki tylne.

Na razie z amplitunerów na radarze mam Denon AVR-X2700H.

Mam nadzieję że opis wyczerpujący, i że coś się uda razem wymyślić. Pozdro!

 

rozkład.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Aurory 700 i zmieniłem na Silvery 500 6G - dla mnie skok jakościowy ogromny zarówno w KD jak i stereo.
7G nie słuchałem. Poprzednią serię możesz teraz kupić w dobrej cenie. No i obowiązkowo C350 ; )

Ustawienie  średnie, mało symetryczne, po za tym kanapa pod ścianą to zły pomysł.

Ja bym rozważył przerzucenie TV na prawą ścianę i kanapy na lewą, odstawioną od okna.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki MASX! Sprawdzę poprzednią serię Silverów.

No niestety ustawienie jest jakie jest, ale nie mam tu opcji zmiany na ten moment - przy następnej zmianie aranżacji będę negocjować inne ustawienie z żoną ;) Najbardziej mnie martwi ta niesymetryczność, ale dlatego też mam obniżone oczekiwania i nie liczę na idealny setup - chciałbym tylko wycisnąć max z tego co jest.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kolumny będa zamontowane tak jak mowisz

Dnia 6.11.2021 o 16:35, Paweł Kupidura napisał:

Wspomniane wyżej kable głośnikowe są wyprowadzone pod sufit, na rysunku w miejscach zaznaczonych gwiazdkami.

to nie ma znaczenia jakie kolumny wybierzesz.

Bo one będą zdecydowanie za wysoko. Po prostu im droższe modele wybierzesz tym więcej stracisz.

Aurora 300 czy jaśniejsze Magnaty Signature 503 i Monitor audio Bronze 100 po prostu wystarcza.

Denon jest tu dobrą opcją.

Przy opcji montowanych kolumn praktycznie pod sufitem możesz tez zapomnieć o przyszłej rozbudowie to Amosa. Jeśli o to chodziło.

Jesli jesteś na etapie remontu to po prostu tą ściankę przedłuż i zastosuj klasyczne kolumny.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Piotrze. Potwierdziłeś wszystkie moje obawy 😅

Być może uda mi się zmieścić kolumny podstawkowe po bokach telewizora. Większe zmiany układu nie wchodzą już w grę.

Dzisiaj wybieram się na odsłuchy, ale skłaniam się ku sprawdzonej przez wielu użytkowników opcji z Aurorami - jeszcze waham się tylko co na tył.

Jeszcze raz, dzięki za porady!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że udajesz się gdzieś na odsłuch bo budżet jaki mógłbyś wydać pozwalałby na kupno lepszych kolumn od Aurory choć i one w swoim budżecie się bronią. Jeśli będziesz miał możliwość porównaj sobie Heco Aurora z Dali Oberon 3, Kef Q350 i nie zapominaj, że przy monitorach i w ogóle kinie subwoofer jest niezbędny. W razie czego zapraszamy do naszego salonu na bezpłatne odsłuchy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Paweł Kupidura napisał:

Dzięki Piotrze. Potwierdziłeś wszystkie moje obawy 😅

Być może uda mi się zmieścić kolumny podstawkowe po bokach telewizora. Większe zmiany układu nie wchodzą już w grę.

Dzisiaj wybieram się na odsłuchy, ale skłaniam się ku sprawdzonej przez wielu użytkowników opcji z Aurorami - jeszcze waham się tylko co na tył.

Jeszcze raz, dzięki za porady!

Jesli po bokach TV to mozna myśleć o innych.

Z tym że na tym schemacie nie ma takiej możliwości.

Daj znać po odsłuchu.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...