Skocz do zawartości

Jasne / zimne kolumny do Yamaha R-N602


Piotrexed

Recommended Posts

Właśnie słuchałem Alicii Keys i tej góry jest dla mnie za mało. Jest za słabo wyeksponowana w stosunku do reszty, Czy można poprosić o jeszcze jakieś propozycje pomiędzy tymi dwiema Magnatów Signature 503 i QR1. Powiedzmy jakieś propozycje między 2 i 3 tys. zł. Chciałbym, aby wokal był mocno na przedzie, a tło im cichsze i bardziej wycofane tym lepiej. 

Może coś za  3 z kawałkiem się znajdzie. 

Edytowano przez Piotrexed
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem listę do przetestowania. Mam nadzieję, że nic nie pominąłem.

Elac Carina 243.4

B&W 707

Monitor audio Bronze 100

Magnat Signature 503

Triangle Esprit Comete Ez

Focal Aria 906

Audiovector QR1

JMR Lucia

Tannoy XT6

Fyne F 500

Usher S520

Warfedale Evo 4.1

Taga Harmony TAV 606S V.3

Elac Debut B 5.2

Dali Zensor 1

Dali Oberon 1

Dali Opticon 1

Dali Menuet

KEF LS50

Triangle Esprit Comete EZ

Opera Grand Mezza

Cabasse Jersey MC170

Triangle Titus

Triangle Plaisir Lymna

Epos M

Rega Kyte

Rega RS1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Piotrexed napisał:

Ja bym skreślił:

Elac Carina 243.4

B&W 707

Monitor audio Bronze 100

Magnat Signature 503

Triangle Esprit Comete Ez

Focal Aria 906

Audiovector QR1

JMR Lucia

Tannoy XT6

Fyne F 500

Usher S520

Warfedale Evo 4.1

Taga Harmony TAV 606S V.3

Elac Debut B 5.2

Dali Zensor 1

Dali Oberon 1

Dali Opticon 1

Dali Menuet

KEF LS50

Triangle Esprit Comete EZ

Opera Grand Mezza

Cabasse Jersey MC170

Triangle Titus

Triangle Plaisir Lymna

Epos M

Rega Kyte

Rega RS1

Albo są o klasę gorsze od reszty. Albo raczej nie zagrają tak, jak oczekujesz.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heco Aurora sprawdzać czy nie? Dopisać do listy? 

Update. Lista zredukowana. Co jeszcze odjąć? Czy dodać Guru Audio Junior i Heco Aurora?
Elac Carina 243.4
B&W 707
Magnat Signature 503
Triangle Esprit Comete Ez
Focal Aria 906
Audiovector QR1
JMR Lucia
Tannoy XT6
Fyne F 500
Usher S520
Warfedale Evo 4.1
Dali Opticon 1
Dali Menuet
KEF LS50
Triangle Esprit Comete EZ
Cabasse Jersey MC170
Triangle Titus
Triangle Plaisir Lymna
Epos M
Rega Kyte
Rega RS1

Edytowano przez Piotrexed
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotrexed napisał:

Czyli na odsłuchy jadę do Łodzi do RTV-MAX

Dzwoniłeś do nich zapytać czy faktycznie mają te wszystkie kolumny na stanie? Nie wierzę w to. Bądź ostrożny z tym sklepem. Poczytaj opinie.

Twoja lista jest do odsłuchu jest nadal zdecydowanie za długa. Uważam, że na odsłuch powinieneś jechać z nastawieniem na max 3-4 zestawy głośnikowe. QR1, Magnaty, jakieś Bowersy, może jakieś francuzy...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak już będziesz na odsłuchach , to poproś o jakieś monitory studyjne. One są strojone bardzo liniowo , dla przeciętnego użytkownika nie za bardzo , ale przy Twoich wymaganiach mogą się sprawdzić . 

I dopisz Triangle Genese Trio , w używce poniżej 5 tys do wyrwania. Słuchałem ostatnio z H300 , i bym to zdecydowanie określił jako jasno i zimno.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Kraft napisał:

Zanim dojdziesz do ostatniej pozycji, producenci wypuszczą na rynek kolejne dziesięć nowych modeli. Trzeba skreślać!

Jarek, mi 20 par monitorów udało się odsłuchać we własnym mieszkaniu w zaledwie 8 miesięcy 🙂. Nie wspominam o tych, których słuchałem w salonach. 

Przy odrobinie samozaparcia koledze też się powinno udać. 

Nie zmienia to jednak faktu, że i ja tę listę zawęził. Bowersów nie znam ale z "pewniaków" stawiałbym na audiovector qr1, kef ls50 i focal 906. Dali z niższych serii też bym odpuścił, chociaż być może zensory 3 mogłyby okazać się nienajgorszym pomysłem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Kraft napisał:

Bowersy 707 to killer. Kiedyś myślałem, że firma przesadza z cenami, że bazuje na marketingu. Ale takie brzmienie za 4000 zł? Łeb urywa! 

(co nie znaczy, że każdemu trafi w gust). 

Jest kilka innych firm, które przesadzają z cenami. I to grubo. Zresztą w ostatnim czasie trudno ocenić co jest przegięciem a co nie. Odnośnie Bowersów coś ciekawego pewnie będzie miał do powiedzenia kolega @lpomis, ale musimy pewnie jeszcze chwilkę poczekać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Monitor Audio Bronze czemu usunięte z listy? R-N602 jest do nich za słaby? 

14 godzin temu, lpomis napisał:

Dzwoniłeś do nich zapytać czy faktycznie mają te wszystkie kolumny na stanie? Nie wierzę w to. Bądź ostrożny z tym sklepem. Poczytaj opinie.

Twoja lista jest do odsłuchu jest nadal zdecydowanie za długa. Uważam, że na odsłuch powinieneś jechać z nastawieniem na max 3-4 zestawy głośnikowe. QR1, Magnaty, jakieś Bowersy, może jakieś francuzy...

 

A które to francuzy? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłeś pod uwagę bardzo dużą liczbę głośników. Żebyś mógł podejść rzeczowo do tematu, zapraszamy Cię do jednego z naszych salonów Tophifi abyś mógł posłuchać kilku par głośników. Każdy ma odmienny słuch, więc proponowanie czegoś (tym bardziej, że listę masz bardzo długą) nie będzie jednoznaczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej ciekawią Magnat Signature 503, bo kosztują jedynie 1200zł za parę i to nawet w Euro RTV AGD . Jeżeli nie wykreśliliście ich z listy, to znaczy , że mają rewelacyjny stosunek cena / jakość i można je polecać komuś kto chce zrobić komplet do 3 tys. Jakiś nad za 1600zł i do tego te Magnaty i super komplet za małe pieniądze wyjdzie.  Może nawet w ciemno po prostu zamówię , skoro takie tanie i takie dobre. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...