Skocz do zawartości

JBL arena 180


erdodeh

Recommended Posts

Dzień dobry,

chciałbym zadać bardzo amatorskie pytanie. Z uwagi na to, że mamy niedzielny poranek mam nadzieję, że nikogo nazbyt nie zdenerwuje taka amatorszczyzna na profesjonalnym forum. 

W piątkowy wieczór pod wpływem chwili i lampki wina zakupiłem 2 głośniki podlogowe (chyba ostatnie sztuki dostępne w Polsce) JBL Arena 180. Wiem, że powinienem ich najpierw posłuchać ale niestety nie miałem takiej możliwości. Dysponuje kiepskim amplitunerem (Onkyo HT-R558)ale niestety na inny obecnie mnie nie stać. Wyczytałem na forum, że te kolumny nie są wymagające pod kątem urządzenia źródłowego.

Teraz zastanawiam się czy to oby na pewno dobry wybór. To bądź co bądź model z 2015 roku, który w zbierał w Polsce bardzo dobre recenzje. Ale od tamtej pory minęło trochę czasu i może w cenie ok, 2400 za komplet to bzdurny zakup. Będę zobowiązany jeśli ktoś z szanownych specjalistów miał do czynienia z podobnym zestawem i może mnie utwierdzić bądź odwieść od tego pomysłu.

Dodam tylko, że razem z żona nie jesteśmy audiofilami. Lubimy słuchać razem muzyki (elektroniczna, pop, filmowa). Liczymy na miekki, głęboki dźwięk. 

Będę bardzo zobowiązany za pomoc. 🙂

 

Edytowano przez erdodeh
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysponujesz amplituner KD o niewielkiej mocy i będzie ciężko je nim odpowiednio wysterować. Z drugiej strony, kolumny te nie są zbyt wymagające od elektroniki i do spokojnego słuchania powinno być ok.

Jaką powierzchnię ma pomieszczenie w którym mają grać ?

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok 30m2. Wiem, że mój amplituner ma mała moc. Dlatego szukałem kolumn w podobnej cenie które nie będą wymagały większej mocy. 

Żeby nie było, jestem świadomy że to forum dla osób dla których Muzyka i jej jakość jest bardzo ważna. Ale ja na chwilę dysponuje głośnikami m audio 9920 i słyszę że dźwięk jest kiepski. Mam tylko nadzieję, że tu różnica będzie kolosalna, że będzie grało to najlepiej jak w takim budżecie może. I czasem na tyle głośno żeby nie słyszeć żony. 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, erdodeh napisał:

Czyli jak rozumiem, że mój wybór jest w miarę sensowny? 

A podoba Wam się granie? Jeśli tak, to nie ma tematu. Nie ma co teoretyzować i martwić się na zapas. Nie wiem, jakie duże macie pomieszczenie, ale mocy temu Onkyo nie powinno chyba zabraknąć. Pewnie z 50 W na kanał ma. Jeśli granie nie do końca Wam się podoba, to najpierw pokombinowałbym z ustawieniem kolumn i miejsca odsłuchowego w pomieszczeniu. To może być potencjał do poprawy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

20 minut temu, Kraft napisał:

A podoba Wam się granie? Jeśli tak, to nie ma tematu. Nie ma co teoretyzować i martwić się na zapas. Nie wiem, jakie duże macie pomieszczenie, ale mocy temu Onkyo nie powinno chyba zabraknąć. Pewnie z 50 W na kanał ma. Jeśli granie nie do końca Wam się podoba, to najpierw pokombinowałbym z ustawieniem kolumn i miejsca odsłuchowego w pomieszczeniu. To może być potencjał do poprawy. 

Sytuacja jest troche inna. Jeszcze nie otrzymaliśmy tych kolumn. Złożyliśmy zamówienie ale nie zostało ono jeszcze wysłane. Dlatego dopytuje czy to na pewno dobry wybór, bo odstąpienie przed wysłaniem towaru takich gabarytów jest dużo prostsze. Nie miałem okazji posłuchać tego zestawu.

Pomieszczenie ma 30m2. Moc na kanał wg producenta to 100W.

59 minut temu, S4Home napisał:

Też miałem problem ze zrozumieniem o co chodzi po pierwszym watku :P

Lampka wina zadziałała.

A tak na serio. Jeśli chcesz grać na tych kolumnach to na pewno nie na tym amplitunerze. Musisz po prostu kupić wzmacniacz.

Piotr

Zdecydowanie zadziałała. 😉

Tak jak pisałem, póki co nie zmienię wzmacniacza. Pewnie za 2-3 lata będzie na to szansa.

Sugerujesz, że amplituner nie poradzi sobie z tymi kolumnami?

Edytowano przez erdodeh
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo strasznie ściemnia z podawaniem mocy, więc te 100W na kanał, to raczej bajki. Ale i 30W powinno wystarczyć, więc to nie problem. Jak odmówicie zakup, to będziecie w punkcie wyjściu. Ten same pytania bez odpowiedzi będą w przypadku innych kolumn. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Kraft napisał:

Onkyo strasznie ściemnia z podawaniem mocy, więc te 100W na kanał, to raczej bajki. Ale i 30W powinno wystarczyć, więc to nie problem. Jak odmówicie zakup, to będziecie w punkcie wyjściu. Ten same pytania bez odpowiedzi będą w przypadku innych kolumn. 

Oczywiście. Szczerze, to po dokonaniu zakupu trafiłem na recenzje modelu klipsch r620f w której jest mowa, że nie potrzebuje wiele aby dobrze zagrać. Dlatego od piątku bije się z myślami, czy to była dobra decyzja i zawracam Wam tym głowę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, erdodeh napisał:

Ale ja na chwilę dysponuje głośnikami m audio 9920 i słyszę że dźwięk jest kiepski. Mam tylko nadzieję, że tu różnica będzie kolosalna, że będzie grało to najlepiej jak w takim budżecie może.

Niestety nie znam tych kolumn i jest mi ciężko je porównać do JBL Arena 180. 

5 godzin temu, erdodeh napisał:

Szczerze, to po dokonaniu zakupu trafiłem na recenzje modelu klipsch r620f w której jest mowa, że nie potrzebuje wiele aby dobrze zagrać. Dlatego od piątku bije się z myślami, czy to była dobra decyzja i zawracam Wam tym głowę.

Dlatego, że kolumny Klipsch charakteryzują się wysoką skutecznością.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...