Skocz do zawartości

Elac Debut 2.0 B6.2


Elac

Recommended Posts

Cześć.

Tytułowe kolumny pierdzą z założonymi maskownicami. Rezonują od wiatru z BR. Po zdjęciu jest wszystko ok. Czy jest jakiś sposób, by temu zaradzić? Trochę dziwne, że producent tego nie przemyślał, a jeszcze dziwniejsze, że w sieci nikt o tym nie pisze. Czy może ja trafiłem na felerny komplet?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Q21 napisał:

Cześć,
Powiem szczerze, że nie spotkaliśmy się z takim problemem. Czy po dociśnięciu maskownicy problem ustaje? Jeśli tak to istnieje duże prawdopodobieństwo, że kołki w maskownicy są zbyt luźne. 

Dzięki za odpowiedź @Q21

Maskownica siedzi dosyć ciasno. Nawet bym powiedział, że zakładanie nie odbywa się na zasadzie przyłóż i dociśnij, tylko muszę celować w dziurki i delikatnie odginać ramkę (wygląda ona tak jak na załączonym zdjęciu. Kładąc ją na płaskim, środkowe kołki nie stykają się z podłożem).

Moim zdaniem osłona siedzi odpowiednio, ale zbyt słabo przepuszcza wiatr i dlatego pierdzi. Podobny efekt pierdzenia uzyskałem przykładając dłoń do gołej kolumny w okolicy BR.

Dorzucam link do krótkiego filmu z maskownicą i bez.

https://streamable.com/xhhefc

https://streamable.com/dfeieu


Czy sprzedawane przez Ciebie Elace mają takie same osłony?

IMG_20211109_132827.jpg

IMG_20211109_132758.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiedziałem na pytanie "Czy po dociśnięciu maskownicy problem ustaje?"

Dociśnięcie nie pomaga, natomiast ucisk ramki jednocześnie z obu stron, w okolicach BR minimalizuje charczenie w dużym stopniu.

Mam kolejne pytania:

1. Czy Elac posiada serwis w PL? 

2. Czy sprzedawane w polskich sklepach Elace maja takie same maskownice jak na zdjeciu powyżej?

3. Poza tematem. Czy Heco Aurora 300 zagra podobnie do Elac b6.2?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.11.2021 o 14:57, Elac napisał:

1. Czy Elac posiada serwis w PL? 

Tak jesli je kupiłeś od autoryzowanego sprzedawcy posiadającego Polską gwarancję.

Dnia 10.11.2021 o 14:57, Elac napisał:

2. Czy sprzedawane w polskich sklepach Elace maja takie same maskownice jak na zdjeciu powyżej?

Nie pamiętam. Ale u mnie nie było słychać tego rezonansu.

Dnia 10.11.2021 o 14:57, Elac napisał:

3. Poza tematem. Czy Heco Aurora 300 zagra podobnie do Elac b6.2?

Podobnie? hmmm. Zalezy od tego dla kogo co znaczy podobnie.

Ale tak. To także takie cieplejsze granie. Ale nie takie samo.

12 godzin temu, Elac napisał:

Pytanie nr 4.

Wybierając z dwojga złego, tytułowe kolumny lepiej zagrają z amplitunerem kina domowego, który posiadam (onkyo HT-R695) czy lepiej sprawdzi się budżetowy wzmacniacz stereo Loxjie A30 lub np  topping mx3? Na tą chwilę nic droższego nie kupię

To zostaw swoje Onkyo. albo kup używany wzmacniacz , starszy ale grający znacznie lepiej.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałeś, możliwe że problem ten spowodowany jest blokowaniem swobodnego przepływu powietrza z tunelu Bass Reflex przez maskownicę. Może ktoś z forumowiczów u siebie by też sprawdził, jeżeli ma ten sam model.

Przypomniałem jeszcze sobie, że byłem kiedyś na odsłuchu tych kolumn, nie słuchałem na najwyższym poziomie głośności, ale dosyć głośno i nie pamiętam, aby jakieś zakłócenia, rezonanse pojawiały się. Dziwna sprawa, tym bardziej fajnie by było jakby wypowiedział się na ten temat ktoś, kto używa tych monitorów na co dzień.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie liczę na to, że ktoś z użytkowników tego modelu lub sprzedających ten model sprawdzi u siebie czy maskownice wyglądają tak samo i czy podobny problem występuje. Będę bardzo wdzięczny

Mogę jeszcze zwrócić te kolumny ale czas powoli się kończy,a ja wciąż nie znam odpowiedzi na powyższe

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, michal40 napisał:

nic nie burczało, widocznie twoje spadły z tira ..

Osłony, od wewnętrznej strony wyglądają u Ciebie tak samo? Nie wiem czy przeczytałeś uważnie wątek, pisałem, że tylko maskownice psują dźwięk. Po zdjęciu nic nie pierdzi

Edytowano przez Elac
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, michal40 napisał:

ale to tanie wypusty, uzywaj bez maskownic i tyle jesli przeszkadzają

nie lubiłem tego płaskiego dzwieku z tych elacow, pozbyłem się.

Na początek są wystarczające, kosztowały niecałe 800 zl więc wiele od nich nie wymagam. Tylko poprawnego działania. Maskownice są zabezpieczeniem przed dzieckiem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...