Skocz do zawartości

Uziemienie kolumn


hlary

Recommended Posts

Witam,

Tannoy-e i Fyne mają możliwość ich uziemienia.

Czy to rzeczywiście poprawia dźwięk ?

Gdzie i jak to uziemić ? Kablem głośnikowym do obudowy wzmacniacza ? Bo mój Pier Audio MS680 SE nie ma żadnego przyłącza do uziemienia.

Uziemić do gniazdka ? A jak będzie jakieś przebicie w instalacji elektrycznej ?

 

Edytowano przez hlary
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, hlary napisał:

Uziemić do gniazdka ? A jak będzie jakieś przebicie w instalacji elektrycznej ?

Z tego co wiem , to niczego się nie wkłada do gniazdka po za wtyczką zasilającą , a z pewnością nie kabel głośnikowy. Zadałeś ciekawe pytanie , niektóre kable głośnikowe jak choćby Supra mają oddzielną po za ekranem żyłę do uziemienia. Kolega @nowy78 w swoich kablach DIY / przepraszam za przejęzyczenie , powinno być : DOSKONAŁYCH kablach DIY/ również wyprowadził uziemienie. pamiętam , ze na zlocie pytałem Piotra co z tym zrobić , i bodajże podłączamy taki kabelek do terminala głośnikowego " - " we wzmacniaczu. Ale najlepiej jak Piotr sam to wytłumaczy .

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wzmacniaczu wyjście na kolumnę (-) ma oznaczenie GND jak uziemienie. Z tego wychodzi, że uziemienia kolumny można zmostkować z minusem ? Takie zapytanie wysłałem do producenta Pier Audio: "Witam. Piszę z Polski. Kolumny Tannoy mają wyjście na uziemienie. We wzmacniaczu MS680 SE wyjście minus na kolumny ma oznaczenie GND. Czy zatem można zrobić mostek na kolumnie między wejściem minusowym i uziemieniem ?"

Edytowano przez hlary
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...