Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz ?😊


Arekszcz

Recommended Posts

Witam

 posiadałem Marantz pm 8006 grał ładnie jednak pożyczyłem arcama sa30 i go przebił wiec sprzedałem marantza i zastąpiłem arcamem. Po pol roku doszedłem do wniosku ze jest zbyt „chirurgiczny „ .  Miałem również okazje posłuchać prostej lampy synthesis soprano która to zagrała niemalże jak Arcam z tym ze była o niebo przyjemniejsza dla ucha , marantza powaliła. Z uwagi na to ze słucham wszystkiego obawiam się ze taka lampa może sobie nie poradzić… co polecacie co zabrzmi jak lampa i będzie mega uniwersalne . Kolumny opticon 8mk2 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po posłuchaniu moich głośników z lampa odechciało mi się wszelkich kombinacji . Dirac może jakoś dopasować dźwięk do pomieszczenia ale charakteru chyba nie zmieni ( tak mi się wydaje) Arcam gra mega ale lampa miała to coś z dawnych lat ( wspomnień) . Była o wiele przyjemniejsza oczywiście nie było tej mocy ale dźwięk o niebo lepszy. Pomijając miałem okazje posłuchać cyrus one i powiem szczerze ze Arcam wygrywa tylko funkcjonalnością a dźwięk arcama efektowny jednak cyrus mu w niczym nie ustepuje. Takie moje wrażenia głuchego pana po 40;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Arekszcz napisał:

ale lampa miała to coś z dawnych lat

Opticony to 88 dB skuteczności , nie porwałbym się przy nich na lampę. Moja dobra rada , jak dojrzałeś do lampy to .... zmień cały system. Ot, taka męska decyzja. Dobrych wzmacniaczy lampowych jest trochę na rynku , robią je polskie manufaktury . Do tego wysokoskuteczne kolumny vintage z niskotonowym " na papierze" i pełnia szczęścia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, tomek4446 napisał:

Opticony to 88 dB skuteczności , nie porwałbym się przy nich na lampę. Moja dobra rada , jak dojrzałeś do lampy to .... zmień cały system. Ot, taka męska decyzja. Dobrych wzmacniaczy lampowych jest trochę na rynku , robią je polskie manufaktury . Do tego wysokoskuteczne kolumny vintage z niskotonowym " na papierze" i pełnia szczęścia.

Wystawiłem oczywiście opticony na sprzedaż ;). Powiem jednak ze z synthesis soprano zagrały naprawdę nieziemsko

Swoją droga zastanawiałem się nad unisonem duo hybryda aczkolwiek gdzieś ktoś powiedział ze basu to nie ma ale osobiście tego nie sluchalem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Arekszcz napisał:

Swoją droga zastanawiałem się nad unisonem duo hybryda aczkolwiek gdzieś ktoś powiedział ze basu to nie ma ale osobiście tego nie sluchalem

Po pierwsze nie sugeruj się opiniami osób trzecich. Po drugie zrobisz jak chcesz , ale porównałbym na Twoim miejscu 100% lampę i hybrydę. Przy zakupie hybrydy zawsze będziesz miał z tyłu głowy , że to jednak nie lampa. Jedyna hybryda jaką ja np. akceptuje / słuchałem/ to pre lampowe i końcówka tranzystorowa oddzielnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Arekszcz napisał:

czekam aż któraś firma zaproponuje wypożyczenie czegoś spełniającego oczekiwania 

W Szczecinie masz świetnego eksperta od lamp @elektron6 , napisz. Nie musisz wchodzić w nowe konstrukcje , jest mnóstwo świetnych lamp z epoki.

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Wiec szanowni forumowicze miałem niesłychana przyjemność gościć pana Jarka z haiku audio ( przypadek, zbieg okoliczności) . Bądź co bądź niesamowity człowiek ! Podłączyliśmy moje dali opticon 8mk2 do : haiku bright mk5 - ładnie miło nie tak cierpko jak Arcam . Kolejny etap selene EL34 - typowa lampa dźwięk czarujący . Ostatnie podejście selene 6550 - strzał w 10 . nie potrafię dźwięku  opisać słowami jednak mając do czynienia z marantzem pm 8006 , arcamem sa30 , nawet jakimś onkyo 8150 (chyba nie pamietam) żaden z nich nie osiągną tak pięknego brzmienia . 
podlresle tez ze całe zamieszanie z lampa zaczęło się od testowania (dzięki uprzejmości kolegi ) Arcam sa30 vs synthesis soprano. Synthesis również pod względem dźwięku przebił arcama aczkolwiek nie była to moc do dali.

Haiku audio panowie pełen podziw za to co robicie !!! ( to nie reklama a subiektywne odczucia)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziękuje . Sprzęt będzie w pon . I tak. Dodatkowo jezeli słuchacie każdej muzyki i wzmak ma być uniwersalny z „jajem” to selene 6550. Ceny wyjściowe są dosyć spore ( jak na moje możliwości) ale warto szukać . 
notabene gdyby nie konfrontacja soprano vs Arcam nigdy nie brałbym pod uwagę lampy :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Amarok napisał:

Pisząc "ta hybryda" miałeś na myśli haiku bright mk5 czy jakąś inną, czy tak ogólnie?

Haiku bright i słuchałem tez Unison jednak nie u siebie . Bright jak pisałem fajnie ale sama lampa mega

Gdyby tak inaczej ujmując wkrada się ta nienaturalność 

Do tego zwiększenie głośności nie powoduje praktycznie żadnych przekształceń co np Arcam robił aż bez najmniejszego problemu ;)

Oj jeszcze duże podziękowania dla słynnej testującej Asi która nakierowała mnie na brighta :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...