Skocz do zawartości

Jakie głośniki do stereo z rozbudowaniem do 5.1? Jeden producent czy fronty mogą być inne?


hipis_1

Recommended Posts

Cześć.

Wahałem sie między tematem w dziale stereo a kina domowego.

Posiadam na razie średniej klasy amplituner kina domowego (w przyszłości rozważe dodatkowy wzmacniacz stereo). Ponieważ zależy mi na muzyce stereo, ale też trochę muzyki w 5.1 wyższej jakości, oraz w jakimś stopniu 5.1 w filmach, a to dość uniwersalne podejście, to pomyślałem, że przednie kolumny wezmę lepszej klasy.  Pytanie moje jest takie, czy kierując się wyborem kolumn do muzyki w stereo, bo startuję mając sam amplituner, uda mi się potem dopasować centralny, tyły i suba, nawet jeśli dany producent nie będzie miał tego w ofercie, czy jestem skazany od razu na zestaw 5.1 jednego producenta? Czytałem ogólniki, że jak 5.1 to jeden producent, ale ogranicza to trochę wybór.

Ktoś może dobierał pozostałe głośniki do Hyperionów IV od Audio Academy?

A jeśli już zestaw 5.1, gdzie fronty powiedzmy 2-3 tys PLN sztuka, to co jest wartego uwagi?

Do słuchania stary i nowy rock głównie (w tym progresywny), może jakiś pop rock i alternatywna oraz inne jak coś wpadnie w ucho. Całkiem duży i wąski pokój, gdzie sprzęt ustawiony w jego końcu na długiej ścianie. Chciałbym, żeby bas potrafił się odezwać, a nie żebym musiał się domyślać. Ale też nie chodzi o mega głośne słuchanie z drżeniem szyb.

Edytowano przez hipis_1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Napisz przede wszystkim jaki masz amplituner kina domowego, zobaczymy czy jest sens na nim budować zestaw.  Być może jest możliwość podłączenia końcówki mocy lub wzmacniacza stereo pod amplituner kina domowego.  

AA Hyperion IV to bardzo dobre kolumny o dużej szczegółowości. Mamy w tym przypadku mocną podstawę basową oraz soczystą średnicę. Warto do tych kolumn podłączyć wydajny wzmacniacz aby wykorzystać ich potencjał. 

Wybierając system 5.1 nie musisz iść we wszystkie kolumny tej samej firmy tym bardziej jeśli kino domowe będzie jedynie dodatkiem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

22 godziny temu, hipis_1 napisał:

Posiadam na razie średniej klasy amplituner kina domowego

co to za amplituner?

22 godziny temu, hipis_1 napisał:

Czytałem ogólniki, że jak 5.1 to jeden producent, ale ogranicza to trochę wybór.

Nie, kolumny nie muszą być tego samego producenta. 

22 godziny temu, hipis_1 napisał:

Całkiem duży i wąski pokój

Jakiej wielkości to pomieszczenie?

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w mniejszości ale ja robię to nawet celowo.

Dobieram inne kolumny frontowe od centralnego i tyłów. I to świadomy zabieg. Utarły się komentarze właśnie o doborze z jednej firmy na czym producenci mocno zarabiają. U niektórych kolumny tylne czy centralne są droższe od frontowego.

Dobrze aby ich dźwięk nie był całkowicie z innej parafii ale to jest stosunkowo łatwe do dobrania.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, LBX Systemy Audio napisał:

Cześć,

co to za amplituner?

Nie, kolumny nie muszą być tego samego producenta. 

Jakiej wielkości to pomieszczenie?

 

Piotr

Amp Denon x3700h. Miał lepszy test zniekształceń itd niż siostrzany Marantz.

Pokój jakieś 28m2, ale częściowo na przedłużeniu jest jeszcze nieduży korytarz. Razem wyjdzie może ze 35m2. Sprzęt w drugim końcu, gdzie nie ma korytarza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, seba3002 napisał:

Do tego denona możesz podłączyć końcówkę mocy bądź wzmacniacz, który posiada możliwość pracy jako końcówka mocy. Ja też mam fronty innej firmy niż centralny. Ba, te fronty są nawet w innym kolorze 😉

 

Proszę, czyli nawet mieszkanka kolorów wygląda ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...