Skocz do zawartości

Zmiana amplitunera przy Monitor Audio Silver 500


szeri

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów. 

Kupiłem paręd dni temu nowe kolumny - monitor audio Silver 500. Wcześniej miałem Cantony SP706 + satelity z tej samej serii i centralny oraz 2 aktywne suby.

Wszystko podpięte jest pod denona avr-x2400h. 

Po zmianie kolumn na monitor Audio zauwazylem poprawe jakosci dzwieku oraz glebi natomiast zastanawiam się czy zakup lepszego amplitunera może podkręcić immersje jeszcze bardziej? Czy jest sens wydania 9k  na anthem mrx 540? Czy różnica będzie bardzo zauważalna in plus, czy może będzie to tylko delikatna różnica nie warta wydania tak olbżymiej sumy pieniędzy?

Dodam jeszcze, że stare satelitki tylne, które zostały wyparte wcześniejszymi cantonami frontowymi zamierzam podpiąć pod sufitem jako kolumny górne (Atmos). 

Kolumny wykorzystuje 50/50 muzyka/(filmy-ps5)

 

Stanowisko odsłuchowe to pokój w bliźniaku - salon. powierzchnia około 25m2salon / 33m2 licząc z jadalnią. 

Edytowano przez szeri
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planujesz atmos. Także do tego mrx540 będziesz potrzebował końcówki/ wzmacniacza.

Zmieniłeś tylko fronty czy centralny i surroundy też kupiłeś z serii silver? 

Moim zdaniem lepiej kupić amplituner średniej półki z pre na fronty i z odpowiednią ilością końcówek i do tego wzmacniacz na fronty. 

Chociaż sam zastanawiałem się nad nadem t778 żeby mieć jeden klocek do wszystkiego. Ale boję się, że w kinie może zagrać mniej efektowo niż rz840. Na razie z braku czasu porzuciłem poszukiwania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jeszcze raz przeanalizowałem wyjścia, no faktycznie to nie zadziała. 

Przejrzałem też stronę nad i dostępne modele. Faktycznie ten NAD 778 też bylby jakimś pomysłem. Ale kwota tutaj też jest znaczna.

Moj denon w tej chwili zaspokaja wszystkie wyjścia. Mam wyjście na 2 suby i mogę zrobić 5.2.2 z niego. 
Dlatego wracam do pytania kluczowego w całym tym wątku, czy w ogóle różnca w jakości dźwięku gdybym powiedzmy kupił takiego NADa będzie warta swojej ceny, czy usłyszy tą różnicę 1 na 10 osób. Generalnie chodzmi mi o to czy warto myśleć nad lepszym amplitunerem bo różnica w jakości to przepaść, czy może jest tylko lekkie ulepszenie?

Może mogę gdzie np posłuchać tych nadów? Jest jakiś dobry sklep w okolicach Poznania, gdzie mógłbym zrobić takie łopatologiczne porównanie DENON ze zbliżonej serii + coś z wyższej półki?

Edytowano przez szeri
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli zależy Ci na jakości dźwięku, kontroli basu oraz przestrzeni to Anthem MRX540 będzie bardzo dobrym rozwiązaniem. Różnica względem Denona będzie bardzo duża.  Alternatywą byłby Arcam AVR10, który zaprezentuje muzykalniejszy charakter brzmienia. 

NADa znajdziesz tak na prawdę bezpośrednio u dystrybutora ale mogą być problemy z dostępnością. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Q21 - właśnie u Was kupiłem kolumny w zeszłym tygodniu.

Analizując jeszcze oferty zastanawiam się czy nie rozbić tego na 2 urządzenia - wyjdzie chyba taniej a nie koniecznie drożej prawda?

Może wymienić mojego denona na Marantz 1711 + dać wtedy wzmacniacz stereo? Jaki wzmacniacz najlepiej by pasował? Czy ten marantz 1711 godnie zastąpi Denona avr-x2400h ? Widzę, że ma pre-outy więc powinienem wtedy coś móc złożyć. 

Marantz ma na kanał 5W mniej niż denon, w denonie było 95W na kanał, to będzie w ogóle odczuwalne, czy może lepiej dopłacić i kupić coś jeszcze trochę lepszego?

Jakie byście mieli propozycje dla mnie pod te kolumny, które obecnie posiadam?

 

Edytowano przez szeri
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AVR10 na pewno zdeklasuje raczej budżetowy model Denon-a lub slim od Marantza. Tak się jednak składa, że Marantz w swoich amplitunerach posiada całkiem dobre wyjścia pre out (również w modelu 1711) więc decydując się na zewnętrzny wzmacniacz stereo współpracujący z kinem jako końcówka mocy, wybór wyższego modelu amplitunera Marantz nie ma sensu - on sam będzie zasilał jedynie głośnik centralny oraz efektowe a jakość pre out będzie raczej taka sama. Wśród wzmacniaczy do Silver 500 oferujących opcję pracy w trybie kina koniecznie trzeba przesłuchać Roksan K3, Musical Fidelity M3si czy Atoll IN100 Signature. Dla muzyki będzie to najbardziej "audiofilskie" rozwiązanie. Jeśli wszystko w jednym, sensownym kompromisem będzie właśnie (dopiero) wspomniany Arcam.

Co do ceny, rzeczywiście z okazji zbliżającego się black friday może się pojawić lepsza oferta na AVR10 i nie tylko - zapraszamy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedno pytanie bo jestem laikiem w tych kwestiach. Jeśli robiłbym to połączenie marantz 1711 + powiedzmy Roksan k3 to potrzebuje tylko końcówkę mocy Roksan k3 czy wzmacniacz stereo Roksan k3? Rozumiem że gdybym nie miał amplitunera to musiałbym mieć wzmacniacz. W przypadku Ampli do kina domowego z pre out jest sens dopłacać do wzmacniacza a nie samej końcówki mocy?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odpowiem Ci tak. To, czego potrzebujesz, musisz sam zdecydować. I nie daj się zwariować ;)

W każdym razie, odnosząc się do Twojego powyższego pytania, włożenie w tą układankę wzmacniacza umożliwia Ci korzystanie ze stereo z pominięciem ampli KD (co moim zdaniem w tej układance będzie na korzyść), gdzie źródła dźwięku muzyki podłączasz bezpośrednio pod wzmacniacz i korzystasz z jego zarówno PRE jak i końcówki. W przypadku samej końcówki , jesteś "skazany" na korzystanie również z ampli KD i jego PRE, które w takim układzie może wypaść bladziej (nie znam tego modelu Marantza). 

Ja w każdym razie, po wielu perturbacjach, testach i - to wyraźnie zaznaczę - jako na tamten moment miłośnik KD zdecydowałem się jednak rozdzielić systemy, posiadając wcale nie budżetowy ampli KD ;) 

Skoro piszesz 50/50, gdzie drugą połowę uzurpuje nie tylko samo kino, ale i konsola wnioskuje, że jednak to muzyka jest/będzie Ci bliższa. I jako laikowi polecam nie wykonywać gwałtownych ruchów, a już na pewno nie podejmować decyzji tylko i wyłącznie w oparciu o internetowe opinie. Tu musisz potestować, a to wymaga czasu i przede wszystkim cierpliwości, której widuję częsty brak w "tematach"

Oczywiście zgadzam się, że powyżej wymieniane Arcamy, NADy i Anthemy w stereo będą prezentować się lepiej od obecnie posiadanego Denona, Jest to jednak inna półka, niż popularne Japończyki, ale czy inwestycja kilkunastu tys. w ampli KD do słuchania muzyki, to jest właściwy kierunek? Ja takiego bym nie obrał na pewno. A czy kino faktycznie gra aż tak bardzo dużą rolę, żeby to tłumaczyło tą inwestycję? Generalnie klasyczny dylemat, na który nie ma prostego rozwiązania. 

Jedno jest pewne, z tym swoim x2400 nie wykorzystujesz nawet ułamka potencjału tych kolumn.

Więc miłego bólu głowy kolego :) Czas takich wyborów jest fajny, o ile nie zaczniesz niepotrzebnie się podpalać 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, szeri napisał:

To jeszcze jedno pytanie bo jestem laikiem w tych kwestiach. Jeśli robiłbym to połączenie marantz 1711 + powiedzmy Roksan k3 to potrzebuje tylko końcówkę mocy Roksan k3 czy wzmacniacz stereo Roksan k3? Rozumiem że gdybym nie miał amplitunera to musiałbym mieć wzmacniacz. W przypadku Ampli do kina domowego z pre out jest sens dopłacać do wzmacniacza a nie samej końcówki mocy?

 

Potrzebujesz tylko końcówki. ale!

Idąć tym tropem możesz upolować końcówkę M2 Caspiana która gra lepiej.

Z kolei wybierając integre możesz z czasem zrezygnować z amplitunera w przypadku odsłuchu tylko muzyki. Jeśli zakupisz po prostu zewnętrzne źródło.

Więc tu wybór należy do Ciebie.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym kupić sprzęt z dobrym stosunkiem ceny do jakości :-). 

Na początku zastanawiałem się tylko nad zmianą wzmacniacza AVR na taki który kompleksowo zagra lepiej. 
Teraz myślę, że może lepiej rozbić sprzęty bo teoretycznie wzmacniacz KD może zostać prawie taki jaki jest, ale dołożyć końcówkę/wzmacniacz stereo dla lepszej jakości stereo -> I nie wydawać milionów monet na zintegrowane rozwiązania o tej samej jakości. Dlatego nie chciałbym za sam wzmaczniacz/końcówkę stereo zapłacić 10k - bo tyle oryginalnie miał kosztować ten anthem. Generalnie pojadę do jakiegoś sklepu audio na odsłuch bo bez tego nic nie wymyślę :-).

 

Z technicznych pytań mam jeszcze takie:

- czy jest jakiś sposób żeby moje 2 aktywne suby współpracowały zarówno w trybie Kina domowego jak i stereo przy opcji AVR + wzmacniacz/końcówka? (Canton SC 84.2)
- czy da się zrobić tak, żeby jednym pilotem sterować głośnością w obu trybach?

Edytowano przez szeri
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc jestem po odsłuchu, udało się odsłuchać nawet na moich kolumnach kilku sprzętów.

Sprawdziłem jakiegoś budżetowego DENONA - żeby mieć porównanie z tym co mam teraz w chacie.

A później odpaliliśmy:

-Arkam AVR10,
-Roksan K3
oraz Roksan Attessa streaming amplifier.

Więc tak, różnica jakości między moim entry level denonem i resztą wyraźnie zauważalna. 

Arkam wypadał blado na tle K3 oraz Attessy. Z tych 2 pozostałych decyduje się na attesse z prostej przyczyny - ma wbudowane usługi streamingowe, nie muszę nic dodaktowego dokupować i będzie współpracować z kinem. Różnica w odsłuchu była, ale nie tyle jakościowa co bardziej barwowa - tak bym to ujął. Koniec końców przedkładam wygodę użytkowania nad tą różnicę. Ampka wymieniam na Marantza ale nie 1711 - bo jest kiepska dostępność - biorę Marantz sr5015. 

Cały set mnie kosztuje 12k z okablowaniem. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.11.2021 o 09:35, szeri napisał:

- czy jest jakiś sposób żeby moje 2 aktywne suby współpracowały zarówno w trybie Kina domowego jak i stereo przy opcji AVR + wzmacniacz/końcówka? (Canton SC 84.2)

Tak. To kwestia ustawienia na ampli. Ale suby moga działać w opcji stereo

Dnia 10.11.2021 o 09:35, szeri napisał:

- czy da się zrobić tak, żeby jednym pilotem sterować głośnością w obu trybach?

Sterujesz głośnością na amplitunerze. Chyba nie do końca rozumiesz jak to działa?

On jest bazą i centralnym punktem systemu. Sterujesz tylko tutaj.

Napisz do mnie o wycenę 5015 i Atessy.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...