Skocz do zawartości

Pierwsze podejście do stereo / odczucia / podejście sprzedawców/ mały offtop.


mariusz_m

Recommended Posts

Małe ot wam zrobię, ale może komuś się przyda :)

Zacznę od początku, miałem soundbar jbl ( jakiś wysoki, stary model ) z racji, że używany jest tylko do muzyki, pomyślałem o zmianie na stereo.
Na moje potrzeby był ok, trochę brakowało tego środka, barwa mogła by być lepsza, można dużo lepiej, no ale 10 min dziennie można przeżyć, problem pojawia się jak wpadają znajomi, mogło by być głośniej mniej góry więcej środka itp.
No więc, czas na to stereo !
Poczytałem trochę forum i nie tylko, wiem jaki jest stosunek to grajbelki ;) " to się nie nadają " "nawet najgorsze stereo będzie zawsze lepiej grało".
No więc, skoro specjaliści i ludzie na forum tak mówią to pomyślałem, że jak przyjadę na odsłuch  to na bank wyrwie mnie z kapci :).

Na początek wybrałem się do hi fi. Zapytałem, który salon ma największy wybór i tam się wybrałem.
Wybieranie sprzętu , przypomniało mi wizytę w jednym z warszawskich salonów Porsche ( nie wiem, czy ktoś miał okazję, bardzo ciekawe przeżycie) . Jeśli nie chcesz kupić 911 Turbo S a zwykłego Macana dla biedaków to trochę mają cię w d.., ale w taki miły sposób, niby mili, ale tak inaczej, sprzęt i tak się sprzeda, nie ma co się starać , w sumie to się nie znasz, a poza tym powinieneś się cieszyć, że wpuszczają do salonu. No ciekawe przeżycie, jeśli nie byliście polecam ;). Żeby była jasność, polecam wizytę a nie zakup ;)

Myślałem, że będzie wyglądać to tak : wpadnę, powiem co chcę, sprzedawca pokaże co ma, podłączy , mi spadają z wrażenia kapcie , płacę, jadę zadowolony do domu. 45Min no max godzina ;) no proste, tak ?
No w końcu to takie media markt tylko trochę droższy sprzęt i bardziej ogarnięci sprzedawcy.

W hi fi Pan grzecznie sprowadził mnie na ziemię :)
sprawdzenie sprzętu to nie takie hop siup, są specjalne zapisy ( w salonie przez 30-40 min jestem jedynym klientem i mamy 2 sprzedawców a pokój do odsłuchu wolny :) ) muszę się umówić, a terminy są za 3-4 dni .
Towaru w sumie to nie ma, dostanę coś z wystawy i powinienem się cieszyć, bo oni mają a inni nie.
Do wybory chyba została 402 i 803 i tyle.

Wisienka na torcie : nie mogę zwrócić zakupionego sprzętu. A wymienić to nie ma na co.
No trochę nie zachęcili ;)

 

No więc znowu internet i wybieranie.
Udało się, mam to co chciałem : Yamaha 803d + kef q750 będzie to moje nowe stereo :)
Wszystko mi pasuje kolor , wielkość , z opisu dźwięk, cen. W sumie mogę zamawiać w ciemno.
Udało mi się umówić na sprawdzenie.
W głowie mam "nawet najgorsze stereo będzie lepsze od grajbelki". A co to będzie z najwyższym modelem yamahy i kefami. No jak nic, wyrwie mnie z kapci. Napaliłem się jak szczerbaty na suchary, poważnie.

Wchodzę na salę, sprzedawca mówi :super wybór, (w myślach mówię " Wiem " i banan na twarzy jeszcze większy) świetny sprzęt, siadam na fotelu , sprzedawca wychodzi i zamyka drzwi.
Wciskam play i.. no i nic... kapcie nie spadają :(((( a z każdą sekundą utworu, banan z twarzy znika coraz bardziej.

No i pierwsza myśl, ktoś mnie w konia robi, więc sprawdzam czy to na pewno 803 i moje głośniki, niestety tak, sprawdzam inne kawałki, kapcie jak były tak są.
W sumie to gra lepiej... tylko trochę..., sprzęt za 7,5 koła w promocji a normalnie za chyba ponad 9 gra tylko trochę lepiej od mojej grajbelki za 2 szok.
Wołam Pana i mówię, że kapcie nie spadają no i co dalej .
Zastanawiam się czy moja belka taka super czy yamaha do d... ;) nie wiem nadal....
Pan mówi, że jeśli ma być moc to jeszcze coś ma
Przynosi Rotela 1572mkII
Wciskam play no i jest już dużo lepiej no powiedzmy jeden kapeć spadł ;)
Na koniec zmieniliśmy kolumny na B&W 603 no i te z Rotelem zagrały jeszcze lepiej.
Tylko jak dla mnie ta góra za mocna. Ale mówimy tu o sprzęcie za 20k
Poprosiłem Pana o jakiś zestaw pomiędzy Kefami i Bowersem, niestety podobno nic nie mają, a mój czas na odsłuch się właśnie skończył.
W sumie dobrze wyszło, na otarcie łez pewnie bym coś kupił z tym Rotelem i bym się denerwował ze wydałem 15 k na nową grajbelkę ;)


Na tą chwilę chyba odpuszczę szukanie, sytuacja na rynku trochę nie sprzyja kupującym.
Sprzedawców trochę ponosi ułańska fantazja ( 4 tyś za 803 to jakaś pomyłka, to kosztowało przed covidem 30% mniej). Może coś się trafi w jakimś media w super cenie, podczas normalnych zakupów.
Czas pokarzę ;). Na pewno opiszę jeśli uda mi się coś kupić....


Jeszcze wspomnę o innych sprzedawcach

q21 – też mnie trochę rozbawili, po rozmowie z jakąś osobą wywnioskowałem, że najlepiej jak bym przebudował dom lub zmienił miejsce zamieszkania. A regulacje bass, treble i balance, powinny być zakazane dla mnie i nie powinienem ich dotykać :)

Zarówno w top hi fi jaki i q21 wizytę/rozmowę telefoniczną mogę porównać do tej wizyty w salonie Porsche na początku historii ;)


Na koniec zostaje S4 home i przyznam szczerze to trochę inna liga.
Często można przeczytać jak forumowicze ich chwalą, no ale nie spodziewałem się takiej różnicy.
Jeśli miał bym ich porównać, to coś ala zamawianie garnitur made to measure ( jeśli ktoś szył, to zrozumie ) Wysłuchali, doradzili , przedstawili ofertę, wszystko tak jak byś sobie życzył, bez sztucznego wchodzenia w d..., za to z klasą i uprzejmością. Naprawdę Hi-end :)
Gdyby nie odległość na pewno bym od Was coś kupił.
Drogi czytelniku ... ;) jeśli masz coś do kupienia, sprawdź koniecznie ofertę w s4, jeśli mają konkurencyjną cenę to na pewno warto ich nagrodzić.

Podsumowanie
Nie z każdego stereo będziesz zadowolony
Nie każdy zestaw polecany na forum spełni twoje oczekiwania
Belka nie musi być taka zła jak wszyscy tu piszą :)
Zapomniałem jeszcze wspomnieć, porównywałem moją belkę z nowym jbl 9.1(podobno jeden z najlepszych na rynku) i mój wg moich odczuć gra lepiej ( głośniej, czyściej i ma lepszą regulację ).
To by było na tyle, taka krótka historia ;)

Pozdrawiam
Mariusz
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kto obiecywał Ci ,że wyrwie z klapek :) takie rzeczy to tylko w pisanych recenzjach gdzie wszystko niszczy , miażdży a góra jest albo kremowa jak nutella albo ostra jak szkło i nie ma nic pomiędzy, dzięki droższym DACom odkrywa się tajemne dźwięki jakich się nie słyszało nigdzie itd. trzeba słuchać i wybierać to co się podoba. Zdania na forum się zmieniają o 180 stopni co kilka tygodni a to w końcu Tobie ma się podobać i u Ciebie w pokoju grać. Z całym szacunkiem do TopHifi ale ja już tam też zakupów nie robię. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie należy uogólniać. Sklepów TopHiFi jest dużo w kraju, gdzie pracują przecież różni ludzie Tak się składa, że jutro jestem umówiony na wypożyczenie B&W 705 Signature. Chciałbym za jednym wyjazdem do Sopotu wypożyczyć jeszcze ProAc D Two, ale chyba nie maja. Zastanawiam się jakie jeszcze wziąć z ich oferty?

Edytowano przez Marek Muszyński
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie nie można uogólniać, za każdym salonem stoją tylko ludzie ale rozumiem Twój niesmak bo każdy chce być dobrze obsłużony niezależnie od grubości portfela. Ale wracając do tematu - jak byłem na odsłuchu w S4 Home pomagając koledze wybierać stereo to tak samo myślałem że 803 + te Kefy załatwią sprawę w zakładanym budżecie. Kapcie nie ruszone, nawet powieka nie drgnęła. Po prostu nie moje granie (kolegi też) więc sytuacja z odbiorem bardzo podobna do Twojej. Innym problemem może też być przyzwyczajenie do grajbelki. Pewnie łupie basem, sieje wysokimi i ucho przyzwyczaiło się do "V-ki". Dalej poszły na warsztat Aurory 700 - słabo, Dali Oberon 7 znacznie lepiej ale tutaj granie też trochę skrajami pasma, mogły by Ci się spodobać. Na koniec poszły Fyne Audio F501 - dla mnie najlepsze z całej czwórki, kapcie ruszone. Finalnie wybrał Oberony bo też był przyzwyczajony do grajbelki i przenośnych JBL więc był najbliższe jego upodobaniom. Najważniejsze że byłeś na odsłuchu a nie kupiłeś w ciemno - widzisz że opinie/testy nie grają.  

    

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Dziękuję za dobre slowa. Od początku istnienia salonu takie było nasze założenie. Tym będziemy się wyróżniać. Będziemy obsługiwać tak jak sami chcieli byśmy być obsługiwani.

I to się sprawdza. Nie wciskamy, nie naciskamy. Doradzamy jako jedyni także sprzet używany. A porównanie mamy. Bo część z nas pracowała w innych salonach, dystrybucji itp.

Natomiast wracając do samego sprzetu nie zrażaj się. Bo to nie kwestia ceny. Po prostu być może dzwiek który usłyszałeś nie do końca Ci spasował. Teraz na chłodno, tak lepiej podejdź do kolejnych odsłuchów.

A uda Ci się coś wybrać zobaczysz.

Piotr

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei byłem w Krakowie w TOP. Trzykrotnie. Za pierwszym razem, żeby się rozeznać (chciałem kupić kolumny i wzmacniacz). Czułem się jak intruz, który w czymś przeszkodził obsłudze. Za drugim razem - po DAC Dragonfly (na prezent): obsługa ponownie nieprzyjemna. Ponadto okazało się, że w opakowaniu nie było etui. Powiedziano mi, żebym przyszedł za kilka dni, powiedzmy w czwartek, gdy będą mieć kolejną dostawę. Przychodzę w czwartek do południa i słyszę, że za wcześnie, żebym przyszedł po południu. Więc przychodzę po raz kolejny - po południu, etui dostaję, ale żadnego: przepraszamy za kłopot, raczej: na co panu to etui, śmieszny pan jest. Chciałbym posłuchać Rotela, ale w tym celu pojadę do Katowic...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, engajner napisał:

Byłem kiedyś u Was w Oświęcimiu. Potwierdzam. Obsługa klienta na wysokim poziomie, kawa. Naprawde doradztwo pierwsza klasa chociaż kupiłem sprzęt w innym miejscu. Dobre podejście oby więcej takich salonów.

Top HiFi Sopot...kolesie od razu wciskaja Bowersy, Rotele bo pewnie na tym mają największą marżę. Jak stwerdziłem że ten Rotel nie trafia w moje uszy z monitotami bw to wielkie rozczarowanie sprzedawcy bo jak to możliwe...Rotel za 12k nie podoba się? Minusem też brak możliwości negocjacji cen.

Dziękuję bardzo :)

I zapraszam jeszcze kiedyś. Nawet jeśli tylko na kawę.

I niestety tak jest kiedy sklep jest tez dystrybutorem. Czasem ukrytym :/

17 godzin temu, wilson napisał:

Ja z kolei byłem w Krakowie w TOP. Trzykrotnie. Za pierwszym razem, żeby się rozeznać (chciałem kupić kolumny i wzmacniacz). Czułem się jak intruz, który w czymś przeszkodził obsłudze. Za drugim razem - po DAC Dragonfly (na prezent): obsługa ponownie nieprzyjemna. Ponadto okazało się, że w opakowaniu nie było etui. Powiedziano mi, żebym przyszedł za kilka dni, powiedzmy w czwartek, gdy będą mieć kolejną dostawę. Przychodzę w czwartek do południa i słyszę, że za wcześnie, żebym przyszedł po południu. Więc przychodzę po raz kolejny - po południu, etui dostaję, ale żadnego: przepraszamy za kłopot, raczej: na co panu to etui, śmieszny pan jest. Chciałbym posłuchać Rotela, ale w tym celu pojadę do Katowic...

O Krakowskim salonie była kiedyś szeroka mowa na innym portalu. Sam jestem z Krakowa no i .......

też w Katowicach czułem się lepiej. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Krakowie to lepiej do audiotrendt się wybrać , chociaż domyślam się ,że niekiedy mogą salony mieć dosyć jak przychodzą chmary "słuchaczy" którzy potem kupią w s4home po fajnym rabacie :D  czyli w salonie słuchamy , w internecie zamawiamy :P  
Co do 1 posta tematu , to czy coś zabrzmi czy nie to akustyka pokoju w salonie , obstawiam ,że 90-95% ma z dupy

 

Często basu nie słychać na kanapie tam i już nie spada nic z niczego

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kubakk napisał:

W Krakowie to lepiej do audiotrendt się wybrać , chociaż domyślam się ,że niekiedy mogą salony mieć dosyć jak przychodzą chmary "słuchaczy" którzy potem kupią w s4home po fajnym rabacie :D  czyli w salonie słuchamy , w internecie zamawiamy

Mogą jako pierwsi dać "fajny" rabat. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...