Skocz do zawartości

KEF R3 - jaki wzmacniacz? Do 5k pln.


lukluk71

Recommended Posts

Jestem właśnie po odsłuchu KEF R3 - no i jestem zachwycony tym dźwiękiem, nie wspomnę o tym że one mi się mega podobają też pod względem wizualnym. Jestem już o krok od kupna. Słuchałem ze swoją Yamahą 803 (obecnie połączoną z KEF-Q750)
 

Wzmacniacz w przedziale ceny 4-5k pln. Będzie podłączone pod NODA.

Jakie wzmacniacze proponujecie w przedziale 4-5k pln do KEF R3?
Biorę pod uwagę sprzęt używany i nowy: 
Arcam SA20 (używane teraz można wyrwać 3,5k pln)
Roksan K3 ale cena mocno poszła w górę i raczej jestem na nie. Chyba wolałbym zobaczyć tą nową ATTESSE
Może coś z Creek (?)
Albo jakiegoś Rotela(?)

Muzyka dość mieszana, ale z naciskiem na elektroniczną: Krafwerk, Lazerhawk, Jean Miche Jarre, Depeshe Mode, Orbital, Daft Punk... itp.
Czasami Pink Floyd, RATM, Dire Stairs. Poleci też JAZZ, trochę reagge, trochę instrumentali chilloutu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Zacznę od końca, Creek rozjaśni brzmienie i nie będzie to idealne połączenie dla R3. 
Bardzo dobrym połączeniem byłby Roksan K3 jeśli chciałbyś postawić na szczegółowość oraz dynamikę. Łagodniejsze brzmienie uzyskasz podłączając pod Atoll IN100 Signature. 

Roksan Attessa będzie półką niżej względem K3 ale jest to także dobry kierunek tym bardziej jeśli budżet nie pozwala na K3. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Twojej sytuacji, najlepszą opcją jest odsłuch w salonie różnych konfiguracji kolumn KEF R3 z różnymi wzmacniaczami. Do Kefów poleciłbym sprawdzenie Cambridge Audio CXA81, Arcam HDA SA20Musical Fidelity M3si. Kolumny i wzmacniacze mamy na miejscu w salonie, więc zapraszam na osobiste porównanie grania tych konfiguracji. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, slaw0001 napisał:

Posłuchaj, zobacz co Ci pasuje lub nie pasuje, dozbieraj kasę i celuj coś od 10 tys.( np. NAD M10 v2, Arcam SA30) , inaczej cały cykl powtórzysz za maks rok.

Pewnie masz rację, ale już przy Jamaszkach z wycieraczkami powinno być dużo dużo lepiej.  W końcu ampli 803, ma - tak czytałem - wzmak z półki A-S 701.

Yamaha A-S1100 kosztuje używany około 5k zł. Yamaha A-S1200 bywają za niecałe 7k zł.  A NAD M10 v2 to 12-13k zł co najmniej :)

@lukluk71 Masz już te kolumny fizycznie w domu, czy tylko słuchałeś w salonie? Mnie one też się strasznie podobają. Jestem ciekaw za ile uda się je Tobie wyrwać - pochwal się na forum. Bo teraz właściwie poniżej 7k trudno kupić nowe (poza RTVmax :) ), a jeszcze parę dni temu były za 5500 zł z możliwością negocjacji :)

Pod Jamaszkę którą masz możesz jeszcze rozważyć coś ze stajni Vienna Acoustics czy ProAc, podobno z Yamaha jest to dobre połączenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tweeter2016 napisał:

Pewnie masz rację, ale już przy Jamaszkach z wycieraczkami powinno być dużo dużo lepiej.  W końcu ampli 803, ma - tak czytałem - wzmak z półki A-S 701.

Yamaha A-S1100 kosztuje używany około 5k zł. Yamaha A-S1200 bywają za niecałe 7k zł.  A NAD M10 v2 to 12-13k zł co najmniej :)

@lukluk71 Masz już te kolumny fizycznie w domu, czy tylko słuchałeś w salonie? Mnie one też się strasznie podobają. Jestem ciekaw za ile uda się je Tobie wyrwać - pochwal się na forum. Bo teraz właściwie poniżej 7k trudno kupić nowe (poza RTVmax :) ), a jeszcze parę dni temu były za 5500 zł z możliwością negocjacji :)

Pod Jamaszkę którą masz możesz jeszcze rozważyć coś ze stajni Vienna Acoustics czy ProAc, podobno z Yamaha jest to dobre połączenie.

Właśnie słuchałem w salonie, ale tam wszystko dość dobrze brzmiało :) wolałbym przed kupnem wypożyczyć.

Są teraz używane ORZECH na gwarancji w bdb. stanie. Są też u mnie w mieście używane pow. 5k pln. i korci mnie, ale wolałbym jednak coś wypożyczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Tweeter2016 napisał:

Pewnie masz rację, ale już przy Jamaszkach z wycieraczkami powinno być dużo dużo lepiej.  W końcu ampli 803, ma - tak czytałem - wzmak z półki A-S 701.

Yamaha A-S1100 kosztuje używany około 5k zł. Yamaha A-S1200 bywają za niecałe 7k zł.  A NAD M10 v2 to 12-13k zł co najmniej :)

@lukluk71 Masz już te kolumny fizycznie w domu, czy tylko słuchałeś w salonie? Mnie one też się strasznie podobają. Jestem ciekaw za ile uda się je Tobie wyrwać - pochwal się na forum. Bo teraz właściwie poniżej 7k trudno kupić nowe (poza RTVmax :) ), a jeszcze parę dni temu były za 5500 zł z możliwością negocjacji :)

Pod Jamaszkę którą masz możesz jeszcze rozważyć coś ze stajni Vienna Acoustics czy ProAc, podobno z Yamaha jest to dobre połączenie.

Śmieszna rzecz się zrobiła, czym więcej słucham Q750 tym bardziej one mi się zaczynają podobać dźwiękowo, szczególnie pięknie jest na basie. Tak się trochę martwię że jednak będę żałował tych Q750. One mają pasywne głośniki, teoretycznie wygląda że teraz dopiero się "rozruszały" i basior się zmienił na lepsze, generalnie lepiej grają - chyba że to subiektywne odczucie. A żebym mógł kupić R3 to teraz bym musiał sprzedać swoje Q750. 

Też planujesz kupić R3? Słuchałeś już?

Swoją drogą, dopiero sprawdziłem co się dzieję z Yamahą 803, wcześniej branża pisała że podrożało, myślałem że podrożało o jakieś 5 stówek, a wchodzę w oferty i 803 kosztuję 5 klocków :o

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lukluk71 napisał:

Też planujesz kupić R3?

Nie planuję raczej (przynajmniej nie w najbliższym czasie), ale bardzo mi się podobają. Raczej teraz skończy się na czymś tańszym. Celuje też w KEFy, ale model LS50. Mniejsze i sporo tańsze.

 

Jak zaczęły się Tobie podobać podłogówki Q750, to masz trudny orzech do zgryzienia. Seria R jest dużo lepsza od Q, ale też podłogówki (inna obudowa, więcej głośników) grają zwykle lepiej. Konstruktorzy muszą się nieźle napocić, żeby z podstawkowych kolumn uzyskać dźwięk jak z podłogówek!

Ostatecznie musisz porównać oba zestawy u siebie w domu, w pomieszczeniu w którym mają grać docelowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większe kolumny w serii są zwykle przewidywane do większych pomieszczeń i przez to są droższe. Poza większą mocą i zwykle silniejszym basem, który czasem trochę niżej schodzi, zwykle nie oferują nic więcej. Dość często są mniej udane. Dość często zdarza się że jeśli porówna się większe i mniejsze kolumny tego samego producenta w podobnej cenie te mniejsze nawet w basie są lepsze przy rozsądnych poziomach głośności. Te większe zwykle jednak mogą grać głośniej. Często jednak nie jest to do niczego potrzebne. Dlatego często kupuje się kolumny niepotrzebnie duże.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...