Skocz do zawartości

KEF R3 - jaki wzmacniacz? Do 5k pln.


lukluk71

Recommended Posts

ATC nie znam, wiem ze trochę ludzi je ma, czytam sygnaturki na forach :D  Ale wiem o nich tyle co nic.

O RLS-ach tyle samo wiem, ale przynajmniej wiem, ze są polskie!

Głośniki...

Cytat

 

Głośnik nisko-średniotonowy WAVECOR WF120, Ø 120 mm

Głośnik wysokotonowy SCAN SPEAK R2604/832000, Ø cewki 26 mm

 

...jak i same kolumny wydaja się trochę male. Ale może dobrze graja? Z czym byście je porównali ze znanych (znanych producentów) kolumn?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, lukluk71 napisał:

Czyli podsumowując. Wymieniając Q750 na R3 będzie mniej góry (cykania) ale za to lepszej jakości. Możliwe ze będziecie gorszy bas, ale za to będzie zdecydowanie więcej średnicy która będzie zdecydowanie lepsza od Q750. 
 

To wszystko bardziej skomplikowane. Q750 są dobrze zestrojone, ale "namacalnością" głosów i różnych instrumentów banana nie wywołają. Jeszcze nie ta klasa. Seria R już to potrafi. To jest naprawdę przełom. Potem im drożej może być jeszcze to i owo lepsze, ale drugiej takiej rewolucji już nie da się zaobserwować.  Dla mnie, to właściwie jedyna istotna linia podziału sprzętu. Ma już to coś, albo jeszcze nie. R mają. Q jeszcze nie. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Kraft napisał:

To wszystko bardziej skomplikowane. Q750 są dobrze zestrojone, ale "namacalnością" głosów i różnych instrumentów banana nie wywołają. Jeszcze nie ta klasa. Seria R już to potrafi. To jest naprawdę przełom. Potem im drożej może być jeszcze to i owo lepsze, ale drugiej takiej rewolucji już nie da się zaobserwować.  Dla mnie, to właściwie jedyna istotna linia podziału sprzętu. Ma już to coś, albo jeszcze nie. R mają. Q jeszcze nie. 

O to mi chodziło. Q750 są równe, takie „bezpieczne” a ja bym chciał już coś, przy czym jak usiądę to wywoła tego banana, wciągnie mocniej … zrobi jakościowo WoW ale zarazem nie będzie męczyć kiedy będą dłuższe odsłuchy.  😉  Tak jak wspomniałeś, zostanę na razie przy Yamszce 803 i mam nadzieje ze sobie poradzi z tymi Kefami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym "męczeniem" jasno grających kolumn, to niekoniecznie tak. Ciemne, przebasowione też potrafią męczyć. Mnie lekko grające Menuetty czy Bowersy 707 nie męczyły wcale. Takiego wesołego grania można słuchać godzinami. Nie sama ilość góry decyduje. To znowu bardziej skomplikowane zjawisko. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zmiana na podstawkowe R względem Q 750 to dobry pomysł. ale co powinieneś posłuchać jeszcze? Coś co zagra bardziej rozdzielczą otwartą górą.

Bo ja nie uważam aby R3 były zamulone ale blaskiem tez nie grają.

Tak dla czystej ciekawości i spokoju ducha po prostu zestaw je z innymi jaśniejszymi kolumnami.

Kwestia czy monitory czy podłogowe.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że w mojej miejscowości mogę wyrwać R3 w okolicach 5k pln. Używane, roczne, w idealnym stanie na gwarancji. Ale musiałbym podjąć teraz decyzje, na odsłuchy i wypożyczanie mogę sobie pozwolić od nowego roku, bo teraz praca, praca…. :)  teraz pytanie, czy do 5k pln coś znajdę lepszego od tych Kefów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, lukluk71 napisał:

Problem w tym że w mojej miejscowości mogę wyrwać R3 w okolicach 5k pln. Używane, roczne, w idealnym stanie na gwarancji. Ale musiałbym podjąć teraz decyzje, na odsłuchy i wypożyczanie mogę sobie pozwolić od nowego roku, bo teraz praca, praca…. :)  teraz pytanie, czy do 5k pln coś znajdę lepszego od tych Kefów.

Jak ich (R3) nie słuchałeś domu to tak naprawdę nie wiesz czy są dobre. Najgorszy doradca to presja czasu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Bo ja nie uważam aby R3 były zamulone ale blaskiem tez nie grają.

No właśnie. Są kolumny, które grają dużo dynamiczniej 😉. No i ja nie mówię o R3 a o R300. Miałem te kolumny, uważam że są bardzo udane (bardzo ładna barwa wokali i instrumentów) ale niekoniecznie do ustawiania blisko ścian. Jeśli ktoś lubi ciepły, plastyczny dźwięk z naprawdę mocną podstawą basową - to jak najbardziej. Jeśli ktoś szuka kolumn bardziej "rozrywkowych" - to raczej kefy z serii R do nich nie należą. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukluk71  Kolumny R300 nowe masz tu za 4800 zł,  (mało sklepów jeszcze je ma). 1200 zł taniej od R3. Tu krótka recenzja.

Ja spotkałem się z opinią, że R300 są słabe i nieudane. Ale to opinia z netu, a wiadomo niemal każdy pisze co innego. I może to być wyssane z palca :) Dodatkowo dochodzi sprawa, że każdy nieco inaczej odbiera brzmienie + różna akustyka pomieszczeń i tworzą się dziwne opowieści.  Inny kolega z forum foto, mówi, że KEFy brzmią jakby ktoś na nie zarzucił kocyk.

No nic pozostaje samemu posłuchać i wybrać co się podoba nam, a nie na forum :) Choć trzeba przyznać, że wiele podpowiedzi z forum ma sporo sensu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tweeter2016 napisał:

@lukluk71spotkałem się z opinią, że R300 są słabe i nieudane. 

A można wiedzieć co autor tej opinii miał na myśli mówiąc, że są słabe i nieudane? Być może dla jednego będą właśnie takie a komuś innemu trafią w gust. Są fani KEFów czy Dynaudio, są fani monitor audio czy B&W. Jedni uznają swoją markę za wspaniałą, drudzy za ostatni shit. Moim zdaniem wszystko jest kwestią gustu i przyzwyczajeń. Warto też sobie zdać sprawę, że nawet najbardziej udany produkt nie zawsze pokaże swoje najlepsze cechy w naszych "salonach". Wg mnie jeśli ktoś ma mały pokój i nie może sobie pozwolić na wystawienie kolumn na jego środek, to pakowanie do niego kolumn pokroju KEF R 300 czy R 3 nie jest idealnym rozwiązaniem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz rację, z tym podejściem do różnych marek / modeli, itd.   Jeb..ć Klipsche !!! :) Taki dżołk :)

No ja przez pewien czas myślałem nawet o zburzeniu ściany i zrobieniu z dwóch małych pokojów jednego dużego....Czego się nie robi dla dobrego stereo ;):) 

@lukluk71  Znalazłeś gdzieś dobrą ofertę na R300 lub R3?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lukluk71 napisał:

Na portalach aukcyjnych te kolumny cały czas się przewijają w cenie około 5k pln. Teraz u mnie w mieście są w idealnym stanie, roczne za 4,9k pln. Ciągle chodzą mi po głowie :D

5k za stare R300 czy piszesz o R3? Za dużo mniejsze pieniądze stoją u mnie na strychu kolumny, które grają dźwiękiem bardzo zbliżonym do dźwięku R300 🙂. I są naprawdę nowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...