Skocz do zawartości

KEF R3 - jaki wzmacniacz? Do 5k pln.


lukluk71

Recommended Posts

@lukluk71 Jak chcesz kupić za 5k używki, to musiałyby być prawie nowe MZ (do kilku miesięcy). Za 6k masz absolutnie nowe R3. A być może w BF będą jeszcze taniej, mogą niektóre sklepy wrócić do ceny z przed ok. 7-12 dni (tak jak pisałem, najtaniej widziałem za 5500 zł).

 

 

Edytowano przez Tweeter2016
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Fafniak napisał:

smoliste w sensie gęste z przydymioną górą ?

Tak. Ja je tak odbieram. Aczkolwiek moje ATC mają też dość gęstą i lepką średnicę, ale wg mnie smoliste nie są 🙂. Być może chodzi o środek ciężkości, postawiony w tych kolumnach gdzie indziej.  Ale co do góry z grubsza się zgadzam. Z tym, że ja opisałbym ją raczej jako "subtelną" a nie "przydymioną". 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Tweeter2016 napisał:

@lukluk71 Jak chcesz kupić za 5k używki, to musiałyby być prawie nowe MZ (do kilku miesięcy). Za 6k masz absolutnie nowe R3. A być może w BF będą jeszcze taniej, mogą niektóre sklepy wrócić do ceny z przed ok. 7-12 dni (tak jak pisałem, najtaniej widziałem za 5500 zł).

 

 

W BF?
Tak, niedawno widziałem R3 za 5,4k nowe w salonach, ceny już wróciły do starych cen. Chociaż teraz w Q21 widzę nowe za 5,6k pln. :) no ale te co są wystawione za 4,9k są też dość świeże.  Akurat zostanie na dorzucenie do jakiś standów. Napisałem do tego sklepu z allegro, jeśli będzie możliwość wypożyczenia, lub odsłuchu z własnym klockiem to może wezmę.

image.thumb.png.7b60ac9baf00a0b3ce788269bbc569be.png

22 minuty temu, seba3002 napisał:

Tak. Ja je tak odbieram. Aczkolwiek moje ATC mają też dość gęstą i lepką średnicę, ale wg mnie smoliste nie są 🙂. Być może chodzi o środek ciężkości, postawiony w tych kolumnach gdzie indziej.  Ale co do góry z grubsza się zgadzam. Z tym, że ja opisałbym ją raczej jako "subtelną" a nie "przydymioną". 

Dzięki bardzo, wiem że wygląd w audio nie jest tak istotny, ale one totalnie nie pasują mi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Tweeter2016 napisał:

Bierz nówki przy te różnicy cen :):)  W ogóle bym się nie zastanawiał. Q21 jeszcze zdejmie z 300-400 zł spokojnie. Cena którą widzisz jest ceną przy zakupie na raty, a jak płacisz gotówką to urwą Tobie  jeszcze kilka stówek.

nakręcasz... xD
Spokojnie, najpierw wolałbym Q750 sprzedać 🙂 

Edytowano przez lukluk71
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tweeter2016 napisał:

Wiesz Twoja sprawa, ale myślę, że ta promka nie będzie trwała wieki, a później cena wraca na trochę wyższą.

Masz racje, ale od jakiegoś czasu śledzę aukcje, te kolumny co chwile się pojawiają w używkach. Promki też. 
Na razie wciąż zastanawiam się, kusi mocno, ale z drugiej strony myślę że mogę poczekać aż będę mieć więcej czasu na odsłuchy, może przejadę się gdzieś do salonu kolegów z branży i odsłucham więcej pozycji. 

Tak po przeanalizowaniu, po przeczytaniu ogromu informacji o R3, bardzo krótkim odsłuchu w salonie, oraz skupieniu się na tym co mam stwierdzam że tego R trójkowego środka mi brakuję w tych Q750. Jeśli to prawda że środek jest tak dobry wraz wokalami, a zarazem na górze nie CYKA tak mocno że uszy po dłuższych odsłuchach bolą to R3 mogą być trafione. Choć może muszę jeszcze odsłuchać innych pozycji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jednak będą kupowane używki. Niestety propozycje sklepów przerosły mój budżet, a w Q21 nie ma już tego promo.
 

Panowie, będę pierwszy raz kupował używane kolumny, w moim mieście mam dwie oferty. Jedna i druga stan idealny, na gwarancji - jak nowe podobno.  Co byście wybrali ?

https://www.olx.pl/d/oferta/kolumny-kef-r3-gw-idealne-CID99-IDMhOxg.html#f40232e1c5
Raczej ciężko o negocjacje, ale podczas rozmów poszło info że ktoś zainteresowany za 5,000zł już jest - choć one długo wiszą już na OLX i wyświetleń nie jest zbyt dużo. Widać że kolumienki zadbane, a użytkownik sprzedaje bo  coś innego chcę kupić. Może udało by się urwać do t ego 5k.

https://allegro.pl/oferta/kef-r3-orzech-11261038315
Prosto z salonu (link jest w aukcji, więc pozwolę sobie tutaj wrzucić) www.galeriaaudio.pl 
Dzisiaj się dodzwoniłem do salonu, odebrał dość miły Pan, który troszkę opowiedział o tych kolumnach, są u niego ponieważ klient zostawił w rozliczeniu kupując troszkę sprzętu u niego, podobno używane 3 miesiące, a resztę leżały u niego w salonie. Jeśli bym się zdecydował poza alledrogo kupic to 4,7000zł 

Jedne i drugie stan idealny, gwarancja. Które cisnąć bardziej, jak myślicie?




 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Śledzę ten wątek i gdzieś wcześniej padło kilka słów na temat przeskoku z KEF Q na R. Ja osobiście miałem taki przeskok ale z KEF Q950 na KEF R7 i powiem tak - mnie R7 czasami teraz wgniatają w fotel jakością dźwięku. Ewidentnie dobrze nagrane płyty wywalają z kapci. Q950 były ok, bardzo poprawne kolumny ale po prostu zwyczajne. Ja bardzo odczułem ten przeskok. Co prawda z podłogówki na podłogówkę a nie jak Ty z podłogówki na podstawkę. Nie potrafię ładnie opisywać dźwięków ale czuć jednak jakość w R7.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, TomekWawa napisał:

Witam

Śledzę ten wątek i gdzieś wcześniej padło kilka słów na temat przeskoku z KEF Q na R. Ja osobiście miałem taki przeskok ale z KEF Q950 na KEF R7 i powiem tak - mnie R7 czasami teraz wgniatają w fotel jakością dźwięku. Ewidentnie dobrze nagrane płyty wywalają z kapci. Q950 były ok, bardzo poprawne kolumny ale po prostu zwyczajne. Ja bardzo odczułem ten przeskok. Co prawda z podłogówki na podłogówkę a nie jak Ty z podłogówki na podstawkę. Nie potrafię ładnie opisywać dźwięków ale czuć jednak jakość w R7.

Jeszcze bardziej nakręciłeś mnie xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pylon Pearl 25, Heco Aurora 700. Raczej nie było problemów z dudnieniem. Jak wcześniej wspomniałem, mój salon jest salonem a zarazem moją pracownią. Jest gruby dywan, zasłony, ogromna kanapa, są szafki, duże biurko i kilka gratów. Nie ma pogłosów, czy efektu "pustych" ścian. R3 słuchałem w salonie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...