Skocz do zawartości

KEF R3 - jaki wzmacniacz? Do 5k pln.


lukluk71

Recommended Posts

15 godzin temu, S4Home napisał:

Doszedł?

Masz dwa? Z czym R7 grają według Ciebie lepiej? K3 czy lampa? Jaka? Jakie masz źródło?

Piotr

Ehh nie bede pisał całej historii i wymiany sprzętów (wzmacniaczy i kolumn) aby nikogo nie zanudzić 

 

Jeśli chodzi i roksana do k7 to idealnie się wpasowal  (po marantzie 8005, czymś od Yamahy i nada) to idealny wzmacniacz do tych kolumn - tak idealny że pomimo kupienia Luxmana został że mną (robi za końcówkę mocy do kina domowego)

Czy Luxman zagrał lepiej od roksana ? Dla mnie to zupełnie inna liga i zostanie że mną :)

polecam takie testy bo z  tych kolumn można wycisnąć sporo

Załączam stare zdjęcie (niestety jestem w trakcie przeprowadzki i wszystko jest w kartonach 

 

Źródło obecnie  to pionner n70 AE (na zdjęciu jeszcze przed wymiana)

gramofon pl30 z wkladka denona 103r + iskra 1 (z Japonii juz płynie kolejna perełka wiec nie dlugo nowy gramofon)

 z ostatnich nabytków Solid core audio (jeszcze nie testowana) i trochę innego okablowania 

 

Ps. Jak kupowałem pierwszy zesta to mój budżet tez wynosił 8 tys :)

 

Screenshot_20211119-222546_Gallery.jpg

Edytowano przez MrMarcin1984
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, świetny zestaw. Ja zastanawiam się nad tym roksanem :)

R3 już od wczoraj leżą u mnie. Jakoś specjalnie nie miałem czasu żeby zrobić dłuższe testy, dodatkowo nie mam też standów więc leżą na krzesłach. Ale pierwsze co rzuca się na uszy to WOKALE - OMG, jakie tu są wokale megaśne - WGNIOTŁO MNIE TO W FOTEL! i w końcu słyszę instrumenty, gitary to coś pięknego. Q750 to dobre kolumny, ale R3 dużo lepiej grają średnice mają piękną, coś czego mi brakowało właśnie w KEF Q750. Teraz instrumenty, wokale są bliżej mnie, jest ich dosłownie więcej. Basik troszkę "słabszy" od Q750 ale to jest troszkę inny BAS, jak dużo czytałem że w R3 BAS jest bardzo dobry, to jednak Q750 mają mz "lepszy" bass. ale to może być jeszcze kwestia ustawienia bo Q750 leżą w docelowym miejscu, a R3 na taboretach, ustawione "byle jak" no ale jakby nawet był minimalnie gorszy bas, to w końcu mam to czego mi brakowało w Q750 - wokali i średnich. Co do góry, jest bardzo podobnie jak w Q750, ale zdecydowanie lepszej jakości. Nie jest to góra CYKAJĄCA, ale jest ładnie i kulturalnie, uzupełnia bardzie elegancko średnice i bas -mi się bardzo to podoba.

Yamaha 803 napędza dość dobrze te kolumny, mimo tego że dużo osób mi gdzieś po drodze wspominało że 803 nie da rady przy tych kefach, nawet osoba która sprzedawała kolumny, jak powiedziałem że amplituner będzie stwierdził że będzie lipa (choć nie zna tej jamachy i ampli kojarzyło mu się z tymi starymi amplitunerami). Dla mnie gra to dobrze, nawet jak podkręcam głośność to nie słychać jakiś zniekształceń czy nie czuć braku mocy. Na razie Yamaha 803 zostaję, bo ten set daje mi dużo dobrego i w stosunku do Q750 jest dla mnie duży skok. Jeszcze pozostaje czekanie na standy i lepsze ustawienie. W następnym roku będę zbierał na jakiś wzmacniacz do nich bo mają spory potencjał R3

I co jeszcze? Wizualnie, dla mnie te kolumny wizualnie są PIĘKNE. Mam je w orzechu, są ciężkie, solidnie wykonane i wyglądają megaśnie, jak się wchodzi do pokoju to się rzucają w oczy, nie są przesadzone i nie są też nudne. Dla mnie jedne z najładniejszych monitorów jakie widziałem.



Byłem też w salonie wcześniej na krótkim odsłuchu różnych podstawek, ale opiszę wrażenia troszkę później. Moim zdaniem to są bardzo niedocenione kolumny, musiałem się namęczyć żeby poszukać informacji o nich, szczególnie na naszych forach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dzięki jeszcze raz za pomoc. To była jednak dobra decyzja zmienić kolumny, zamiast wzmaka. 
Ustawiłem sobie YPAO w 803  i ustawiłem sobie odpowiednio kolumny, dźwięk wyszedł bardziej do "przodu" jest jeszcze wyraźniej. basik się pojawił i to pojawił się w moim odczuciu lepszy basik od Q750. Nie ma jeszcze standów, a już jest bardzo ciekawie.   Żona dziś stwierdziła że w końcu będzie mogła sobie posłuchać muzyki bo słychać w końcu wokale i instrumenty a muzyka jest "bliżej" - czyli to samo odczuła co ja wczoraj 🙂 no i stwierdzenie żony: jak to ładnie cyka na górze. Czyli wychodzi na to że jednak R3 wbrew opinii  mają tą górę, powiem że dla mnie idealnie.

Jeśli to tak dobrze gra z Yamahą 803 to ciekawe jak będzie to wyglądało z lepszym zmakiem. Myślę o Arcamie SA30. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lukluk71 napisał:

Teraz kolejne pytanie. Wzmacniacz do 5k pln. w jakim kierunku szukać, może też być używany sprzęt. Najlepiej żeby był z dobrym DAC.

Myślę że np. taki Sphinx https://allegrolokalnie.pl/oferta/wzmacniacz-sphinx-project-ten-10 byly dobrym kierunkiem w przypadku kolumn KEF R3. Wtedy DAC zewnętrzny byłby jednak niezbędny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był wysoki model dzielony i jego cena była by tu zupełnie nie do przyjęcia :) . Jednak tańsze konstrukcje tego producenta oferują dość podobny dźwięk nieco niższej jakości, lecz nadal są to konstrukcje zbyt drogie jako nowe. O używane chyba dość trudno. Chodzi mi o to że ideałem był by tu wzmacniacz oferujący dźwięk lekko ocieplony o ładnej barwie, o dobrze oddawanej przestrzeni i nadal brzmieniu selektywnym. Dość trudno jest te cechy połączyć. Taki Sphinx Project Ten powinien tu dać radę jako używany. Zapewne konstrukcje dzielone tego producenta były by jeszcze lepsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, seba3002 napisał:

Hegel h95

To ciekawe, widzę że jest tam w nim opcja strimingu. 
Ale z drugiej strony czytałem troszkę o nim, i są baardzo różne opinie. Albo się lubi hegla albo nie.  I ta plastikowa obudowa mnie odstrasza trochę.
 

Swoją drogą, on nie będzie za słaby do R3? Moc wyjściowa: 2 x 60 W? 

Edytowano przez lukluk71
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, lukluk71 napisał:

Ale z drugiej strony czytałem troszkę o nim, i są baardzo różne opinie. Albo się lubi hegla albo nie.

Coś podobnego wyczytałem kiedyś o moim marantzu 😏. Ale mając kolumny typu Twoje KEFy, pierwsze kroki skierowałbym w stronę Hegla. Da Ci on dobrą kontrolę basu i rozjaśni odrobinę przygaszoną górę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, seba3002 napisał:

Coś podobnego wyczytałem kiedyś o moim marantzu 😏. Ale mając kolumny typu Twoje KEFy, pierwsze kroki skierowałbym w stronę Hegla. Da Ci on dobrą kontrolę basu i rozjaśni odrobinę przygaszoną górę. 

ja próbuję znaleźć info o mojej 803 ale już w kilku miejscach różna moc podana, sam nie wiem ile ta jamaha ma mocy 🙂 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lukluk71 napisał:

To ciekawe, widzę że jest tam w nim opcja strimingu. 
Ale z drugiej strony czytałem troszkę o nim, i są baardzo różne opinie. Albo się lubi hegla albo nie.  I ta plastikowa obudowa mnie odstrasza trochę.
 

Swoją drogą, on nie będzie za słaby do R3? Moc wyjściowa: 2 x 60 W? 

Mocy wystarczy. Hegle są super MZ, ale nie dla każdego oczywiście. Bardzo neutralne - nie wszystkim to pasuje. Co do obudowy to chyba tylko panel H95 jest z tworzywa i też nie jestem pewien. Oglądałeś go z bliska?

Nie wiem jak z KEFami się zgrywa Norweg, bo jak ja miałem ochotę na H70/H80 to polecano mi zupełnie inne kolumny :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie kolumny stoją na drewnianych krzesłach, było już szukanie odpowiedniego miejsca żeby najlepiej grały i tak zostały.
Co mnie niemiło zaskoczyło: kupiłem podstawki NORSTONE STYLUM2. Skręciłem i na szybko postawiłem kolumny na nich, okazało się że kolumny dużo słabiej zagrały na tych standach, całkowicie zniknął ten dobry Basik R3 generalnie grały szczuplej, mniejsza scena, stereofonia, mniejszy bas - wszystkiego mniej. Nie wiem czy to spowodowane tym że kolumny były postawione bezpośrednio na metalowych standach a na drewnie lepiej "siedziały" czy dlatego że standy były obok krzeseł które wcześniej "ustawiłem" standy też stały bez kolców, i nie są jeszcze dociążone piachem. Czy to jest możliwe że jest aż taka różnica ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...