Skocz do zawartości

Podłączenie tv, soundbar, dekoder i bluray


Stówa

Recommended Posts

Witam. Bardzo proszę o pomoc w takiej sprawie: posiadam tv Samsung QLED 4K, soundbar Samsung, dekoder nc+ 4k oraz bluray Sony. I teraz nie wiem jak podłączyć to wszystko, żeby było perfekcyjnie. Zależy mi aby dekoder i tv współgrały ze sobą rozdzielczością 2160p, soundbar współgrał ze wszystkimi i bluray też odtwarzał idealnie. Tv ma wejście ARC, optyczny i 3 hdmi zwykłe. Soundbar hdmi ARC out i hdmi in oraz optyk. Dekoder hdmi 4k i optyk, bluray hdmi i optyk. Proszę o pomoc zrozumiałą dla mnie, jak to wszystko podłączyć. Posiadam 1 kabel hdmi 2.1, zwykle hdmi i optyczne. Dziekuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Stówa napisał:

do tv wejściem hdmi arc czy do zwykłego hdmi

arc odpowiada za dźwięk. ( Audio Return Channel ) 

Wszystkie urządzenia podłącz do HDMI bez ARC tylko soundbar do HDMI ARC.

W instrukcji obsługi TV na ostatnich stronach masz zazwyczaj pełną specyfikację i opis gniazd. Zerknij czy wszystkie obsługują 4k i będziesz wiedział ;) ( zdarza się, że np. tylko jedno obsługuje 4k60Hz a pozostałe tylko 30Hz ) 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki WIELKIE, uratował mi Pan wszystko. Pozdrawiam.

napiszę, jak już podłącze, czy wszystko oki

a jeszcze zapytam o jedno, jeżeli mogę. Podłączyłem u syna multiroom. Dekoder posiada wejścia hdmi x1 oraz optyczny. Dvd ma hdmi i optyczny a tv ma 2x hdmi i coaxial. Podłączyłem do tego wszystkiego zestaw kina Cambridge, które ma wejścia optical i coaxial. Chciałbym, aby z kina domowego szedł również dżwięk z dekodera, bo z dvd już jest. Czy jest taka możliwość? Jeżeli tak to proszę podpowiedzieć jak. dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, LBX Systemy Audio napisał:

Wystarczą kable HDMI :) 

witam ponownie. Nie za bardzo jest z podłączeniami ok. Otóż zrobiłem tak: nowy przewód hdmi 4k podłączyłem pod dekoder i do wejścia hdmi 4k w tv, hdmi z soundbara out ARC do tv hdmi ARC in, bluray hdmi do tv hdmi. I jest pewna lipa. Po załączeniu tv i soundbara nie mam dżwięku. Zawsze miałem dżwięk z tv gdy na belce był napis HDMI, podczas załączenia BR sam się przestawiał na D.IN i wszystko grało jak tralala. Teraz idzie mi dżwięk z belki ale napis jest TV, po przełączeniu na HDMI wyskakuje napis na tv, że nie mam podłączonego hdmi do ARC (a jest przecież). Wszystko raczej już w tv robiłem w ustawieniach ale nic nie daje. Nie mam pojęcia co jest nie tak. Chciałbym, aby soundbar od razu ustawiał się na HDMI i przełączał automatycznie na D.IN. Co robię żle? Bardzo proszę o pomoc. Dziękuję.

21 godzin temu, mkk napisał:

Dekoder i BR po hdmi do tv , grajbelka po hdmi arc. Jak tv i belka jednej firmy , to może zadziała :D

witam ponownie. Nie za bardzo jest z podłączeniami ok. Otóż zrobiłem tak: nowy przewód hdmi 4k podłączyłem pod dekoder i do wejścia hdmi 4k w tv, hdmi z soundbara out ARC do tv hdmi ARC in, bluray hdmi do tv hdmi. I jest pewna lipa. Po załączeniu tv i soundbara nie mam dżwięku. Zawsze miałem dżwięk z tv gdy na belce był napis HDMI, podczas załączenia BR sam się przestawiał na D.IN i wszystko grało jak tralala. Teraz idzie mi dżwięk z belki ale napis jest TV, po przełączeniu na HDMI wyskakuje napis na tv, że nie mam podłączonego hdmi do ARC (a jest przecież). Wszystko raczej już w tv robiłem w ustawieniach ale nic nie daje. Nie mam pojęcia co jest nie tak. Chciałbym, aby soundbar od razu ustawiał się na HDMI i przełączał automatycznie na D.IN. Co robię żle? Bardzo proszę o pomoc. Dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.11.2021 o 20:19, Stówa napisał:

Tv ma wejście ARC, optyczny i 3 hdmi zwykłe.

skoro Tv ma wejście HDMI ARC to ma też odpowiednie do tego ustawienia.

Zerknij tu:  Ustawienia > Ogólne > Zarządzanie urządzeniami zewnętrznymi > Anynet+ (HDMI CEC)

oraz

Ustawienia > Dźwięk > Wyjście dźwiękowe. Wybierz odbiornik (HDMI) z listy.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko mam podłączone jak należy, Anynet włączony w tv i belce. Jeżeli z listy wybieram wyjście dżwiękowe jako HDMI to głosu z tv nie mam i wyskakuje komunikat w tv, że twój odbiornik nie jest podłączony do ARC, a jest. Dżwięk z tv jest tylko  w belce z napisem TV, jak się połączy przez BT. Przed zamianą i zmianą przewodów wszystko grało jak należy. Soundbar wydobywał dżwięk z tv z napisem HDMI, a jak oglądałem film na BR to automatycznie przełączał na D.IN. Wina kabli?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...