Skocz do zawartości

Streamer sieciowy, odtwarzacz CD - sposób podłączenia do wzmacniacza a jakość dźwięku.


Vaaldus

Recommended Posts

@Vaaldus jeśli dobrze zrozumiałem to masz podłączoną konsolę do tego wzmacniacza? Dlaczego więc jej nie użyjesz jako streamera? Ja mam xbox one podłączonego do wzmacniacza, na niej zainstalowane spotify . Xbox ma spotify connect, więc obsługuję go z telefonu, TV nie musi być włączony - jedyne co to konsola musi się automatycznie logować (mam kilka kont na konsoli). Nie wiem jak wygląda sprawa z tidalem ale jakiś czas temu używałem też deezera ale niestety jego trzeba było obsługiwać z poziomu konsoli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku Mogę, i tak aktualnie robię. Nie jest to jednak dla mnie rozwiązanie docelowe głównie ze względu na fakt, że konsola musi być włączona i jest zauważalnie słyszalna - jakiś wentylator tam cały czas chodzi. Trochę upierdliwe jest też włączanie/wyłączanie, a samo automatyczne logowanie nie pomaga, bo muszę włączyć spotify na konsoli, po jej uruchomieniu (chyba, że da się to zautomatyzować?), żeby była widoczna w spotify connect w telefonie. Ja sobie jeszcze radzę i może bym to przeżył, ale moja żona czy dzieci już słabo, a dorosły trochę i zaczynają puszczać sobie muzyczkę. Chcę by było prosto i łatwo jak aktualnie ze spotify. Uruchamiam spotify, wybieram system grający i gra. I tak będę musiał włączyć rotela i ustawić odpowiednie wejście, ale to już drobiazg.

Tidala nie ma na PS3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie odnośnie Volumio. 

Zainstalowałem na RP3 program Volumio graz po USB z Magnatem 780 mam też Tidala z abonamentem. Czy warto zainwestować w płatna wersję Volumio?

Drugie pytanie odnośnie jakości dźwięku. Gdy podłączyłem telefon Note3 i uruchamiałem Tidala na wyświetlaczu wzmacniacza miałem informację  USB 192 kHz i 24bit, muzyka odtwarzana z Tidal (wersja płatna) na malinie mam 16bit/44kHz czy znaczy to, że tracę na jakości dźwięku?        

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, JackLodz napisał:

Zainstalowałem na RP3 program Volumio

Moode gra lepiej i nie trzeba instalować drivera do sieciówki. Dla mnie Tidal Connect jest nieistotny bo uzywam Mconnect i gra to lepiej niż natywny Tidal. Jak nie masz dac z mqa to masz 16/44.1. Nie tracisz, mqa nic dobrego nie wnosi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Moode gra lepiej i nie trzeba instalować drivera do sieciówki. Dla mnie Tidal Connect jest nieistotny bo uzywam Mconnect i gra to lepiej niż natywny Tidal. Jak nie masz dac z mqa to masz 16/44.1. Nie tracisz, mqa nic dobrego nie wnosi.

Tzn, że samsung Note3 jest lepszy od Maliny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, JackLodz napisał:

Tzn, że samsung Note3 jest lepszy od Maliny?

A co ma Samsung Note 3 do tego co pisze?

Używam przerobionej RPI3 czyli usbridge signature - volumio gra moim zdaniem gorzej niż moode, na dodatek przy RPI3 jak grasz po lan musisz zainstalować po SSH dodatkowy driver bo trzaska - moode nie ma tego problemu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, marcinmarcin napisał:

A co ma Samsung Note 3 do tego co pisze?

Używam przerobionej RPI3 czyli usbridge signature - volumio gra moim zdaniem gorzej niż moode, na dodatek przy RPI3 jak grasz po lan musisz zainstalować po SSH dodatkowy driver bo trzaska - moode nie ma tego problemu

W takim razie napisz proszę co mam zainstalować na RPI3 zamiast Volumio by odtwarzać pliki audio z Tidala.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, JackLodz napisał:

Czy instaluje się to tak jak Volumio?

identycznie

 

20 minut temu, JackLodz napisał:

Czy Mconnect jest płatny tak jak Volumio?

jest wersja bezpłatna  - mconnect lite. Używałem jej na początku - różni się głównie tym że trzeba jej na początku wskazać za każdym razem moode upnp jako "play to"

po zainstalowaniu moode - trzeba w zakładce audio włączyć UPNP Client for MPD (żeby można było grać z mconnect po UNPN). Ja tez ustawiam tryb direct hw i wyłączam softwareowe sterowanie głośnością - wydaje mi się że lepiej tak gra.

Jeszcze jedno - nie wiem jak ustawiałeś volumio na malinie, bo niektórzy to robią przez apkę :D 

ale najwygodniej i za darmo jest robić to przez adres ip z dowolnej przeglądarki na pc/komórce wpiętej do sieci domowej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcinmarcin napisał:

identycznie

 

jest wersja bezpłatna  - mconnect lite. Używałem jej na początku - różni się głównie tym że trzeba jej na początku wskazać za każdym razem moode upnp jako "play to"

po zainstalowaniu moode - trzeba w zakładce audio włączyć UPNP Client for MPD (żeby można było grać z mconnect po UNPN). Ja tez ustawiam tryb direct hw i wyłączam softwareowe sterowanie głośnością - wydaje mi się że lepiej tak gra.

Jeszcze jedno - nie wiem jak ustawiałeś volumio na malinie, bo niektórzy to robią przez apkę :D 

ale najwygodniej i za darmo jest robić to przez adres ip z dowolnej przeglądarki na pc/komórce wpiętej do sieci domowej

Ja mam na próbę myvolumio wersje płatną. Wczoraj w nocy instalowałem a dziś testuję i powiem szczerze, że jest bardzo duża różnica  do Tidala. Na zmianę uruchamiałem Volumio i Tidal conect i volumio wygrywa. Dźwięk jest bardziej przestrzenny i delikatniejszy i gra głośniej tak bardziej audifilsko :). Zastanawiam się czy nie pozostać przy tym Volumio.

Zastanawiam sie nad Twoją sugestią co do Moode. Czy będzie różnica w jakości dźwięku, czy coś zyskam. Mam golą Malinę po USB do Magnata 780. Może jutro zainstaluje Moode i na własne ucho się przekonam czy warto. Napewno Volumio jest płatne ale  jakość dźwięku za 130 zł rocznie mnie zadowala.

Edytowano przez JackLodz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba o pomoc instalacji Moode. Wczoraj poświęciłem cały dzień i pół nocy na instalacje tego ustrojstwa na malinie. Sciągnąłem obraz płyty, zamontowałem na karcie i uruchomiłem z poziomu apki przez przeglądarkę internetową. Rezultat taki, że raz sie uruchamia raz blokuje i nic nie można zrobić. Nie widzi wifi po wpisaniu hasła do wifi podmienia na jakiś ciąg znaków. Mam ogólnie problem z konfiguracją tego programu. Nie wiem czy dobrze przeszedłem cykl instalcji czy nie popełniłem jakiegoś błędu. Proszę o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witajcie, 

tak dla potomnych podzielę się moimi wrażeniami z wyboru streamera.

Otóż bluesound node jest bardzo fajny. Dobrze się to obsługuje, mnogość wejść itp. Tidal connect działa, choć potrafi się rozłączyć i muszę znów wybrać w aplikacji na telefonie node'a, bo po zmianie ścierzki zaczyna lecieć w telefonie. Ale 90% czasu jest okay.

Jedną rzecz bardzo lubię, mianowicie mając podłączonego bluesounda z rotelem po cyfrowym coaxialu, bluesound mi włącza/wyłącza wzmacniacz. Jak to się dzieje nie wiem. ale klikam play i wzmak się włącza, klikam pauzę i po 15 minutach bluesound wyłącza mi wzmacniacz jak nic nie gra. Gdy używam innego źródła, np playstation czy BT i włączę pauzę wzmacniacz zostaje włączony cały czas. Drobiazg, ale mi bardzo się to podoba.

Co do brzmienia, niestety, żadnych istotnych zmian nie zauważyłem, a właściwe żadnych. Tidal, nawet Masters brzmi dla mnie tak samo. Wyczytałem takie zdanie gdzieś co do jakości muzykii: "MP3 w jakości 320Kbit/s jest nierozróznialne od oryginału dla zdecydowanej większości ludzi" i ja najwyraźniej się do nich zaliczam. Ale o ile pewne detale, czy zniekształcenia mogą być przez kogoś słyszalne i okay, rozumiem, że ktoś ma inny/lepszy słuch, o tyle samo brzmienie jako takie jestem pewien, że nie zmieniło się nic a nic. Porównywałem Tidal HiFi/Masters przez bluesound oraz Spotify przez Bluesound i playstation. Żadnych różnic w brzmieniu jako takim. 

Ale bluesounda zatzymałem, bo to fajny sprzęt choć drogi.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
Dnia 8.11.2021 o 20:21, Vaaldus napisał:

Czy w takim wypadku jakość streamera ma jakiekolwiek znaczenie? pomijam ilości funkcji streamera, wejść, etc. Prosty układ Tidal/Deezer/Spotify streaming cyfrowo do wzmacniacza.

Technicznie nie ma - a nawet jeśli to te różnice są poza możliwością ich usłyszenia, audiofilsko ma.

Edytowano przez Misio38
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Radek Kostrzewski napisał:

Mam pytanie w odtwarzaczu cd jest wyjście optyczne koaksialne czy jak nimi podłącze  się do strimera to będę korzystał z daca z kompaktu, a strimer będzie wtedy działał jako transport?.

Pytanie czy masz wejscie czy wyjscie optyczne w odtwarzaczu? A moze oba? Jesli jest to dobry odtwarzacz to warto pod niego podlaczyc jakis tani streamerek z kiepskim dac na pokladzie. 

Ja mam "zwykly" odtwarzacz pioneera i nie mam tam wejsc, tylko wyjscia coaxial i optyczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Radek Kostrzewski napisał:

Mam pytanie w odtwarzaczu cd jest wyjście optyczne koaksialne czy jak nimi podłącze  się do strimera to będę korzystał z daca z kompaktu, a strimer będzie wtedy działał jako transport?.

He? Nie

5 godzin temu, Radek Kostrzewski napisał:

Nie no naprawdę ja tego nie ogarniam niech ktoś mądry powie co z tego wyjdzie. Nikt nic nie powie?

W godzine, szybko szybko wszyscy musza się budzić żeby Ci odpowiedzieć?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Radek Kostrzewski napisał:

Mam pytanie w odtwarzaczu cd jest wyjście optyczne koaksialne czy jak nimi podłącze  się do strimera to będę korzystał z daca z kompaktu, a strimer będzie wtedy działał jako transport?.

 

13 godzin temu, Radek Kostrzewski napisał:

Nie no naprawdę ja tego nie ogarniam niech ktoś mądry powie co z tego wyjdzie. Nikt nic nie powie?

No sorry. Ale w godzinę to już byś chyba sam doczytał w internecie o co chodzi.😳

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Misio38 napisał:

Technicznie nie ma - a nawet jeśli to te różnice są poza możliwością ich usłyszenia, audiofilsko ma.

To tak jakby się kupiło dwa pendrive. Jeden za 10zł z marketu andrugi wypasiony za 1000zł najwyższej jakości. Jeśli grasz na obydwa taki sam plik PDF i otworzysz go na komputerze to czy jakość tekstur, kolory itp pliku będą gorsze na tanim pendrive? Oczywiście że nie bo to są same 0 i 1, z transportem CD i streamerami jest to samo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Radek Kostrzewski napisał:

Mam pytanie w odtwarzaczu cd jest wyjście optyczne koaksialne czy jak nimi podłącze  się do strimera to będę korzystał z daca z kompaktu, a strimer będzie wtedy działał jako transport?.

Jeśli w CD masz WYJŚCIE (tak pisałeś), to jeśli podłączysz się do streamera do WEJŚCIA (bo podłączasz w jednym urządzeniu "wejście", a w drugim "wyjście" - coś skądś wychodzi i później gdzieś wchodzi) to będziesz korzystał z DACa w streamerze. CD będzie tylko transportem.

Jeśli w CD miałbyś WEJŚCIE (np Yamaha CD*S2100) i do niego podłączył przewód z WYJŚCIA w streamerze, to streamer byłby tylko transportem, a dekodowaniem zajmowałby się DAC w CD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Radek Kostrzewski napisał:

Dziękuję i dupa blada w odtwarzaczu cd denon 1450ar  jest tylko wyjścia out coaksialne i optyczne ..A żeby ten strimer zagrał lepiej wyraźnie to do ilu musiałbym zainwestować w daca zewnętrznego?.

Twój CD nie posiada wejść, więc sam odtwarzacz zawsze będzie korzystać z wewnętrznego przetwornika C/A, inaczej DACa.

Jeśli chcesz dokupić streamer i słuchać muzyki np. ze Spotify będziesz musiał go podłączyć np. wejściem liniowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...