Skocz do zawartości

Nie pasujące wtyki bananowe


nevellan

Recommended Posts

Cześć,  od razu przepraszam za głupie pytanie...

Zakupiłem kable głośnikowe Chord Clearway X z wtykami bananowymi i mam problem z podłączeniem ich do wzmacniacza (CXA81)i głośników (Pylon Dismond 28).  Tak jakby wtyki były za grube, a dokładnie wypustka na wtyku blokowała włożenie go do wejścia, nie mogę ich po prostu podłączyć Nie chcę niczego popsuć,  wiec na siłę jeszcze nie próbowałem. Czy może być tak, że wtyki bananowe mogą nie pasować do wejść znajdujących się w niektórych wzmacniaczach i głośnikach? Czy coś robię źle?  Czy jest to kwestia niepasujących wtyków czy po prostu muszę użyć większej siły?

20211108_215121.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, nevellan napisał:

Cześć,  od razu przepraszam za głupie pytanie...

Zakupiłem kable głośnikowe Chord Clearway X z wtykami bananowymi i mam problem z podłączeniem ich do wzmacniacza (CXA81)i głośników (Pylon Dismond 28).  Tak jakby wtyki były za grube, a dokładnie wypustka na wtyku blokowała włożenie go do wejścia, nie mogę ich po prostu podłączyć Nie chcę niczego popsuć,  wiec na siłę jeszcze nie próbowałem. Czy może być tak, że wtyki bananowe mogą nie pasować do wejść znajdujących się w niektórych wzmacniaczach i głośnikach? Czy coś robię źle?  Czy jest to kwestia niepasujących wtyków czy po prostu muszę użyć większej siły?

20211108_215121.jpg

Wiem że to dziwnie brzmi, ale takie dziewicze wtyki i otwory czasem sprawiają problemy. Lekko pod różnymi kątami i z naciskiem.

Jakoś nie wierzę aby średnice były znacząco inne, tym bardziej że chordy wcale tak ciasno nie tkwią

Jeżeli wzmak jest nowy lub kolumny - mogą być zaślepki

Możesz nacisnąć tą sprężynująca blaszkę - nic się jej nie stanie, byle nie za mocno

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnych zaślepek. Ta blaszka właśnie nie sprężynuje, trochę się rusza, ale na boki, to ona blokuje wejście. Jak ją wciskam to się nie chowa. Z tego co widzę, te wtyki różnią się od klasycznych bananów, które są grubsze na środku, moje natomiast mają tylko te dziwną blaszkę. 

Edytowano przez nevellan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...