Skocz do zawartości

Pomysł na podłączenie tv z zestawem stereo


Recommended Posts

Witam szanownych kolegów.

Może któryś z Was ma pomysł jak rozwiązać problem.....

Mianowicie, na bazie mojego starego Pianocrafta 840 zbudowałem dla syna zestaw muzyczny.

Dokupiłem Zensory 3 i WXA-D10 jako streamer. Wszystko fajnie gra, aż syn jest pod wrażeniem. Problem polega na tym,że teraz okazało się, że on chce dodatkowo podłączyć pod to swój TV....

No i jest problem. Bo ani 840 tka , ani streamer nie posiadają wejścia optycznego . Mało tego, wzmacniacz ma tylko 1 wejście AUX, drugie wejście zarezerwowane jest  dla CD, który musiałby być podłączony systemowym przewodem, aby wogóle można było przesyłać tym wejściem sygnał.

Telewizor nadawać może także BT, ale to połączenie przerywa i się nie sprawdza (chyba różne wersje BT na urządzeniach ). 

Czy macie jakiś pomysł jak można byłoby to podłączyć ? Czy to jednak awykonalne i muszę szukać innego wzmacniacza z wejściem optycznym ?

ps.

Najbardziej mnie wkurza,że podczas zmian sprzętu na przestrzeni kilkunastu miesięcy ,chciałem zostawić synowi  sprzedawaną R-N 602, a później  A-S 701, ale nie chciał.........Nie było by problemu.

Ostał się naprawiony stary Pianocraft....i mam kłopot

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma być "po taniości" - to DAC z wejściem optycznym (zamieni sygnał z TV po optyku na analogowy - parą cinch), a do tego przełącznik 2 źródła (z DAC oraz ze streamera) na 1 - do AUX w PianoCrafcie.

Trochę drożej - poszukać DACa z wejściem optycznym (TV) oraz wejściem analogowym (streamer) oraz wyjściem analogowym (do PianoCrafta).

Jeśli ma być normalnie i optymalnie - to powrót do N602 lub wzmacniacza z wbudowanym DAC'em.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...