Skocz do zawartości

Amplituner Yamaha RX-A2A plus KEF q750 i kef T301. Czy to dobry zestaw i jaki centralny do tego? Tannoy revolution xt center czy coś innego?


Maverick

Recommended Posts

Taki zestaw jak w tytule ma sens? 

Amplituner Yamaha RX-A2A plus KEF q750 i kef T301. Czy to dobry zestaw i jaki centralny do tego? Tannoy revolution xt center czy coś innego?

Przesiadka ze starszego modelu amplitunera Yamahy i kolumn KEFa - sentyment pozostaje...

Salon około 35m2.

 

Edytowano przez Maverick
Uzupełnienie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, Kilka kwestii

1. Skąd weźmiesz A2A? Fajny amplituner ale nie specjalnie lepszy od v6A. Z tym że ten też niedostępny

2. Czemu inny centralny? Żeyśmy się dobrze zrozumieli moim zdaniem XTC to znakomity centralny. Ale akurat ten od KEFa też jest ciekawy.

3. Tyyl inne niż fronty ok. rozumiem że po prostu chcesz płaskie.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Dzięki za odzew.

Mam dostęp do A2A i do V6A, to akurat nie problem. Jeśli chodzi o centralny (teraz gra tam staroć kef 6lcr) to mam półkę pod tv i jej wymiar (55 szerokości) mnie ogranicza. Jeśli płaski centralny (np kef 301), to i tak musi pójść nad tv - chyba, że jakiś szerszy a niski pod tv (Polk 35 jest wymiarowo ok).

Nie mam ciśnienia na płaskie ale chciałbym dorzucić te 2 kef t301 po obu stronach tv (nie do końca z tyłu o bliżej przodu) - w konfiguracji 7.1 ( z tyłu mam stare monitory kef rdm2 (tak, wiem 😂) I chciałbym je zostawić. Ogólnie, to chce trochę dziwaczną konstrukcję zastosować i nie wiem czy to ma sens: (przykład)

Centralny - kef t301 (tannoy revolution xt)

Po bokach tv- 2x t301 

Dalej  po bokach na skraju mebli kef q750 (może 950)

Z tyłu chwilowo kef rdm2 (nie chce ich wyłączyć z użytkowania- mam je od nowości)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.11.2021 o 13:47, Maverick napisał:

Wstępnie myślę o systemie 5.1 z wykorzystaniem funkcji Virtual Cinema Front.

To jest żart!

To absolutnie nie działa. Inni producenci tez takie coś mają. Ale jesli masz realnie tak położyć system to będzie to komediowo wyglądać.

Serio.

Albo ustawiasz system tak jak trzeba albo idź w stereo.

Ja raczej nei dokładał bym do A2A, do A4A tak. Ale V6A jest na prawde ciekawym amplitunerem.

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...