Skocz do zawartości

Odtwarzacz CD do 4000 zł


Enduro Knurów

Recommended Posts

Prawda i tylko prawda.

Nie kupuje się odtwarzaczy nowych bo te mają lasery made in china z żywotnością 2-3 lata. Potem szukaj laseru nowego - a to nie ma a to są tylko chińskie malowanki (co drugi jako tako działa) a to koszt nowego jest w cenie połowy nowego odtwarzacza.

Kupuje się coś starszego, sprawdzonego z dostępnym laserem. W zasadzie obecnie do kupienia nowy lub używany oryginalny laser w "normalnej cenie" to KSS213/240 oraz CDM4/19.

Polecam szczególnie CDM4/19 - laser w polu magnetycznym, trwały i jeszcze dostępny ( w razie w można go kupić za te 150 zł). Sam mam 3 głowice na zapas - wystarczy do końca życia. Odtwarzacze - Marantz CD52 jeśli chodzi o transport a jeśli to ma być pełny odtwarzać to CD72 (to samo co CD52 ale lepszymi obwodami analogowymi).

Owszem jeśli chcesz wydać 4 koła i wyrzucić za kilka lat sprzęt na śmietnik, twój biznes, Twój wybór.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Enduro Knurów napisał:

Cześć, szukam odtwarzacza CD do 4000 zł, może być używany lub nowy, ale w fajnej promocji, może jakiś z ekspozycji ;) 

W tej kwocie mamy w dobrej cenie odtwarzacz od Musical Fidelity M2scd, oferujący dosyć wyrównane granie, przy tym nie brakuje detali w graniu, scena jest ładnie budowana wszerz i w głąb, niskie tony są dobrze kontrolowane i nie brakuje ich ilościowo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz wzmacniacz atoll 100 signature. CD to Marantz CD 63 wersja 2 (kupiony za 400 zł :) )
Szukam dźwięku rozdzielczego, może nawet trochę analitycznego z dobrą podstawą basową. Mam kolekcję płyt dość skromną bo 150 szt ale kupowałem po kilka (czasami nawet po 10) wydań każdego albumu i wybierałem najlepiej brzmiące z największym zakresem dynamiki. 

Z wyglądu podoba mi się Yamaha CDS 1000, jest solidnie wykonana, bebechy też ma fajne - do wyrwania za 2500 zł 
Później znalazłem jeszcze Primare CD 21 oraz 22 - podobno ten drugi ma gorszego Daca
Jest też Emotiva ERC 3 i 4 - nie wiem czym się różnią. 
Marantz SA 8005 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...