Skocz do zawartości

Beyerdynamic DT880 Edition - wzmacniacz


Recommended Posts

Słuchawki jak dla mnie rewelka ( wersja 32 ohm ) ale czuję , że mają większy potencjał dlatego zastanawiam się nad wzmacniaczem . Słucham muzy na laptopie i teraz pojawia się pytanie czy warto się wzmocnić ?

Budżet malutki ( 500zł )

Czy słuchawki będą grać głośniej ( fajnie by było ) ? Jak bardzo się zmieni specyfikacja ? Czego się spodziewać ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie warto zainwestować we wzmacniacz słuchawkowy. Niska impedancja jest zaletą w przypadku korzystania z laptopowej dziurki, ale jeśli chodzi o wykorzystywanie potencjału słuchawek nie ma znaczenia. Rzekłbym nawet, że w chwili obecnej nie wykorzystujesz nawet 50% możliwości tych nauszników. Podłączając odpowiednie wzmocnienie zyskasz na wszystkim. Polepszy się dociążenie, dynamika, ogólna jakość przekazu. Zwiększy się też maksymalna głośność - prawdopodobnie nawet do takiego poziomu jakiego nie będziesz w stanie znieść.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Milan Rusnak napisał:

Budżet malutki ( 500zł )

Moja propozycja w tej cenie - iFi ZEN DAC     Bardzo fajny DAC ze wzmacniaczem słuchawkowym. Będziesz zaskoczony mocą i jakością tego małego pudełka. Kiedyś testowałem u siebie. 

Tak jak napisał @lpomis , to jest zdecydowana poprawa jakości/mocy dźwięku w stosunku do gołego  gniazda słuchawkowego w lapku.

 

iFi ZEN DAC

71wLOkJfdxS._AC_SL1500_.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Inżynier Mamoń napisał:

Moja propozycja w tej cenie - iFi ZEN DAC     Bardzo fajny DAC ze wzmacniaczem słuchawkowym. Będziesz zaskoczony mocą i jakością tego małego pudełka. Kiedyś testowałem u siebie. 

Tak jak napisał @lpomis , to jest zdecydowana poprawa jakości/mocy dźwięku w stosunku do gołego  gniazda słuchawkowego w lapku.

 

iFi ZEN DAC

71wLOkJfdxS._AC_SL1500_.jpg

Googlowałem i ceny tego urządzenia to jakieś 700zł minimum więc trochę ponad budżet i jest chyba na tyle nowy model że ciężko o używkę .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Milan Rusnak napisał:

Czy muszę się martwić , że moje słuchawki czegoś nie uciągną czy nawet się spalą bo i o takich rzeczach można na necie poczytać ?

Bez obaw, nie spalą Ci się. Nie dasz rady słuchać tak głośno. 

Jeśli ten iFi ZEN DAC za drogi to poszukaj czegoś innego bo naprawdę warto. Może ktoś jeszcze tutaj zaproponuje coś innego.

Sam laptop ma cienki DAC i marną jakość na wyjściu słuchawkowym. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Milan Rusnak napisał:

Czy muszę się martwić , że moje słuchawki czegoś nie uciągną czy nawet się spalą bo i o takich rzeczach można na necie poczytać ?

 

Przy mocnych wzmacniaczach słuchawkowych i niskiej impedancji jest jednak możliwe spalenie przetworników gdy przesadzi się z głośnością. Znam takie przypadki. Szczególnie gdy ustawi się zbyt duże wzmocnienie do słuchawek które tego nie wymagają. Do tego są przełączniki wzmocnienia gain. W taki sposób się limituje moc i to zwykle zapobiega takiemu zagrożeniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dawno Beyery DT880 chrome ale w wersji 250ohm i jeszcze dawniej Fiio E10 bez K na końcu.

Fiio odradzam, ma małą scenę i gra gęsto niezbyt nadaje się do Beyerów.

Prędzej bym polecił takiego ciućka>

https://www.olx.pl/d/oferta/dragonfly-red-bardzo-malo-uzywany-CID99-IDKX3JA.html#0fd35e7099

Wbrew pozorom tym słuchawkom nie powinno brakować mocy bo to zaledwie wersja 32ohm, miałem dawno też fx audio DAC X7, też bym polecił ale rzadko kiedy są jakieś używki, DAC X6 odradzam znowu bo gra zbyt kanciasto z malutka sceną.

Jeszxcze znalazłem takiego klocka, jak najbardziej polecam ma teś fajne opinie i moca spokojnie ogarnie twoje Beyery

https://allegrolokalnie.pl/oferta/ifi-nano-ican-or-przenosny-wzmacniacz-sluchawkowy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkim za pomoc . Moje poszukiwania zakończyły się zakupem Fiio BTR5 (2021). Dorwałem za 375 zł prawie nówkę (2 miesiące) i muszę powiedzieć że jestem zadowolony . Miłym dodatkiem jest fakt że jest to wzmacniacz mobilny więc moje słuchawki również choć nie było to priorytetem . Pozdrawiam 

Edytowano przez Milan Rusnak
Ortografia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, MobyDick napisał:

To fajny mobilny wzmacniacz z bluetooth i wyjściem zbalansowanym. Warto było by zrobić recycling do wejścia zbalansowanego 2,5mm 4 pin. 

Nie znam się aż tak żeby wiedzieć co i jak . Jakiś link jak to zrobić bo rozumiem że przejściówek nie ma lub nie mają większego sensu ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby są przejściówki, lecz nie mają żadnego sensu z tego co masz na złącze symetryczne. W słuchawkach z kablem jaki masz czyli SE masz 3 przewody. Są odpowiedzialne za kanał lewy, prawy i masę wspólna dla obu kanałów. W przypadku połączenia symetrycznego 4-pin masa nie jest doprowadzana do słuchawek. Są wtedy 4 przewody w parach dla każdego z kanałów pozytywne i negatywne. W ten sposób każdy z przetworników jest zasilany osobnymi przewodami. Obecnie korzystasz z dwóch z czterech stopni mocy we wzmacniaczu słuchawkowym. W połączeniu symetrycznym masz po 2 takie stopnie na kanał połączone szeregowo wspólną masą.

images?q=tbn:ANd9GcTl1EDMIyiCFSoIe1-4Mj2

Tak wygląda porównanie obu rodzajów wtyków jack.

Przejściówka z złącza zbalansowanego na konwencjonalne ma sens, bo minusy obu kanałów ( przewody negatywne ) łączy się razem we wspólną masę.

Nie jestem tylko pewien czy FiiO stosuje akurat taki schemat połączenia zbalansowanego.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki schemat jack 2,5 mm jest odpowiedni dla FiiO

balset_3.jpg

13 godzin temu, MobyDick napisał:

To fajny mobilny wzmacniacz z bluetooth i wyjściem zbalansowanym. Warto było by zrobić recycling do wejścia zbalansowanego 2,5mm 4 pin. 

Tu jest błąd , najprawdopodobniej wprowadzony przez autokorektę. Powinno być słowo recabling zamiast recycling.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...