Skocz do zawartości

Denon X520BT? Głupi pomysł? Tanie pierwsze kino domowe


Bartłomiej Borowik

Recommended Posts

Cześć,

Ostatnimi czasy wpadł mi w ręce fajny projektor laserowy 4K od Xiaomi, do tego przystosowany do niego ekran i jest super.

"Czas na dźwięk!" pomyślałem - i zacząłem kombinować. Z racji chęci oszczędzenia budżetu przeglądałem oferty używanych zestawów kina domowego w okolicy i naprawdę często pojawiał się amplituner Denon X520BT - doczytałem trochę o nim, że była to budżetowa opcja już wiele lat temu jednak posiadałby wciąż wszystkie rzeczy na których mi zależy?

Czy to byłby głupi pomysł aby postarać się dorwać taki używany amplituner i rozejrzeć się później za głośnikami? Czym tak naprawdę będzie on różnił się od nowszych propozycji jak np. X1600H jak już trzymamy się Denona? Może macie jakieś inne propozycje na sprzęt który można by upolować używany i byłby dobry w sensie stosunku ceny do jakości?

Dzięki za wszystkie uwagi!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

5 godzin temu, Bartłomiej Borowik napisał:

i naprawdę często pojawiał się amplituner Denon X520BT

I nie zastanowiło Cię kolego, dlaczego? W sumie sam sobie po części odpowiedziałeś na to pytanie ;)

5 godzin temu, Bartłomiej Borowik napisał:

była to budżetowa opcja już wiele lat temu

Więc moim zdaniem nie ten kierunek, wywalone pieniądze w błoto. I jak to ująłeś

5 godzin temu, Bartłomiej Borowik napisał:

to byłby głupi pomysł

Generalnie nawet nie napisałeś, jakie to są rzeczy 

5 godzin temu, Bartłomiej Borowik napisał:

na których mi zależy

I co najważniejsze, w żaden sposób nie określiłeś budżetu, w jakim zamierzasz się w tym "kinie" poruszać. 

W każdym razie jak się szarpnąłeś na projektor, to w dźwięku należałoby założyć podobną ilość PLNów.

Poza samym budżetem podrzuć jeszcze garść informacji o pomieszczeniu, w którym miałoby to cieszyć ucho ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet jest rozciągliwy bo jestem w stanie zrozumieć, że warto dołożyć odrobinę i cieszyć się lepszym sprzętem odrobinę dłużej. Celowałbym jednak w coś rzędu 3-4 tyś.

Do tej pory korzystałem z jakichś głośniczków Logitech Z607 więc podejrzewam że cokolwiek bym nie zmienił, to odczuję kolosalną różnicę.

Co do rzeczy na których mi zależy - projektor ma wyjście S/PDIF po którym przesyłałbym dźwięk do amplitunera, 5.1 to max czego potrzebuję, fajnie gdyby miał radio + bluetooth - z tego co się zdążyłem orientować to powyższe wymagania w dzisiejszych czasach spełnia praktycznie każdy popularny amplituner.

Pomieszczenie - Salon połączony z kuchnią i przedpokojem, układ jak na rysunku.

Doczytałem też że w związku z ostatnią sytuacją na świecie ciężko jest z dostawami nowego sprzętu? Może właśnie dlatego też warto byłoby poszukać czegoś używanego. Jeśli przyjąć by te same głośniki, to jak diametralna różnica będzie pomiędzy takim X520BT a X1600H? 

Dzięki za uświadomienie i pomysły! :)

uklad.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...