Skocz do zawartości

Zmiana kolumn podłogowych.


STELVIO

Recommended Posts

Witam wszystkich. Piszę tu bo mam zagwozdkę. Mój zestaw kinowy to 5,2,4. Zasilany ampli denon avr x4400h plus końcówka mocy trzy kanałowa na przód. Emotivy.  Kolumny frontowe to heco music style 900, a cała reszta bez subów to heco celany. Cały czas miałem w planie kiedyś te frontowe także wymienić na celany. Dokładnie na heco celan revolution 7. Napisałem, że miałem w planie kiedyś wymienić ale chyba będę musiał przyśpieszyć. Na jednej kolumnie podłogowej zaczęły mi zniekształcać dźwięk głośniki niskotonowe. Oby dwa. Nie wiem co jest powodem. Za mocna końcówka? 300W na kanał. Nie mam pojęcia. Kolumny kupione w czerwcu 2017 roku. Więc chyba jeszcze nie stare.  Jeśli nie uda mi się tego ogarnąć to będę zmuszony do zmiany.

I teraz rodzi się pytanie. Czy faktycznie zmienić na te podłogowe celany czy jednak na podstawkowe heco celan revolutin 3? Wszystko u mnie gra na 17m2. Po profesjonalnej kalibracji systemu. Czy ta końcówka mocy nie zaszkodzi tym podstawkowym kolumną? Czy w ogóle te mniejsze dadzą radę w pomieszczeniu? W kinie? W muzyce? Ja mam możliwości i słucham bardzo często bardzo głośno muzyki. I tu i tu wykorzystuję subwoofery. Svs sb4000 2szt. Więc nie potrzebowałbym w sumie niskotonowych w kolumnie. Tak sobie myślę. Możecie coś podpowiedzieć. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam Heco 900 głośniki kupisz w serwisie heco bez problemu ja np kiedyś w swoich wysadziłem wysoko-tonowe :D . Ale że na raz oba niskotonowe ci poszły... odłącz końcówkę i sprawdź.

Ja właśnie będę zmieniał 900tki na podstawkowe, ale na razie też szukam propozycji.

A masz przecież już podstawki starsze celany w każdym momencie możesz je przetestować z tym że najlepiej mieć standy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz je odkręcić i zobaczyć czy wszystko łączy i nic w środku nie lata, ja np miałem taki śmieszny przypadek że w środku klej na gorąco się oderwał i pod wpływem dźwięk stukał w obudowę to skutkowało takim dziwnym dźwiękiem jak by głośnik "iskrzył" coś typu ala zwarcie. Śmieszna sprawa.

26 minut temu, STELVIO napisał:

Mam 6szt ale celan gt 102f. Te płytkie

oki to dupa :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki nawet zmieniałem z drugą kolumną. Zamieniałem miejscami itd. Bo najpierw myślałem, że może na zwrotnicy coś nie tak. Na tą chwilę, żeby mnie nie irytowały te dźwięki rozdzieliłem te głośniki na dwie kolumny i nie są podłączone kabelkami. Tylko przykręcone, aby zaślepić otwór. Czyli teraz mam po jednym działającym głośniku niskotonowym w kolumnie. Na razie musi wystarczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Zdecydowanie Revolution 3.

Nie wiem po prostu czy dokupując 7ki coś zyskasz względem ceny. Masz fajne suby które spokojnie dołożą dolne pasmo.

Nie ma sensu go pokrywać.

A 3ki to na prawdę bardzo dobre kolumny.

Piotr

 

A jak się ma tych kolumn moja końcówka? Nie za mocna?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.11.2021 o 11:04, STELVIO napisał:

A jak się ma tych kolumn moja końcówka? Nie za mocna?

nie spotkałem się do tej pory aby wzmacniacz był za mocny.

Wręcz przeciwnie.

Przecież nie wysyłasz full power z niej.

Celany GT to dobra opcja. Moga być po prostu starsze. Revolutiony moim zdaniem grają delikatnie lepiej.

Jak coś to Ci wycenie.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...