Skocz do zawartości

Heco Music Style 900 - jaki wzmacniacz


rafaloqc

Recommended Posts

Witam.

Poszukuję wzmacniacza do kolumn Heco Music Style 900. Słucham różnej muzyki, ale w większości pop, dance, trance. Lubię także posłuchaj spokojniej muzyki instrumentalnej. Do tej pory miałem Yamahę R-N500, ale postanowiłem wymienić sprzęt na coś lepszego. Testowałem Onkyo TX-8050, Magnat MR 780 oraz Cambridge Audio AXR100D. Póki co najlepsze brzmienie miał Magnat, ale nie odstawało jakoś mocno od Yamahy. Cambridge wg mnie najgorzej - dźwięk płaski jak ze wzmacniacza KD, które miałem 10 lat temu.

Zależy mi na czystym dźwięku z mocnym basem. Zależy mi tylko na tym aby wzmacniacz miał wejście cyfrowe. Resztę bajerów dopełni Raspberry Pi z Moode Audio i jakimś DAC-iem. 

Zastanawiam się nad Yamahą AS-701, ale może warto rozważyć inne opcje.

Wymiany kolumn wolałbym uniknąć a dołożenie subwoofea póki co nie wchodzi w grę.

Budżet to około 3 tyś zł.

Edytowano przez rafaloqc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś testowałem na swoich heco 9 setkach denon pma 1520ae, Roksan Kandy K2, Atoll IN 100SE, Cyrus One, i jeszcze jakiś. Nie pamiętam. Najbardziej zaskoczył mnie na wielki plus Cyrus One. Rodzaj muzyki taki sam. Te co wymieniłem to pewnie nie te co szukasz ale często można się zdziwić czymś, na co się nie stawiało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Yahoou napisał:

Nie wiem jak twoje Heco, ale ja mam Aurora 700 (myślę, że o podobnej sygnaturze brzmienia) i świetnie się zgrywają z Audiolabem 6000A Play. Bardzo fajne, przestrzenne granie. Zestaw sprawdza się u mnie we wszystkich gatunkach muzycznych, od muzyki klasycznej po hard rock.

Audiolab nie ma regulacji barwy, a więc zapewne nie spełni moich oczekiwań pod względem nasycenia basu i wysokich tonów. Poza tym wykracza poza mój budżet

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi wierzyć, że regulacja barwy w tym wznaku nie jest konieczna. Wszystko jest na swoim miejscu. Chyba, że masz naprawdę trudną akustykę w pomieszczeniu odsłuchowym...

Do niedawna moje Heco grały pod Yamahą R-N803D i też mogę z całego serca polecić to zestawienie. Piękne, ciepłe granie, super system korekcji akustyki, z moim ulubionym Yapo Volume -bardzo poprawia brzmienie przy bardzo cichym słuchaniu. Wszechstronny, wszystkomający amplituner z konkretnym zapasem mocy. (Za kilka dni będę swój sprzedawał, wraz z CD-S700. Jak coś to pisz na priv. Mam zadbany egzemplarz i jestem jego pierwszym i jedynym właścicielem).

Edytowano przez Yahoou
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych, które wymieniłeś w pierwszym poście, miałem też Magnata MR780 przez kilkanaście dni i bardzo słabo go oceniam. Wręcz to była katastrofa względem Yamahy 803D. Do Heco nie polecam. 

Wymieniłeś Yamahę A-S701. Słyszałem, że gra odrobinę lepiej od R-N803D, choć sekcje wzmacniacza mają bliźniacze. Może to dobry kierunek, idź tym tropem, wypożycz, posłuchaj i zdecyduj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam inaczej. Jeśli z tej gamy produktów najbardziej podszedł Ci Magnat to znaczy że powinieneś go wziąć do domu na dłuższy odsłuch.

Obecnie RN 803 nie jest polecany ze względu na cenę.

Kolejną propozycją byłby faktycznie AXR 100 ale ten odpadł na wstępie.

Ewentualnie już bez sekcji radiowych. Atoll IN 100 Signature czy Musical 2si .

Zapraszam na odsłuch.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnat MR780 to bardzo dobry wzmacniacz. Bardzo często jest porównywany ze wspomnianym Audiolabem 6000a/6000a Play i różnie bywa, wszystko zależy od preferencji. Audiolab doda więcej dołu oraz poprawi stereofonię. Magnat będzie odrobinę dynamiczniejszy. 

Warto w mojej ocenie posłuchać jeszcze Atoll IN50 Signature, który zapewni muzykalne brzmienie i polecałbym porównać go z modelem IN100 Signature, który poprawi dynamikę ale zagra nieco jaśniej względem IN50. 

Zapraszam na odsłuch oraz po wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...