Skocz do zawartości

Co kocham a co nienawidze w swoim systemie (czytajcie wstep)

Khedron

Recommended Posts

1 godzinę temu, Fafniak napisał:

Zastanawia mnie jak długo będzie funkcjonować przeliczanie watów ze wzmaka nas jego przydatność do kolumn ;)

No właśnie. Roksan Caspian M2 jest ponad 1.5 raza droższy od K3, mimo, że ma jednocześnie ponad 1.5 raza mniejszą moc wyjściową. Naim Nait XS3 z tej samej półki cenowej ma jeszcze mniej watów. Sam zmieniłem niedawno CA CXA81 na Haiku Sol II SE. Z 80 watów na 50, ale zdecydowanie odbieram to jako krok w górę, jeśli idzie o jakość dźwięku. I nie zauważyłem, żeby tego dźwięku zrobiło się mniej. Choć przyznam, że nie pogardziłbym trochę większą mocą. :)

Ja w swoim systemie lubię to że mi się podoba :D

Kolumny trafiłem takie które moim zdaniem mają ładnie wyważony stosunek detaliczności do muzykalności. I ok. może mają swój jakiś charakter, ale jednocześnie różnice w podłączonych wzmacniaczach są słyszalne bardzo dobrze. 

Brakuje im takiego przekazu energii jaki prezentowały triangle za chyba 20 kilka tysięcy, ale jednocześnie moje kolumny nie katują złych nagrań, realizacji. Słychać że jest skopane, ale nie muszę z takich nagrań rezygnować. A to jest dla mnie najważniejsze

Jeśli chodzi o poziom detalu, różnicowania... To przypomina mi się tutaj takie zdarzenie gdzie polecana płyta przez Wpszoniaka (chodziło o nagrania imć Goulda na fortepianie) gdzie zauważyłem że pianista tak sobie "podstękuje/śpiewa" w czasie gry. Chyba Wpszoniak stwierdził ze to niemożliwe, a jednak ;)

(Wróć !!!! To @Pboczek)

I powiem tak, różnych kolumn słuchałem które mnie czymś zachwycały, ale z dużą radością wracam do moich RLSów.

I tak, chciałbym mieć jeszcze triangle w domu, chciałbym mieć starsze papierowe kolumny itp. Dla różnego grania

Papier, by słyszeć polskie rockowe nagrania takimi jak je zapamiętałem

Triangle dla muzyki klasycznej

Tylko k... miejsca na to nie mam :(

Dnia 14.12.2018 o 09:05, Pboczek napisał:

Wiecie, wczoraj wrzuciłem sobie swój ulubiony 5 koncert, słucham, słucham i co? Glen sobie nuci tego J.S. Bacha rzeczywiście, subtelnie, chwiluniami. Oj świetna jest to muzyka.

Które koncerty fortepianowe są waszymi ulubionymi z tego dwupaka?

Dnia 20.12.2018 o 08:57, Fafniak napisał:

?

A nie wierzyłeś :D

Edytowano przez Fafniak

11 godzin temu, Rafał S napisał:

No właśnie. Roksan Caspian M2 jest ponad 1.5 raza droższy od K3, mimo, że ma jednocześnie ponad 1.5 raza mniejszą moc wyjściową. Naim Nait XS3 z tej samej półki cenowej ma jeszcze mniej watów. Sam zmieniłem niedawno CA CXA81 na Haiku Sol II SE. Z 80 watów na 50, ale zdecydowanie odbieram to jako krok w górę, jeśli idzie o jakość dźwięku. I nie zauważyłem, żeby tego dźwięku zrobiło się mniej. Choć przyznam, że nie pogardziłbym trochę większą mocą. :)

Ja uważam że moc wzmacniacza jest ważna ale nie najważniejsza. Dla mnie np ważniejsza jest dynamika z jaką gra wzmacniacz. Miałem Roksana K3 mam teraz M2 i jest to dość duży przeskok pomimo mniejszej mocy. Ludzie głownie patrzą na moc co niekoniecznie zawsze skutkuje proporcjonalnym wzrostem jakości brzmienia. 

20 godzin temu, Inżynier Mamoń napisał:

W każdej z naszych opowieści  jest coś pięknego. Nie każdy ma taki nowoczesny sprzęt a jednak dźwięk z niego jest przepiękny. Polecam czasem posłuchać starych kolumn. Nie, że są najlepsze - ale wrażeń nie poznasz dopóki nie posłuchasz. 

Niestety pojawiaja sie tendencje by tym, ktorzy maja nowy sprzet domawiac prawa do zachwytu i dobrych wrazen z dzwieku. Jedniczesnie pisze sie, ze wszystko co stare gra cudnie. I to dopiero jest opadanie w schematy. Owszem, nawet porownujac to co moze sie podobac, ale dzielone przez kilkadziesiat lat, od razu wiemy ze to zupelnie inne granie. Rzecz gustu, ale i osluchsnia. Zamienilem sprzet z lat osiemdziesiatych (przyzwoity i w swietnym stanie) na zupelnie nowy. Niedawno podlaczylem na probe te stare klocki i, mimo zachwytu jaki wzbudzaly we mnie jeszcze dwa lata temu), teraz to byla juz tortura dla uszu. Za nic bym do tego grania nie wrocil. Nikomu jednak nie odmawiam prawa do zachwytu nad vintageowym graniem. To rzecz gustu. 

1 minutę temu, Khedron napisał:

Niestety pojawiaja sie tendencje by tym, ktorzy maja nowy sprzet domawiac prawa do zachwytu i dobrych wrazen z dzwieku.

Ja tylko do tego się odniosę. 

Nie słyszałem aby ktoś mówił, że nowe to kiepskie. Miewałem  u siebie nowe które rzeczywiście zamiatały pewne inne "stare". 

Wszystkich "starych" nie słyszałeś (ja też nie), więc nie wydawaj pochopnych opinii. 

Czasem (nie zawsze) vintage to bajka!  Ale trzeba też to lubić. 

Nasze opinie mogą się różnić. 

1 godzinę temu, Inżynier Mamoń napisał:

Ja tylko do tego się odniosę. 

Nie słyszałem aby ktoś mówił, że nowe to kiepskie. Miewałem  u siebie nowe które rzeczywiście zamiatały pewne inne "stare". 

Wszystkich "starych" nie słyszałeś (ja też nie), więc nie wydawaj pochopnych opinii. 

Czasem (nie zawsze) vintage to bajka!  Ale trzeba też to lubić. 

Nasze opinie mogą się różnić. 

A co mando tego fakt, ze nie slyszalem wszystkich kolumn na swiecie? Ktos slyszal? Slyszales wszystkie nowe kolumny, ze tak zachwycasz sie zabytkami? Skoro nasze opinie miga sie roznic to takze co do oceny brzemienia. Nie zmieni to faktu, ze, co pisalem juz wielokrotnie, starocie lubia sie psuc a obecnie ceny ich napraw sa horrendalne. Nie ma co tworzyc mitow, ktore zreszta nawet na tym forum zalamia sie juz po lekturze postow sprzed kilku lat. 

21 minut temu, Khedron napisał:

A co mando tego fakt, ze nie slyszalem wszystkich kolumn na swiecie? Ktos slyszal? Slyszales wszystkie nowe kolumny, ze tak zachwycasz sie zabytkami?

Zachwycam niektórymi starymi kolumnami bo są unikalne i niepowtarzalne. Tak samo jak stare wzmacniacze, niektóre są po prostu przepiękne (wizualnie) i też brzmią! wyjątkowo. Mam taką pasję i ciągoty do starych. Nigdy nie powiedziałem, że są lepsze od nowych. 

Nowe też brzmią dobrze. Ale są legendy nie do podważenia ;)

2 minuty temu, Inżynier Mamoń napisał:

Zachwycam niektórymi starymi kolumnami bo są unikalne i niepowtarzalne. Tak samo jak stare wzmacniacze, niektóre są po prostu przepiękne (wizualnie) i też brzmią! wyjątkowo. Mam taką pasję i ciągoty do starych. Nigdy nie powiedziałem, że są lepsze od nowych. 

Nowe też brzmią dobrze. Ale są legendy nie do podważenia ;)

Te kefy napędzasz akufejsem? 

4 minuty temu, audiowit napisał:

U mnie wcale kefy nie grają dobrze. Ja gram nimi do kotleta. Jak sprzątam, jem śniadanie, maluję mieszkanie

Jesteś... brak mi słow... jak można być takim chorym narcyzem. Pewnie mieszkania nie malujesz Ty, tylko twoja partnerka - która musi wiecznie walczyć o Twoją miłość. 

Lecz się czubie! 

8 minut temu, Fafniak napisał:

Asia... wybacz ale to nie bielizna ani pościel ;)

Czytając fora spotkałem się z niechęcią kupowania z drugiej ręki np. Słuchawek. Wiem iz większość ma możliwość wymiany padów czy też wyściółki pałąka, ale jednak to już sprzęt bardziej "osobisty". Nie stoi sobie gdzieś tam rzadko dotykany jak np. Wzmacniacz czy kolumny itp.