Skocz do zawartości

Ile można... trzeba... warto wydać na sprzęt audio?


RoRo

Recommended Posts

Ja na dobre stereo do 6k mam taka receptę. Sam długo poszukiwałem jak najlepszych klocków w tych pieniądzach 

1. primare i21

2. Triangle Comete Ez 

3. jakiś niedrogi cdek lub streamer

4. dac typu magic 100, beresford 7510, Music fidelity v90

5. Kable wszystkie od Qed’a

Jak się dobrze poszuka to da się zmieścić poniżej 6k a gra to mega! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Inżynier Mamoń napisał:

Miałem ostatnio gości i moja znajoma dosłownie zamknęła oczy i odpłynęła. 

A możesz napisać mi na PW jak to zrobiłeś ? :)

No dobra , mamy pokój 50 m2 kupujemy:

Hegel H90 / @seba3002 chciałeś mniej vintage :) /

Dali Grand

Yamaha CDX - 1060

Mieścimy się w ok. 13k. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było już, ale skoro to wyspecjalizowany temat, to dam jeszcze raz. Dobry zestaw do pomieszczenia do 20-25 m2. Grający namacalnie, rozdzielczo, przejrzyście, ze ładnymi wokalami i sprężystym basem. Jedyne zastrzeżenia można mieć do oddawania efektów fazowych - wyjścia z dźwiękiem przed kolumny. Jego zawieszenie w przestrzeni nie jest tak dobre, jak u niektórych konkurentów. Ogólnie muzykalne i rozrywkowe granie. I bezpieczne. Bez forsowania czegoś, kosztem czegoś innego. Ma już to coś w sobie, choć można w podobnych pieniądzach uzyskać jeszcze bardziej klasowy dźwięk (kwestia priorytetów).

H14.thumb.png.cca66488ca35cc503dfe55c7009c3c7d.png

* wzmacniacz/źródło można wymienić na jakieś tańsze. Revolution 3 są wyjątkowo skuteczne, więc uciągnie je wszystko.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, soberowy napisał:

Ja odnoszę wrażenie, że im droższy sprzęt kupuję to słabiej nagrane płyty brzmią co raz to gorzej. Też tak macie? 

No niestety często tak jest, że lepszy sprzęt pokazuje niedostatki nagrań i różnicuje je na dobre i kiepskie...
Masz możliwość poszukać lepszych nagrań - albo zaakceptować to co jest (bo często skopane jest już nagranie, a nie dopiero postać finalna czyli płyta).

No i wtedy warto zrobić sobie drugi tańszy zestaw do słuchania takich gorszych płyt. jeśli są to Twoje ulubione.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

* wzmacniacz/źródło można wymienić na jakieś tańsze.

Obawiam się, że jednak nie można. Najtańszy markowy odtwarzacz CD to jakieś 1000 zł. Po odjęciu interkonekta zostaje 1400-1500 zł. na wzmacniacz. Ręka do góry, kto się zadowoli na dłużej nowym wzmacniaczem za 1.5k? No właśnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tomek4446 napisał:

No dobra , mamy pokój 50 m2 kupujemy:

Hegel H90 / @seba3002 chciałeś mniej vintage :) /

Dali Grand

Yamaha CDX - 1060

Mieścimy się w ok. 13k. 

Mieścimy się w 13 za używki, a nie w 6 za nówki jak się komuś wydawało
Sam wiesz, że żeby było dobrze - to dobrze, by było by więcej...kasy do wydania 🙂

Jak się ma wymagania i się słyszy różnice  w sprzęcie, to tanio nie będzie. A tym bardziej z nowym sprzętem jakby się ktoś (ale nie Ty czy ja....) upierał.
A jeszcze jakby doliczyć np. porządny gramofon (finansowo zaboli), pre gramofonowe (trochę mniej boli), deck (jeszcze mniej boli) i tuner (prawie nie boli) to i dwudziestka pęknie. A niekoniecznie będzie tak dobrze, jak byśmy chcieli ... i mogli... i musieli.
 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może @MobyDick albo ktoś inny znający się na rzeczy podrzuci propozycję porządnego, taniego chińskiego wzmacniaczyka z BT AptX (lub zestawu wzmacniaczyk + BT)? Potrzebuję ją, by zaproponować tani killer zestaw. Wymagania: nie sprawianie problemów technicznych, sensownie niski poziom zniekształceń i moc wystarczająca do nagłośnienia 20-25 m2 we współpracy z mało skutecznymi kolumnami (81-83 dB). Na pewno taki istnieje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy kolumny (z tych, które dobrze znam), które moim zdaniem mogą być podstawą niedrogiego, ale docelowego zestawu dla melomana (melomana - osoby zainteresowanej włącznie muzycznymi doznaniami, a nie wiecznym gonieniem króliczka).

942422191_Superzestaw02.thumb.png.76144a90edbe7cf4055a84c542ce991d.png 

 

1. Bowersy 707. Kolumny potrafiące jakością składowych brzmienia zawstydzić nawet konstrukcje 2-3 droższe. Największe zalety: wspaniała stereofonia, przejrzystość, napowietrzenie sceny, detaliczność, namacalność, realizm. Wady: nieco skromny bas. Dobrze zdefiniowany, sprężysty, nawet nieźle rozciągnięty, ale ciutkę wycofany - do monitorowania basowych dźwięków, a nie do ich odczuwania na klacie. Wygrywają dzięki zaletom, ale taż najniższej cenie. 

2. Dali Menuet. Najbardziej muzykalne z całej trójki. Mające najwięcej tego czegoś, co nie pozwala oderwać się od słuchania muzyki. Największe zalety: bardzo szybkie, detaliczne, namacalne, muzykalne, poetyckie. Wady: najskromniejszy z całej trójki bas. Czasem może go brakować.

3. KEF LS50 META. Najbardziej wszechstronny i wyrównany zawodnik. Zalety: wszystkie cechy brzmienia na co najmniej wysokim poziomie. Bas najpotężniejszy z całej trójki. Wady: mające najmniej "Tego Czegoś"* (ale i tak wystarczająco).

* ocena po odsłuchu LS50. Może w META jest lepiej.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, audiowit napisał:

Mnie już się nie chce powtarzać. Muzofan ujoł co chcę powiedzieć bardzo dobrze.

A jeśli na to forum wejdzie SzymonFaber i powie, że sprzęt za 100k PLN to też ch... i dopiero urządzenia powyżej 500k "grają" to czyja będzie racja 🙂?

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...