Skocz do zawartości

Ile można... trzeba... warto wydać na sprzęt audio?


RoRo

Recommended Posts

11 minut temu, elektron6 napisał:

Zgadza się że niekoniecznie - jesli za punkt odniesienia pokazujesz jeden z niższych modeli wzmacniaczy za te obecne 2-3 tys zł. Popatrz na modele "top" które obecnie kosztują w cenie 10-20 tys zł.

To znaczy, którą Yamahę masz na myśli mówiąc niższy model, a którą mówiąc top?

CA-2000 czy A-S1100 - który jest który?

Edytowano przez dorsz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, audiowit napisał:

Ważny jest dźwięk i zadowolenie z niego. Natomiast gadanie, że jakieś kolumny za 5kzł grają tak samo ( bo tak wynikałoby z rozważań w tym wątku) jak te za 50kzl jest po prostu nieprawdą.

Tak się nieszczęśliwie dla Ciebie składa, że miałem okazję posłuchać boskich KEF 107. Mam porównanie, jak różne aspekty ich brzmienia wypadają na tle tych, tak przez Ciebie lekceważonych, monitorów z 5000 zł. Zgodzę się jedynie co do tego, że nie grają tak samo:) Nad resztą można dyskutować.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, audiowit napisał:

Natomiast gadanie, że jakieś kolumny za 5kzł grają tak samo ( bo tak wynikałoby z rozważań w tym wątku) jak te za 50kzl jest po prostu nieprawdą.

Jak do kolumn za 5k zł dołożysz kable za 48k zł, to będą grały lepiej niż te kolumny za 50k zł. Prosta matematyka 53 > 48 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kraft napisał:

Czy przypadkiem rzeczywistości nie zaklina tu ktoś zupełnie inny? 

Jarek, nie odpowiedziałeś na pytanie. Czy wynika to z faktu, że wszystkie Twoje teorie na temat " bez znaczenia jaki dać, wzmacniacz itd" legły w gruzach, a Ty nie umiesz się przyznać do błędu?

Zależy mi na odpowiedzi. To jest "klu" ;) tego wątku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, audiowit napisał:

Seba, ale to w ale nie tak. Po prostu warto być świadomym.

Ale przecież większość osób (chyba) jest tego świadoma. Przecież padła nawet propozycja, żeby pogrupować zestawy mając na uwadze ich ceny. I nie na zasadzie "znajdźmy sprzęt za 5k, który zagra jak ten za 30", tylko "znajdźmy przyzwoity dźwięk w określonych pieniadzach". 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CA2000 jak i inne wzmacniacze Yamahy nie uchodziły w latach 70, 80 tych za sprzęt top... niby najwyższy model z początku lat 70 tych ale ten model nie ma startu do konstrukcji Sansui, Luxman, MC, Leak, .... czy też nawet Pioneer. Ponadto nie pokazujesz całości - w tym modelu jeszcze trochę niezłej elektroniki znajduje się od spodu obudowy - to warto też pokazać jako całość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, seba3002 napisał:

Ale przecież większość osób (chyba) jest tego świadoma. Przecież padła nawet propozycja, żeby pogrupować zestawy mając na uwadze ich ceny. I nie na zasadzie "znajdźmy sprzęt za 5k, który zagra jak ten za 30", tylko "znajdźmy przyzwoity dźwięk w określonych pieniadzach". 

 

No to jesteśmy w domu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, audiowit napisał:

Jarek, nie odpowiedziałeś na pytanie. Czy wynika to z faktu, że wszystkie Twoje teorie na temat " bez znaczenia jaki dać, wzmacniacz itd" legły w gruzach, a Ty nie umiesz się przyznać do błędu?

Zależy mi na odpowiedzi. To jest "klu" ;) tego wątku.

Skoro tak, to odpowiadam. Moje poglądy na temat znaczenia wzmacniaczy, źródeł czy kabli nie zostały nawet wzruszone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kraft napisał:

Tak się nieszczęśliwie dla Ciebie składa, że miałem okazję posłuchać boskich KEF 107. Mam porównanie, jak różne aspekty ich brzmienia wypadają na tle tych, tak przez Ciebie lekceważonych, monitorów z 5000 zł. Zgodzę się jedynie co do tego, że nie grają tak samo:) Nad resztą można dyskutować.

Możemy, przypomnij w jakiej konfiguracji i w jakiej kubaturze je slyszaleś? Rega jest z nich zadowolony. Ja sądzę, że są za duże do 18m.

Nigdy nie twierdziłem, że są boskie. W latach 80tych były boskie. Dla mnie są fajne w moim salonie.

Boskie są kudosy w 14m2 adoptowanych akustycznie z przyzwoitą elektroniką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, elektron6 napisał:

CA2000 jak i inne wzmacniacze Yamahy nie uchodziły w latach 70, 80 tych za sprzęt top... niby najwyższy model z początku lat 70 tych ale ten model nie ma startu do konstrukcji Sansui, Luxman, MC, Leak, .... czy też nawet Pioneer. Ponadto nie pokazujesz całości - w tym modelu jeszcze trochę niezłej elektroniki znajduje się od spodu obudowy - to warto też pokazać jako całość.

Za to AS1100 ma ciekawą końcówkę mocy, której też nie pokazałem 😉

Zresztą A-S3000 wygląda w środku prawie tak samo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, audiowit napisał:

No chlopie, niektórych stać. Pracują.

 

23 minuty temu, audiowit napisał:

Fafniak, co znów nie tak?

Czy to, że dla niektórych jest to hobby i nie wydają na narkotyki, wódę czy dziwki?

Nie czaruj

Twój wpis jest sugestią, że inni (ale chyba jest kierowane do @gienas) to obiboki

Gdybyś napisał - pracują na stanowiskach które są wysoko wynagradzane, mają firmy itp. - znaczenie byloby zupełnie inne, a tak...wyszło jak zwykle 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Kolega mi tu podpowiada za plecami.

Panowie, nie wiem czemu tak boicie przyznać się, że nie stać Was na drogi sprzęt. Ja powiem wprost. Gdyby mnie było stać to kupiłbym sobie topowy zestaw mbl wstawił do 80-100m pokoju odsłuchowego i sobie słuchał.

Ale nie stać mnie więc slucham na biednym złomie i cieszę się, że tak dużo usłyszałem, nauczyłem się i poznałem ludzi.

A tu taka spina żeby tylko nie powiedzieć : gdyby mnie było stać tobym... ;)

 

Fafniak, a Ty znów odczytujesz jak chcesz...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kraft napisał:

Tak się nieszczęśliwie dla Ciebie składa, że miałem okazję posłuchać boskich KEF 107. Mam porównanie, jak różne aspekty ich brzmienia wypadają na tle tych, tak przez Ciebie lekceważonych, monitorów z 5000 zł. Zgodzę się jedynie co do tego, że nie grają tak samo. Nad resztą można dyskutować.

Nie lekceważąc 'monitorków za 5 tysi" 

Co Ci się nie podobało w 107'ach Jarek?  Pytam przyjaźnie, bez napinki, zwykła ciekawość. Wiem, że przerzuciłeś u siebie dziesiątki kolumn i masz porównanie. 

Dla mnie nie ma idealnych kolumn do wszystkiego ale... zdania są podzielone. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Adi777 napisał:

Czy mógłbyś w końcu podać nazwę tych kolumn?

Nie mogę bo ich nie mam i nie słyszałem. To tylko ludzkie opinie. Moje/Twoje mogą być inne. 

Poza tym jestem leszczem w audio i dopiero zdobywam ten "osłuch".   

W sumie to całe życie go zdobywam i nie wiem gdzie jestem 😆

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, audiowit napisał:

Boskie są kudosy w 14m2 adoptowanych akustycznie z przyzwoitą elektroniką.

Wierzę, że jest jak piszesz. Naprawdę.

Nie zmienia to jednak faktu, że inaczej dobierając sprzęt, też można uzyskać satysfakcjonujące rezultaty. Bronisz się rękoma i nogami przed myślą, że ktoś może uzyskać podobnie klasowe brzmienie wydając mniej niż Ty. A tu naprawdę nie chodzi o pieniądze. Wojtek doznał niebywałych wzruszeń słuchając na kolumnach za 5000 zł. Udowodnił to swoimi wpisami w stopniu niezbitym (swoją drogą Ty mnie swoimi wpisami tak do swoich odczuć nie przekonałeś, jak Wojtek, ale to mniej istotne - ma prawo grać u Ciebie tak, że łeb urywa - nie neguję). Wkurza mnie jedynie, że bezsensownie, by nie powiedzieć głupio, starasz się ludziom, którzy podobnie jak Wojtek słuchają na stosunkowo niedrogich (ale już porządnych) kolumnach, odmówić prawa do przeżywania Prawdziwej Muzyki. To nie tylko po ludzku słabe, ale i pozbawione podstaw technicznych i nieumocowane w rzeczywistości. Nie masz po prostu racji. To Ty zaklinasz rzeczywistość.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do audiowita :

Ja tam nie widzę aby ktoś zaklinał rzeczywistość prócz ciebie. Każdy kupuje i wydaje tyle ile może, lub tyle ile uważa za rozsądne na kolejne hobby. I chyba nikt tutaj nie uważa że ma system hajend za grosze. Natomiast rozsądnie dobrany pod swój gust za kasę którą akceptuje. A to spora różnica, której raczysz nie zauważać i wmawiasz jakieś dziwne podejście

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...