Skocz do zawartości

Ile można... trzeba... warto wydać na sprzęt audio?


RoRo

Recommended Posts

2 godziny temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Było tu pare zestawów .. niestety, ale nikt nie pomyślał o kablach czy zasilaniu a to poważny błąd,

Wręcz kardynalny, ale spokojnie, padło że kabel za 40 tysięcy poprawi granie kolumn za 5 tysięcy do poziomu kolumn chyba za 25 tysięcy... Czy jakoś podobnie ;)

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, 1Ender napisał:

Posłuchaj Phonar Laser 250, serio! Z odpowiednią elektroniką zagrają świetnie. Można grać bardzo głośno. Nie męczą. 

Dzięki za radę 😉. Ja już niczego nie szukam. Uważam że z tym co mam można zakończyć gonienie zwierzątka oraz cieszyć się tylko muzyką. Skupiam się teraz bardziej na szukaniu fajnych albumów na hdtracks niż na testowaniu sprzętu 😊

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adi777 napisał:

Pewnie tak, ale na pewno są rzeczy ważne i ważniejsze.

To prawda, źródło - wzmacniacz - kolumny, reszta to dodatki i poprawa, ale równie ważne, czyli kable, zasilanie, akustyka (jeśli to możliwe) antywibracja, to wszystko wpływa na nasze postrzeganie grania naszego zestawu.

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

O tym zrobimy kolejny wątek. Jak już koledzy kupią ten używany sprzęt za te 30k. to się dowiedzą , że kolejne 30k. trzeba wydać na kable. Boguś , napięcie trzeba stopniować. :)

O rzesz ... nie wiedziałem ze będzie Part II, wyrywny jestem, sorry.

48 minut temu, Fafniak napisał:

Wręcz kardynalny, ale spokojnie, padło że kabel za 40 tysięcy poprawi granie kolumn za 5 tysięcy do poziomu kolumn chyba za 25 tysięcy... Czy jakoś podobnie ;)

No! w to nie uwierzę, ale próbować mozna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

O rzesz ... nie wiedziałem ze będzie Part II, wyrywny jestem, sorry.

Nie wiem czy zwróciłeś uwagę ale po Twoim wpisie , połowę użytkowników wymiotło :)

I nagle podskoczyła sprzedaż głośników bluetooth.

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomek4446 napisał:

Ja , ja dotarłem !!!

Jak pisałem ostateczne lampy już zamówione i został tylko traki drobiażdżek jak wkładeczka w przyszłym tygodniu do ogarnięcia i .... koniec. Same kolumny i elektronika jak opoka , stała ,nie do ruszenia .

Spokojnie, na wiosnę przyjedziesz do mnie, to posłuchamy, pogadamy....:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tu chciałbym dorzucić jeszcze jeden zestaw, który jest dedykowany dla osób czytających to forum i chcących poznać świat dobrze brzmiącej muzyki, a jednak takich którzy nie chcą, bądź nie maja możliwości wydać tych 4,6 tysięcy złotych (dla wielu osób to bardzo dużo pieniędzy). A uwaga! 2 tysiące złotych!!! Czyli jest to alternatywa do soundbarów i sprzętu konsumenckiego. Wiele z Was powie, ze to nie możliwe. A jednak :) Jest to zestaw, który sam złożyłem niedawno swojemu przyjacielowi i powiem tak - można się przewrócić z wrażenia. Nie słyszałem w życiu niczego do 2 tysięcy mogłoby się z tym równać. A jak się dobrze poszuka to da się dorwać taniej. Jest to moja recepta na cały system, kompletny.
 

Kolumny - Acoustic Energy Aegis One (te maleństwa grają jak średniej wielkości podłogówki) - cena około 600 zł na olx

Wzmacniacz - Creek 4330 - kultowy już wzmacniacz. Wyglada przepięknie, a gra jeszcze lepiej! Koszt około 700 zł na olx

Do tego AirPort express - jako streamer z funkcja AirPlay. Z wybitnym daciem niejednokrotnie opisywanym w branzy. Koszt około 200 zł / albo jak ktoś woli cd to np nad c520 - tyle samo kasy

Kabel do podłączenia zrodla ze wzmacniaczem Jack-RCA bądź RCA - RCA w przypadku cd - Qed Profile - około 90 zł nowy

Kable głośnikowe - tutaj trzeba patrzeć co jest na olx - albo coś od qeda, albo kimber, albo nowe ww wire silver (to samo co chord silver screen) - w zależności od ilości potrzebnych metrów - około 200 zł. 

Standy pod kolumny - tutaj szukamy czegoś na olx - da się znaleźć fajne, basicowe standy za około 150-200 zł. Za tyle tez kupiłem kumplowi.

Suma: równe 2000 zł. Jak dobrze poszukacie to może uda się jeszcze trochę taniej. 

A granie? Nie uwierzycie póki nie usłyszycie :) Potężne, mocne, z głębokim basem i super czystą góra. Piękne wokale. Nie gra to jak małe monitorki, a raczej wypełnia całe pomieszczenie dźwiękiem.   Podejrzewam, ze wieku osobom, które wydały po 5-6 tysięcy na nowe sprzety mocno zrzedla by mina 😂😂😂 Sam niedawno słuchałem zestawu za 6k opartego na Klipschach 600m, a potem tego powyższego i zarówno właściciel jak i ja sam mieliśmy wielkie oczy. Bo grało to znacząco lepiej i to nie w kwestii gustu tylko zwykłej, słyszanej nawet dla dziecka mocy, rozdzielczości i jakości :) 

Polecam spróbować - taki sprzęt można odsprzedać w sekunde nie tracąc złotówki 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Inżynier Mamoń napisał:

Ale jak Ci wszystko powiem i pokaże to będę musiał Cię zabić synek

To coś jak ja gdybym Ci zdradził jakie wtyki bananowe "siedzą " w terminalach moich Alteców :)

Dzięki za zaproszenie.

21 minut temu, audiowit napisał:

Spokojnie, na wiosnę przyjedziesz do mnie, to posłuchamy, pogadamy....:)

Jak powiedziałem , tak przyjadę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.11.2021 o 10:57, kaczadupa napisał:

Szanujmy swoje wybory nawet jak mamy zupełnie odmienne zdanie, doświadczenia, możliwości finansowe, lokalowe itd., itd. Bawmy się naszym hobby, dzielmy swoimi wrażeniami, cieszmy radością Kolegów i Koleżanki :)

Takie podejście do sprawy się chwali. Pozdrawiam!

Dnia 13.11.2021 o 19:03, seba3002 napisał:

O, też mam takiego kolegę 🙂. A sprzętem mam taki, z którego wiele osób na forum się śmieje 😉

Sebastian ta śmieszność na temat tego wzmacniacza nakręca się sama. Jeżeli ktoś mówi, że wszystkie wzmacniacze i amplitunery grają tak samo, to się nie dziw. Bynajmniej nie mówię tu o Tobie, ponieważ Ty zmieniłeś wzmacniacz i słyszysz różnicę w brzmieniu systemu. Powiem tak, iż to wcale nie jest śmieszne, a wręcz przeciwnie bardzo smutne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomek4446 napisał:

Nie wiem czy zwróciłeś uwagę ale po Twoim wpisie , połowę użytkowników wymiotło :)

I nagle podskoczyła sprzedaż głośników bluetooth.

Wiesz, jak jest, Jesli już jest dołączony do urządzenia OEM-owy zasilający czy Lan albo RCA to po co go zmieniać. Podam inny przykład .. zasilacze impulsowe dołączone do szerokiego grona urzadzen .. producent dał, czyli musi być dobrze, tylko czy na pewno dobrze???

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Fafniak napisał:

Ty raczej idziesz z prądem audiofilskich wierzeń

Raczej ostrożny jestem i nie lubię przydźwięków gdy odpalam gramofon.

Z jakimikolwiek wierzeniami akurat to nie ma nic wspólnego , zwykła zapobiegliwość i pragmatyzm.

Nie piszę wszak , że teraz mój system gra o sześć klas wyżej niż ....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...