Skocz do zawartości

Jaki amplituner do zestawu Monitor Audio Silver 300 ?


wilu1975

Recommended Posts

Zastanawiam się nad amplitunerem i Subwooferem do zestawu Monitor Audio Silver 300. Pomieszczenie ok. 25 m2.  Stereo - kino 50/50.

  Moje typy to : 

- Denon AVC-X3700H

- Marantz SR6015  lub jeśli warto i jest sens to Marantz SR7015.

Subwoofer SVS SB-2000. 

Proszę o jakieś porady lub inne typy doświadczonych forumowiczów. Oczywiście mam świadomość, że najważniejszy jest sam  odsłuch przed zakupem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie Denon 3700 jest dobrą opcją. I to jeden z  tych modeli gdzie i tak inflacja zadziałała najmniej. Więc jego cena tez jest w miare ok.

Dobrze zgrywa się z tymi kolumnami.

Marantz gra grzecznie , trzeba lubić takie brzmienie.

Biorąc pod uwagę że 50 to muzyka to warto może poczekać na ofertę na ARCAMA AVR 10?

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Bardzo dziękuje za odpowiedź. W sumie pozostało na zestawie 

- Marantz SR7015, 

- Monitor Audio Silver 300 6G

- Subwoofer SVS 2000 Pro,

- przewody do frontów i centralnego -  Oyaide Explorer 2.0 V2.

 

Proszę o podpowiedź :

jakimi przewodami połączyć głośniki Monitor Audio Silver 50 6G - Efektowe z amplitunerem,  wybrałem wstępnie : przewody firmy  DALI SC F222C,  AudioQuest Slip-DB 4 x 3 mm²,  Klotz LY225S Twinax OFC 2x2,5mm,  

oraz jakimi kablami HDMI podłączyć dekoder C+4k, TV Samsung 4K i  amplituner Marantz,  wstępnie wybrałem: Audioquest HDMI 48G Pearl, AudioQuest Forest 48 HDMI.

Z góry dziękuje za wszystkie porady.

 

 

Edytowano przez wilu1975
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 16.01.2022 o 15:02, wilu1975 napisał:

Bardzo dziękuje za odpowiedź. W sumie pozostało na zestawie 

- Marantz SR7015, 

- Monitor Audio Silver 300 6G

- Subwoofer SVS 2000 Pro,

- przewody do frontów i centralnego -  Oyaide Explorer 2.0 V2.

 

Proszę o podpowiedź :

jakimi przewodami połączyć głośniki Monitor Audio Silver 50 6G - Efektowe z amplitunerem,  wybrałem wstępnie : przewody firmy  DALI SC F222C,  AudioQuest Slip-DB 4 x 3 mm²,  Klotz LY225S Twinax OFC 2x2,5mm,  

oraz jakimi kablami HDMI podłączyć dekoder C+4k, TV Samsung 4K i  amplituner Marantz,  wstępnie wybrałem: Audioquest HDMI 48G Pearl, AudioQuest Forest 48 HDMI.

Z góry dziękuje za wszystkie porady.

 

 

 

 - Marantz SR7015, 

- Monitor Audio Silver 300 6G

- Subwoofer SVS 2000 Pro,

 

Mam pytanie odnoście głośników dolby atmos do tego zestawu zastanawiam się nad :

 

DALI ALTECO C-1   lub   Focal Dome Flax Sat  - co polecacie ?

 

Edytowano przez wilu1975
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali są na ścianę, ciężko będzie Ci je zamontować na suficie. Flax sat posiadam i sprawują się dobrze do tego spoko wyglądają. Jedyny minus Flax to potrafią zatrzeszczeć przy wyższych poziomach głośności przez regulację pochylenia. Ale jak dasz je pionowo w dół to nie ma problemu. W sumie jedynie przy Blade Runner 2049 (scena latającego samochodu) przy konkretnie rozkręconym ampli, jak miałem je skierowane delikatnie w swoją stronę to ten problem występował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...