Skocz do zawartości

Dali ikon 6 mkII musical fidelity M6si- jakie kable


FIlip Cenzorowski

Recommended Posts

Witam serdecznie, nie wiem kogo mógłbym zapytać jak nie was,  zmieniłem wzmacniacz marantz pm 54 mk II na wzmacniacz musical fidelity M6si, 

kolumny Dali ikon 6 mk II, DAC hegel hd20, dotychczas miałem podpięte kolumny pod dwa rodzaj kabli, na górę i na dół i grało to jak grało.
po zmianie na M6Si nie mam możliwość podpięcia dwóch par przewodów i zastosowałem zworki i jeden rodzaj kabli, muszę przyznać ze mam 3 razy mniej basu, bardzo krótki bas i bardzo mały w porównaniu do starego marantza,pewnie ten wzmacniacz tak go świetnie kontroluje i byłem przyzwyczajony do walenia a nie kontroli nad basen ale , czy ja powininen ten zestaw mieć podpięty na bi wiring aby uzyskać jeszcze głębsze mocniejsze dolne tony? Ew jakie kable polecacie do takiego zestawu. Pojedyncze czy bi wiri ? Dziekuje za pomoc

Edytowano przez FIlip Cenzorowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Musical Fidelity M6si charakteryzuje się bardzo dobrą kontrolą basu, jest on zróżnicowany i sprężysty. Niestety nie będzie takiej ilości jak w przypadku Marantza PM54 MKII. Jeśli chciałbyś dodać więcej basu to polecałbym zwrócić uwagę na Oyaide Across 3000 (B/Y), który powinien poprawić sytuację. 
Jeśli byłbyś zainteresowany wypożyczeniem to zapraszam do kontaktu, wyślemy Ci przewód na testy. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, FIlip Cenzorowski napisał:

muszę przyznać ze mam 3 razy mniej basu,

A czy przy okazji wymiany wzmacniacza nie poprzestawiałeś trochę kolumn lub miejsca odsłuchowego? Tak znaczna różnica na tych samych kolumnach. Hmm

Moim zdaniem kablami tego nie zmienisz, ale możesz trochę poprzesuwać kolumny i poszukać optymalnego brzmienia. Ponadto daj sobie trochę czasu na przywyknięcie do nowych wrażeń. Więcej nie zawsze znaczy lepiej.

Z drugiej strony przy takim wzmacniaczu, musisz zdać sobie sprawę, że kolumny teraz stały się tym słabym ogniwem. Także tego...  Zaoszczędzone pieniądze na kablach będą dobrym początkiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny dziś poprzesuwalem i jest znowu lepiej, z każda godzina gra to coraz to piękniej i zaczynam dostrzegać piękno tego poukładanego dołu, jaram się, na dniach chce wymienić kable na coś porządniejszego, 

wiec zostały polecone Oyaide Across 3000 

i teraz kolega podesłał chordy odyssey X, czym się charakteryzują?

na miejscu zostały mi polecone van del hule wind mkII, 

Interconecty mam chordy clearway, może znowu coś od chorda? To jest taki temat rzeka i tyle rodzaji, taki wybór ze to jest trudniejsze niż wybór wzmacniacza, 

wydaje mi się ze mam dość zimne granie i myśle ze potrzebuje coś z tzw ciepłych kabli jeśli owe są 

Edytowano przez FIlip Cenzorowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...