Skocz do zawartości

Trzaski przy regulacji głośności (Denon Pma-2500ne)


Bo0M

Recommended Posts

Dodam na wstępie, że bliźniaczy wątek dodałem na innym forum.

Drodzy forumowicze.

Całkiem niedawno zakupiłem nowy wzmacniacz Denon Pma-2500ne.

Wszystko działa w nim poprawnie, z dźwięku jestem bardzo zadowolony.

Dzisiaj odkryłem pewien problem.

Przy zmianie głośności pilotem bądź bezpośrednio, mniej więcej od godziny 9 do 10 (na potencjometrze) w lewym głośniku pojawiają się zakłócenia. 

Są to szumy, delikatne trzaski. Najbardziej wyraźne są, gdy troszkę zmieniam ustawienie potencjometru, w górę i w dół w zakresie, powiedzmy 1cm. Nie trwają dłużej, tylko cichną jeśli przestaję zmieniać pozycję gałki.

Mniej więcej na godzinie 9, czasami zdarza się, że gdy np. palcem lekko dociskamy gałkę w dół, bądź w górę pojawia się dodatkowo stałe, delikatne brzmienie. Lekkie stukanie palcem w potencjometr powoduje również lekkie szumy i trzaski. Problem nie występuje gdy przekręcę gałkę wyżej.

Problem występuje za każdym razem, niezależnie od źródła. Występuje zarówno gdy nic nie gra, jak i podczas słuchania muzyki, po czym cichnie. Nie wpływa to na sam dźwięk i trzaski nie występują samoczynnie.

Zamieniłem kanały we wzmacniaczu i trzaski podążyły za kablembobjawiając się tak samo, tym razem w głośniku prawym.

Serdecznie proszę o pomoc, sugestie.

To mój pierwszy wzmacniacz w tak wysokim budżecie i jestem przestraszony 😓

Pozdrawiam was i liczę na jakieś odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Wygląda to na uszkodzony potencjometr. Nie powinno być żadnych trzasków. Napisz do salonu, w którym kupowałeś, że masz taki problem i prosiłbyś o szybką wymianę lub jeśli nie będzie to możliwe z powodu braku towaru to o szybką wymianę potencjometru, oczywiście jeśli akceptujesz taką naprawę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...