Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz/ amplituner do głośników Heco Aurora 1000

Gierson

Recommended Posts

Witam, to mój pierwszy post, więc na wstępie przepraszam za ewentualne błędy. 

Proszę o pomoc w doborze wzmacniacza lub amplitunera stereo do kolumn Heco Aurora 1000. 

Urządzenie może być używane lub nowe... Kwota do 2000 zł ( wiem że będzie ciężko)  

Pomieszczenie 35-40m2 (salon z jadalnią) 

Muzyka jakiej słucham to najczęściej house i rap 

Najważniejsza dla mnie jest jakość i czystość dźwięku, żeby bas nie zagłuszył reszty tonów (zwłaszcza że mam świadomość że te głośniki mają tego basu sporo) . Lubię słuchać muzyki dosyć głośno więc fajnie jakby ten zestaw nie męczył zbyt szybko ucha.  

Zestaw byłby podłączony jedynie pod tv i ewentualnie puszczana muzyka ze smartfona więc fajnie jakby było coś z bluetooth. 

Mam nadzieję że nie mam zbyt wysokich wymagań w stosunku do funduszu jaki posiadam?! Będę bardzo wdzięczny za pomoc w doborze sprzętu ponieważ głośniki już stoją od paru tygodni i nie ma co ich napędzić. Pozdrawiam 

Pomieszczenie masz spore, Heco Aurora 1000 będą OK. Ja mam w większym pomieszczeniu Heco Aurora 700 i grają świetnie, jedynie niektórzy twierdzą, że bas trochę mały, ale dla mnie jest OK. Przy dzisiejszych cenach, za 2000 zł możesz kupić używany amplituner Onkyo TX 8250, który z Heco zgrywa się super. A ze wzmacniaczy ..... jest sporo opcji, ale nie wiem co będzie dobrze dogadywać się z Heco. Może Marantz 7005? Yamaha AS-701?  Wszystko raczej używane, bo nowych piecy za 2k zł jest obecnie stosunkowo mało.

Edytowano przez Tweeter2016

Z używanych Luxman LV-117 świetny do muzy, której słuchasz. 250W przy 4 omach. Napędzi prawie każde kolumny. Wzmacniacz niesamowicie muzykalny, klimatyczny, gra czysto, nie męczy przy dłuższych odsłuchach. Dźwięk bardzo szczegółowy, dobra separacja źródeł pozornych, ale też spójny. Grają wszystkie pasma, nic nie zachodzi na siebie. Posiada też bardzo dobry dac na pokładzie. Więc spokojnie podłączysz TV optykiem lub koaksjalnym. 

Luxman świeżo po przeglądzie i regulacji prądów. Aktualnie na sprzedaż. Jak jesteś zainteresowany napisz priv. 

Pozdrawiam

3 godziny temu, 1Ender napisał:

No to szukaj dalej. Ode mnie, dam Ci kilka dni na odsłuch. Jak nie przypasuje, odeślesz, oddam pieniądze. Warunki w PW.

To b. uczciwe warunki! Mnie nikt takiego czegoś nie zaproponował (z drugiej strony sprzedający wtedy trochę ryzykuje), ale tak by się przyjemniej kupowało używki. Myślę, właśnie, że brak możliwości sprawdzenia sprzętu sprawia, że na OLX, Allegro itd. zalegają tony używanego sprzętu, które mogłyby mieć nowego właściciela.

2 godziny temu, Tweeter2016 napisał:

To b. uczciwe warunki! Mnie nikt takiego czegoś nie zaproponował (z drugiej strony sprzedający wtedy trochę ryzykuje), ale tak by się przyjemniej kupowało używki. Myślę, właśnie, że brak możliwości sprawdzenia sprzętu sprawia, że na OLX, Allegro itd. zalegają tony używanego sprzętu, które mogłyby mieć nowego właściciela.

Takie warunki tylko dla forumowiczów.

Pozdrawiam