Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz/ amplituner do głośników Heco Aurora 1000


Gierson

Recommended Posts

Witam, to mój pierwszy post, więc na wstępie przepraszam za ewentualne błędy. 

Proszę o pomoc w doborze wzmacniacza lub amplitunera stereo do kolumn Heco Aurora 1000. 

Urządzenie może być używane lub nowe... Kwota do 2000 zł ( wiem że będzie ciężko)  

Pomieszczenie 35-40m2 (salon z jadalnią) 

Muzyka jakiej słucham to najczęściej house i rap 

Najważniejsza dla mnie jest jakość i czystość dźwięku, żeby bas nie zagłuszył reszty tonów (zwłaszcza że mam świadomość że te głośniki mają tego basu sporo) . Lubię słuchać muzyki dosyć głośno więc fajnie jakby ten zestaw nie męczył zbyt szybko ucha.  

Zestaw byłby podłączony jedynie pod tv i ewentualnie puszczana muzyka ze smartfona więc fajnie jakby było coś z bluetooth. 

Mam nadzieję że nie mam zbyt wysokich wymagań w stosunku do funduszu jaki posiadam?! Będę bardzo wdzięczny za pomoc w doborze sprzętu ponieważ głośniki już stoją od paru tygodni i nie ma co ich napędzić. Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie masz spore, Heco Aurora 1000 będą OK. Ja mam w większym pomieszczeniu Heco Aurora 700 i grają świetnie, jedynie niektórzy twierdzą, że bas trochę mały, ale dla mnie jest OK. Przy dzisiejszych cenach, za 2000 zł możesz kupić używany amplituner Onkyo TX 8250, który z Heco zgrywa się super. A ze wzmacniaczy ..... jest sporo opcji, ale nie wiem co będzie dobrze dogadywać się z Heco. Może Marantz 7005? Yamaha AS-701?  Wszystko raczej używane, bo nowych piecy za 2k zł jest obecnie stosunkowo mało.

Edytowano przez Tweeter2016
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z używanych Luxman LV-117 świetny do muzy, której słuchasz. 250W przy 4 omach. Napędzi prawie każde kolumny. Wzmacniacz niesamowicie muzykalny, klimatyczny, gra czysto, nie męczy przy dłuższych odsłuchach. Dźwięk bardzo szczegółowy, dobra separacja źródeł pozornych, ale też spójny. Grają wszystkie pasma, nic nie zachodzi na siebie. Posiada też bardzo dobry dac na pokładzie. Więc spokojnie podłączysz TV optykiem lub koaksjalnym. 

Luxman świeżo po przeglądzie i regulacji prądów. Aktualnie na sprzedaż. Jak jesteś zainteresowany napisz priv. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, 1Ender napisał:

No to szukaj dalej. Ode mnie, dam Ci kilka dni na odsłuch. Jak nie przypasuje, odeślesz, oddam pieniądze. Warunki w PW.

To b. uczciwe warunki! Mnie nikt takiego czegoś nie zaproponował (z drugiej strony sprzedający wtedy trochę ryzykuje), ale tak by się przyjemniej kupowało używki. Myślę, właśnie, że brak możliwości sprawdzenia sprzętu sprawia, że na OLX, Allegro itd. zalegają tony używanego sprzętu, które mogłyby mieć nowego właściciela.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tweeter2016 napisał:

To b. uczciwe warunki! Mnie nikt takiego czegoś nie zaproponował (z drugiej strony sprzedający wtedy trochę ryzykuje), ale tak by się przyjemniej kupowało używki. Myślę, właśnie, że brak możliwości sprawdzenia sprzętu sprawia, że na OLX, Allegro itd. zalegają tony używanego sprzętu, które mogłyby mieć nowego właściciela.

Takie warunki tylko dla forumowiczów.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Cześć, po kilku latach i cenny doświadczeniach powracam na forum z pytaniem w temacie podobnym jak wyżej. Mam obecnie zestaw Onkyo TX-8250 i Heco Aurora 1000. Generalnie jestem zadowolony, ale w okresie przejściowym kolumny były podłączone do starego Onkyo A 8850. Pamiętam, że zaraz po kupnie, jak odłączyłem stary wzmacniacz i połączyłem amplituner, to jednak miałem pewien niedosyt. Na A8850 jednak grało lepiej. Funkcjonalność TX-8250 jednak zwyciężyła i sprzedałem staruszka i trochę teraz żałuję... W tej chwili chciałbym jakiś wzmacniacz all-in-one, który zagra co najmniej tak jak stare A8850. Na oku mam Audiolab 6000A Play i tutaj na forum ma raczej dobre opinie. Ale nurtuje mnie jedna drobna kwestia. Czy ten Audiolab ma możliwość słuchania zwyczajnego radia, tak jak w amplitunerze? Jeżeli nie, moja żona będzie mi marudzić, że rano nie może sobie włączyć RMF-u lub RadiaZet. Wiem, że można słuchać stacji radiowych przez internet, ale w Onkyo TX-8250 obługa tego jest trochę uciążliwa. Poza tym zabiera to trochę łącza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt czego? Te wszystko mające kombajny nie są takie dobre. Miałem wzmacniacz zintegrowany teraz mam osobno preamp i końcówkę. Dźwięk jest wielokrotnie lepszy.

Albo wszystko w jednym i dźwięk średni, albo rozdzielisz i cieszysz się świetnym brzmieniem.

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, 1Ender napisał:

Koszt czego? Te wszystko mające kombajny nie są takie dobre. Miałem wzmacniacz zintegrowany teraz mam osobno preamp i końcówkę. Dźwięk jest wielokrotnie lepszy.

Albo wszystko w jednym i dźwięk średni, albo rozdzielisz i cieszysz się świetnym brzmieniem.

Nie zawsze tak jest. Dzielony system możemy lepszy, ale nie musi, zależy też chyba z jakiego pułapu cenowego.

Miałem końcówkę, a teraz integrę i jest o  wiele lepiej, tylko, że 3x drożej 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DiBatonio o to mi mniej więcej chodzi.

Porządkując, mam Onkyo TX8250, który jest dobrze wyposażony, ale wiem, że z kolumn można wycisnąć trochę więcej. Na początku myślałem o zestawieniu NAD C356 + np. Yamaha WXC-50. Zakładam, że byłby to spory skok jakościowy w porównaniu z tym co już mam. Ale potem zaczynam myśleć o wygodzie użytkowania i na celowniku pojawia się Audiolab 6000A Play, który - z tego co czytam - powinien zagrać na poziomie właśnie NAD C356. Oczywiście jest ok. 2000 zł droższy, ale odpada mi odtwarzacz strumieniowy (ok 1-1,5 tys. zł) i suma summarum robi się porównywalna kwota.

I teraz pytania do Was: czy mój tok rozumowania jest OK? Co jeszcze w cenie 4-4,5 tys. zł mogę kupić, co będzie porównywalne pod względem użytkowym do 6000A Play i dobrze komponowałoby się z Heco Aurora 1000? No i czy mają wbudowany ten nieszczęsny tuner analogowy...? ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Audiolab 6000 nie jest dobrym kompanem do Aurora 1000.

Nie jest to na pewno model konkurencyjny do 8850.

Do tych kolumn faktycznie pasuje mocniejszy Cambridge AXR 100 albo 100D a sieć załatwisz sobie przez przystawkę Triangle Aio, Ieast itp.

Ewentualnie Cyrus ONE + ta sama zewnętrzna sieć.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, C-u-b-e napisał:

Na początku myślałem o zestawieniu NAD C356 + np. Yamaha WXC-50

Użytkowanie wzmacniacza + tego akurat streamera jest bardzo łatwe.

Mam taki zestaw (tzn. inny wzmacniacz , ale ten właśnie streamer) i żona radzi sobie bez problemu.

Wracając do domu codziennie wita mnie dźwięk RMF MAX.

Myślę,że i Twoja białka bez problemu ogarnęłaby temat.

Włącza pilotem wzmacniacz (no chyba,że akurat wyłączyłem go hebelkiem, to podnosi hebelek-ale to rzadziej ) , włącza streamer przyciskiem na pilociku i na tymże pilociku wciska nr 1 - tam mam zaprogramowany właśnie RMF Max. I już wszystko gra. Są tysiące internetowych stacji radiowych , setki polskich, i korzystając z tego mikro pilocika od streamera  ,możesz przyporządkować i zaprogramować  6 ulubionych stacji radiowych, których to słucha Twoja luba.

Także 3 dotknięcia przycisków na 2 pilotach załatwia sprawę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Obiecana relacja w sprawie moich zmian. W ostatnich tygodniach nabyłem używanego NADa 356. I rzeczywiście od razu słuchać jego dużą moc. Nareszcie Aurory 1000 grają nie gorzej jak wtedy, kiedy napędzał je stary dobry Onkyo A 8850. Minusem jest pilot do NADa - piękny inaczej... Ale za to funkcjonalny.

Do zestawu kupiłem również używany Bluesound Node 2i. W końcu można posłuchać muzyki z Tidala bez tej ekwilibrystyki, która była potrzeba w Onkyo TX-8250, żeby uruchomić jakiś serwis muzyczny. Minusem jest brak pilota. Można co prawda zaprogramować przyciski w pilocie do NADa, ale muszę to jeszcze dopieścić, bo naciskając coś na pilocie jednocześnie wywołuję funkcję w Node i we wzmacniaczu.

Na fali entuzjazmu kupiłem jeszcze Loxjie A30, żeby zbudować bardziej budżetowy zestaw do pomieszczenia rekreacyjnego, które sobie w wolnym czasie przygotowuję w piwnicy. Ale o tym napiszę już w innym wątku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, C-u-b-e napisał:

Na fali entuzjazmu kupiłem jeszcze Loxjie A30, żeby zbudować bardziej budżetowy zestaw do pomieszczenia rekreacyjnego, które sobie w wolnym czasie przygotowuję w piwnicy. Ale o tym napiszę już w innym wątku.

Jest różnica względem NADa? Bo niektórzy twierdzą że nie :/

Po co Ci pilot do Node ? Cała magia w tym że ma świetną aplikację.

Co do pilota to jest to kwestia przyzwyczajenia. Tak samo jak do sposobu regulacji głośności :P

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loxjie jeszcze do mnie nie dotarł, ale jak go dostanę (ca. 20 dni), to podepnę od razu pod Heco i zobaczymy jak to gra z dużymi podłogówkami. Nie chce mi się wierzyć, że nie ma różnicy w stosunku do NADa. Słyszałem przecież wyraźną różnicę w stosunku do Onkyo TX-8250, a jak rozumiem Loxjie jest czymś półkę niżej niż ten Onkyo.

Node rzeczywiście ma świetną apkę, ale często telefon zostawiam w różnych miejscach i muszę po niego ganiać jak chcę np. przełączyć następny utwór. Pilot jednak zawsze jest pod ręką, na odpowiedniej półeczce/parapecie. Teraz pomyślałem, że można dokupić estetyczny uniwersalny pilot (za ok. 50-70 zł) i z niego dograć odpowiednie funkcje. Oryginalny pilot Bluesound kosztuje 300 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Wczoraj przyszedł Loxjie A30. Nie miałem wiele czasu, żeby go dokładniej posłuchać, ale na szybko go podłączyłem do Heco Aurora 1000. Testowo puściłem kilku kawałków klubowych i muszę przyznać, że byłem pozytywnie zaskoczony. Mała skrzyneczka nie budzi zbytniego zaufania, ale gra całkiem fajnie.  Oczywiście, nie jest to to samo co NAD 356BEE, ale można powiedzieć, że poradził sobie z tymi kolumnami w sporym pomieszczeniu (ok. 40 m2). Myślę, że Loxjie gra mniej więcej na poziomie NADa C320, którego ostatnio również spontanicznie kupiłem (ech...) z rynku wtórnego i słuchałem na tych samych kolumnach.

Teraz czekam jeszcze na Klipsch F3, które będę testował z 3 klockami: NAD 356, NAD 320 i Loxjie. Jednego klocka będę później chciał sprzedać, ale już widzę, że wybór między NAD 320 a Loxjie będzie trudny...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś trochę dłużej miałem okazję posłuchać Loxjie A30 na Heco Aurora 1000. Moje amatorskie wrażenia odsłuchowe w porównaniu z NAD 356BEE są takie, że przy średnich poziomach głośności Loxjie niewiele odstaje od dobrego pełnowymiarowego wzmacniacza. Natomiast przy cichym słuchaniu muzyki jest jednak spora różnica. Nie potrafię tego opisać słowami, ale czegoś tutaj brakuje... Być może rozdzielczości/detaliczności. Przy większym poziomach głośności czuć natomiast, że trochę brakuje mocy, ale do zrobienia imprezy tanecznej w pomieszczeniu do 30-35 m2 powinien być wystarczający (oczywiście z odpowiednimi kolumnami). Generalnie uważam, że Loxjie na początek do dużych kolumn podłogowych się spokojnie nadaje. Po jakimś czasie można go podmienić na coś mocniejszego, a tą małą skrzyneczkę można przenieść np. do sypialni albo do innego pokoju. Mocną stroną Loxjie jest również jego funkcjonalność i możliwość podłączenia źródła na wiele różnych sposobów.

PS. Przepraszam, że tak post pod postem, ale chyba już nie miałem możliwości edytowania poprzedniego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
Dnia 10.02.2022 o 07:22, S4Home napisał:

Moim zdaniem Audiolab 6000 nie jest dobrym kompanem do Aurora 1000.

Nie jest to na pewno model konkurencyjny do 8850.

Do tych kolumn faktycznie pasuje mocniejszy Cambridge AXR 100 albo 100D a sieć załatwisz sobie przez przystawkę Triangle Aio, Ieast itp.

Ewentualnie Cyrus ONE + ta sama zewnętrzna sieć.

Piotr

 

Jaka charakterystykę dźwięku ma ten Cambridge axr 100 i czy się różni wersja d

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...