Skocz do zawartości

Streamer Nuprime Omnia WR-1


pietrek

Recommended Posts

@pietrek co do brzmienia w mojej ocenie nie jest przejaskrawione, ale jest to granie energetyczne i nie ma mowy o  ciemnym graniu, nie odczuwam faworyzacji któregoś z pasm, grania np. V-ką. Całościowo urządzenie gra żywo, nie idzie w mocną detaliczność, a bardziej skupia się przekazie emocji z nagrań.  W przyszłości  Omnię WR-1 można użyć jako transport i dołożyć do niej lepszy zewnętrzny DAC. Aplikacja na urządzenia mobilne jest stabilna i będzie dalej rozwijana. Oczywiście najlepiej samemu sprawdzić, jak u Ciebie zgra się z resztą systemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, rms.pl napisał:

@pietrek co do brzmienia w mojej ocenie nie jest przejaskrawione, ale jest to granie energetyczne i nie ma mowy o  ciemnym graniu, nie odczuwam faworyzacji któregoś z pasm, grania np. V-ką. Całościowo urządzenie gra żywo, nie idzie w mocną detaliczność, a bardziej skupia się przekazie emocji z nagrań.  W przyszłości  Omnię WR-1 można użyć jako transport i dołożyć do niej lepszy zewnętrzny DAC. Aplikacja na urządzenia mobilne jest stabilna i będzie dalej rozwijana. Oczywiście najlepiej samemu sprawdzić, jak u Ciebie zgra się z resztą systemu.

Bardzo dziękuję za opinię.
Pozdrawiam
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.11.2021 o 21:02, pietrek napisał:

Dzień dobry,
Czy ktoś z szanownych forumowiczów używa wspomnianego w tytule streamera?
Jak to urządzenie sie sprawuje? 
Czy brzmienie jego jest neutralne, czy też może przejaskrawione.
Ja lubie neutralne granie.
Generalnie chodzi mi o Spotify, Tidal, TuneIn.

Będę wdzięczny za wszelkie opinie.


 

Streamer wybieraj pod względem funkcjonalności. Streamer nie ma wpływu na dźwięk. Za to co słyszysz największy wpływ mają kolumny, a następnie wzmacnicz. Streamer to tylko transport sygnału i na finalny odbiór dźwięku nie ma on żadnego znaczenia

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maliik napisał:

Streamer wybieraj pod względem funkcjonalności. Streamer nie ma wpływu na dźwięk. Za to co słyszysz największy wpływ mają kolumny, a następnie wzmacnicz. Streamer to tylko transport sygnału i na finalny odbiór dźwięku nie ma on żadnego znaczenia

 

Czy dobrze rozumie ze miedzy Yamaha  NP S2000 ...i Yamaha NP S303 nie ma roznicy w dzwieku ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Maliik napisał:

Streamer wybieraj pod względem funkcjonalności. Streamer nie ma wpływu na dźwięk. Za to co słyszysz największy wpływ mają kolumny, a następnie wzmacnicz. Streamer to tylko transport sygnału i na finalny odbiór dźwięku nie ma on żadnego znaczenia

 

Jest to oczywiście nie prawda.

Stremer ktory pracuje wraz z DACiem oraz taki który pracuje jako transport ma wpływ na dźwięk.

12 godzin temu, Himling napisał:

Czy dobrze rozumie ze miedzy Yamaha  NP S2000 ...i Yamaha NP S303 nie ma roznicy w dzwieku ?

Będzie różnica.

W tej cenie poważnie pomyślał bym o Ifi Zen Stream.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Jest to oczywiście nie prawda.

Stremer ktory pracuje wraz z DACiem oraz taki który pracuje jako transport ma wpływ na dźwięk.

Nie będziemy się kłócić czyja prawda jest mojsza. Za Twoją przemawiają tylko Twoje subiektywne odczucia, a za moją prawdą prawa fizyki i informatyki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tym, że odtwarzacz sieciowy ma wpływ na jakość, sposób odtwarzania dźwięku. W sytuacji, gdy korzystamy z wyjść analogowych wbudowanego DACa różnice będą bardziej odczuwalne niż w przypadku korzystania z wyjść cyfrowych. Jakość oferowanego sygnału cyfrowego będzie porównywalna w streamerach w tym pułapie cenowym. Natomiast w przypadku transportu sieciowego z wyższej półki np.  NuPrime Stream-9,  wzrost jakości dźwięku w przypadku wyjść cyfrowych będzie wyraźniej słyszalny niż ma to miejsce w tańszych urządzeniach. Oczywiście reszta zestawu musi być na odpowiednim poziomie brzmieniowym, tzn. takim, który będzie w stanie to przekazać i skorzystać z potencjału Stream-9.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nuprime Omnia WR-1 to bardzo ciekawe urządzenie. Brzmienie jest w miarę neutralne, może z delikatnie podbitą górą ale na pewno nie męczącą czy analityczną. Bas jest dynamiczny, a średnica na linii kolumn.  Aplikacja jest bardzo przejrzysta i nie ma z nią problemu. 

Ifi Audio Zen Stream to także ciekawe urządzenie ale do jego pracy potrzebujesz DACa. Alternatywą dla Zen Stream może być Primare NP5 Prisma, który zaprezentuje większą muzykalność. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, S4Home napisał:

Jest to oczywiście nie prawda.

Stremer ktory pracuje wraz z DACiem oraz taki który pracuje jako transport ma wpływ na dźwięk.

Będzie różnica.

W tej cenie poważnie pomyślał bym o Ifi Zen Stream.

Piotr

Zapytałem czysto retorycznie czy jest roznica bo wiem ze roznica jest poniewaz mialem NP S 303 a teraz posiadam NP S2000

Edytowano przez Himling
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Himling napisał:

Zapytałem czysto retorycznie czy jest roznica bo wiem ze roznica jest poniewaz mialem NP S 303 a teraz posiadam NP S2000

Ok. Czyli sprawdziłeś to tak jak ja.

No i słusznie :)

23 godziny temu, Maliik napisał:

Nie będziemy się kłócić czyja prawda jest mojsza. Za Twoją przemawiają tylko Twoje subiektywne odczucia, a za moją prawdą prawa fizyki i informatyki. 

Prawa fizyki mówią że nie może być różnicy?

Oj zatem jak to wyjaśnisz? Słuchałeś transportu za 1200 a takiego za 5000 zl?

Ja się z Toba zgadzam że w kablu wychodzi sygnał zerojedynkowy. Ale czy idąc tym tropem , dalej brnąć w fizykę to czy odtwarzacz video także nie powinien mieć tej samej jakości?

Po kablu HDMI też leca zera, jedynki. TV ten sam. Film na nośniku ten sam.

A jednak obraz wychodzący z rożnych payerow jest inny. Dlaczego? I widzi to dziecko. to nie jest subektywna opinia a mierzalna.

Pytam poważnie. che poznać dlaczego raz prawa fizyki w takim razie działają a raz nie.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, S4Home napisał:

Ok. Czyli sprawdziłeś to tak jak ja.

No i słusznie :)

Prawa fizyki mówią że nie może być różnicy?

Oj zatem jak to wyjaśnisz? Słuchałeś transportu za 1200 a takiego za 5000 zl?

Ja się z Toba zgadzam że w kablu wychodzi sygnał zerojedynkowy. Ale czy idąc tym tropem , dalej brnąć w fizykę to czy odtwarzacz video także nie powinien mieć tej samej jakości?

Po kablu HDMI też leca zera, jedynki. TV ten sam. Film na nośniku ten sam.

A jednak obraz wychodzący z rożnych payerow jest inny. Dlaczego? I widzi to dziecko. to nie jest subektywna opinia a mierzalna.

Pytam poważnie. che poznać dlaczego raz prawa fizyki w takim razie działają a raz nie.

Piotr

 

Tak, słuchałem transportów z różnych przedziałów cenowych, z tym samym wzmacniaczem, i nie było żadnych różnic. 

Inny obraz wychodzacy z różnych odtwarzaczy przy tym samym nośniku? Dziecko zauważy różnicę? Dzieckiem nie jestem i moze dlatego różnicy nie widzę. Pomijając upscalingi i inne ulepszacze, różnic nie ma, bo ich nie może być.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i na tym kończymy dyskusje.

Różnice w obrazie oraz w dźwięku są.

Kto nie jest ślepo zapatrzony to sprawdzi to. I jeśli system jest chodź trochę przyzwoity to od razu to wyjdzie.

W playerach video. No szczerze to byś tak po prostu nie pisał. Uwierz mi że nie chce mi się robić ci zdjęcia.

Bo mi się nie chce.

Ale laptop, Ferguson, NVIDIA shielda dają inny obraz.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

No i na tym kończymy dyskusje.

Różnice w obrazie oraz w dźwięku są.

Kto nie jest ślepo zapatrzony to sprawdzi to. I jeśli system jest chodź trochę przyzwoity to od razu to wyjdzie.

W playerach video. No szczerze to byś tak po prostu nie pisał. Uwierz mi że nie chce mi się robić ci zdjęcia.

Bo mi się nie chce.

Ale laptop, Ferguson, NVIDIA shielda dają inny obraz.

Piotr

Więc o czym piszesz? O różnicy w odtwarzaczach dvd czy o roznicach w playerach, laptopach? Piszesz bardzo chaotycznie. 

 

3 godziny temu, S4Home napisał:

I jeśli system jest chodź trochę przyzwoity to od razu to wyjdzie

Klasyczny "argument" , gdy brak argumentów. Czyli usłyszysz bądź zobaczysz różnice gdy będziesz miał sprzęt droższy niż ten który masz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Tomasz S. napisał:

Ja bym w to Video nie mieszał. W końcu player robi tam odszumianie, wyostrzanie, upscaling, dekodowanie, inne cuda na których znam się tak samo mało i to jest wysyłane po HDMI. To nie do końca to samo co transport audio w bitperfect. Zostańmy przy audio :) w tym dziale.

Zgadzam się z Tobą. Piszesz o "upiekszaczach". Ale "czysty" sygnał puszczony bez upiększania będzie taki sam bez wzgledu na odtwarzacz. W audiofilizmie jest inaczej, bo tutaj nawet korektory nie są mile widziane. Dlatego też uważam, że wątek video jest niepotrzebny, bo tylko zamydla temat. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Maliik napisał:

Więc o czym piszesz? O różnicy w odtwarzaczach dvd czy o roznicach w playerach, laptopach? Piszesz bardzo chaotycznie. 

Zapytałem Cie dlaczego fizyka uznaje że różnica w obrazie ktory także leci zero jedynkowo z rożnych playerów jest mozliwa a z urzadzeń audio nie jest mozliwa.

Ale jakie upiekszacze? można je wyłączyć? Skąd wiemy że ich w audio nie ma?

Bogusław temat obok pisze że zmienia laptopa na Node. Oba pracują jako transport. Na litość ludzie to słyszą. I to nie chyba, może, wydaje mi się.

Jak wytłumaczysz to?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lepszy transporcie chodzi właśnie o to aby sygnał cyfrowy audio był jak najmniej zdegradowany, czysty i nie chodzi tu o jego upiększanie. Z tą "czystością" właśnie jest największy problem. Podobnie wzmacniacz, ma za zadanie jak najwierniej wzmocnić sygnał podany następnie na kolumny, z jak najmniejszą degradacją. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Czemu pytasz? czy programy zamieniają coś w strumieniu cyfr i jedynek?

zaczynam się martwić.

Oprogramowanie zawierające swój equalizer ma wpływ na dźwięk.

Mi chodzi o przypadek, w którym sygnał odbierany jest przez streamer i bez żadnej ingerencji wypuszcza sygnał wyjściem cyfrowym do wzmacniacza. Czyli po prostu transportuje sygnał. 

Edytowano przez Maliik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...