Skocz do zawartości

Yamaha MusicCast


Paweł_K

Recommended Posts

Dzień dobry.

Potrzebuję dla żony mini wieży do salonu. Powinna:

  1. Mieć radio
  2. Odtwarzać z USB
  3. Odtwarzać dźwięk z laptopa (YouTube, muzyka) po WiFI lub BT
  4. Wysyłać dźwięk na zewnętrzny głośnik BT do drugiego pomieszczenia

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że Yamaha MusicCast Pianocraft MCR-N470D jest dokładnie tym czego potrzebuję.

Jednak wszelkie opisy na stronie producenta, czy też manual rodzi u mnie więcej pytań niż odpowiedzi.

Stąd też moje pytania do użytkowników tego lub podobnego sprzętu Yamaha albo Panów z branży.

  1. Czy ten sprzęt obsłuży jako zewnętrzny dowolny głośnik BT? Czy potrzebuję jakiegoś rozwiązania dedykowanego?
  2. Czy dobrze myślę, że można do Yamahy po BT lub WiFi podłączyć laptop i będzie on traktowany jak zwykłe wejście, czyli dowolne dźwięki z głośników laptopa przekierować na wieżę? Czy tylko te, które pochodzą ze źródła DLNA?
  3. Ile urządzeń BT można mieć jednocześnie podłączonych? Wiele? Czy jedno, czyli jeśli wysyłam dźwięk na głośnik, to już źródło nie może być BT?

 

A może jest jakaś alternatywa do tego MusicCasta Yamahy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie wiem

2. Tak

3. Nie wiem

Pianocrafty są fajne, aczkolwiek w tych nowych Yamahah, firma pożałowała na kolumnach, szczególnie przy tańszych modelach mikrowież. Moim zdaniem te oryginalne kolumienki są średnie. Niektóre sklepy mają jednak zestawy oparte o kolumny innych firm - większe, droższe i lepsze.  Widziałem takie z Bowersami, ELAC, itp. Zobacz ofertę TopHiFi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...