Skocz do zawartości

Marantz NA6006 czy Audio Pro Link 1 + Chord toslink C-Lite


WujekCeldur

Recommended Posts

Dzień dobry,

Przymierzam się do rozbudowania swojego systemu Hi-Fi (Marantz PM6006/CD6006) o usługi sieciowe, tj. radia internetowe, serwisy muzyczne apple music/tidal

Gryzę się w wyborze, czy kupić Marantz NA6006 za ok 3000zł, czy streamer Audio Pro Link 1 i do tego toslink chorda.

Funkcjonalność będzie taka sama , a pliki muzyczne będą przechodziły przecież przez DAC wbudowany w PM6006, który jest porządny.

Jest sens dopłacać ok 2400 w takim wypadku?

Dziękuję z góry za pomoc.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sorry :D

Ale wszyscy zajeci są przerzucaniem się argumentami "ile należy wydać na audio" tak że tego.. nikt się pierdołami nie zajmuje :D :D :D

żart....

ja coraz częściej preferuję raczej wygodę i prostotę użytkowania

Najrozsądniej jest wypożyczyć i samemu przekonać się jak to jest z obydwoma urządzeniami

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, WujekCeldur napisał:

Dzień dobry,

Przymierzam się do rozbudowania swojego systemu Hi-Fi (Marantz PM6006/CD6006) o usługi sieciowe, tj. radia internetowe, serwisy muzyczne apple music/tidal

Gryzę się w wyborze, czy kupić Marantz NA6006 za ok 3000zł, czy streamer Audio Pro Link 1 i do tego toslink chorda.

Funkcjonalność będzie taka sama , a pliki muzyczne będą przechodziły przecież przez DAC wbudowany w PM6006, który jest porządny.

Jest sens dopłacać ok 2400 w takim wypadku?

Moim zdaniem posiadacza NA6005, nie. Wprawdzie 6006 ma HEOS-a, który pewnie lepiej działa niż kiepskie oprogramowanie w 6005, ale i tak bym nie kupił. No chyba, że oprogramowanie Pro Linka jest jeszcze gorsze, ale tego nie wiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, WujekCeldur napisał:

streamer Audio Pro Link 1 i do tego toslink chorda

Chromecast Audio i dowolny toslink  (minijack z 1 strony) za 20zł, na próbe warto tez zapiąć analogowym (minijack - RCA)

1 godzinę temu, WujekCeldur napisał:

A czy wybór jakiegoś droższego toslinka na prawdę ma znaczenie?

najmniejszego, chyba że wadliwy i nie łączy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim odpowiedz sobie na jakich funkcjonalnościach Ci zależy. Heos to moim zdaniem jest średni. Ale działa przyzwoicie. W tych pieniądzach o wiele lepszym wyborem jest wg mnie bluesound. Masz tidal connect, Spotify connect, funkcja gapless, i świetna aplikacja. Niestety, z tego co wiem w Chromecascie gapless niestety nie działa. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się że na korzyść tego 6 razy droższego.

Pomyślę o tym wypożyczeniu.

Szkoda że nikt tego na żywo nie słuchał i nie może ocenić jakie to są różnice, że warto dopłacać 2500zł

Wspomnę że nie posiadam wysokobudżetowego sprzętu. Wyłącznie Marantz PM6006 + Monitor Audio Bronze BX5

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, WujekCeldur napisał:

Szkoda że nikt tego na żywo nie słuchał i nie może ocenić jakie to są różnice, że warto dopłacać 2500zł

Mam dedykowany laptok, usbridge signature (dobraw wersja maliny) z liniownym zasilaniem, chromecast audio i TV z dobrym wyjściem optycznym. Najlepiej gra bridge, ale różnice nie są bardzo duże. Z dobrych źródeł (znajomi) wiem że niekóre odpowiedniki Chromecast Audio grają wyjątkowo podle, podobnie jak niektóre w miarę tanie streamery... 

Co do PM6006 - miałem go kiedyś, jak na cenę gra nieźle - jego dac też jest mniej więcej na poziomie chromecast audio

ale widze aple music - nie wiem czy chromecast zadziała - ja go używałem z tidal i deezer wyłącznie

i z telefonem na androidzie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...