Skocz do zawartości

Marantz pm 7005 a pm 8003 ktory lepszy


knasti19

Recommended Posts

Witam. Zastanawiam sie nad zmiana sprzetu. Dotychczas posiadalem nad c370 ten gra wysmienicie lecz nie ma basu tzn utwory instrumentalne i scenicznie odgrywa rewelecyjnie, niestety w wiekszosci slucham popu rapu muzyki klubowej i niestety tu nad lezy. Przez chwile mialem podlaczony marantz pm 5005 i powiem szczerze, moze to i slabe co napisze bardziej podobalo mi sie jak gra. Musze nadmienic ze ten pm 5005 niestety gral dopiero z loundesem. Jak go rozkrecilem to bass i cala reszta byla juz zbyt jaskrawa. Wlasciciel 5005 podpowiedzial mi ze jesli ten typ dzwieku mi sie podoba to moge pomyslec o wyzszym modelu takim jak pm 7005 lub pm 8003. Bedzie to gralo z heco aurora 700. Nadmienie ze zalezy mi na czystym dzwieku dosc mocnym basie ALE BEZ PRZESADY ZEBY NIE WALIŁ JAK GLUPI:)

Co myslicie o tych 2ch modelach -ktory lepszy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega @Kraft przeprowadził test monitorów na wzmacniaczu Marantz pm8xxx. Zauważ jaka jest odpowiedź YB. W 100% zgodna z wrażeniami dzwiekowymi testujacego. Wielokrotnie zauważyłem zarzuty co do modeli Marantz, ale wyglada na to że model pm8xxx jest ok, skoro przedstawia dzwiek kolumn w taki sposób jaki życzyłby sobie konstruktor!

Ps: Oczywiscie wiele zależy też od tego czy wzmacniacz ma "tylko" wzmacniać, czy może wymagamy dodatkowych atrakcji (poluzowany zmulony bas itp.) ;)

Pozdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, dorsz napisał:

Nie. Ale ponoć Pearl Lite ma bardziej audiofilskie brzmienie - cokolwiek to znaczy 😉 

Bo z oryginalnym Pearl ma wspólną tylko nazwę.

Ja też nie miałem okazji do takich porównań. Porównywałem jedynie, tak jak pisałem wcześniej, z modelem 6006. Wg mnie ki pearl lite ma lepiej różnicowany i kontrolowany bas, ciekawszą średnicę i bardziej rozdzielczą ale nie ostrą górę pasma. Ogólnie można określić - bardziej audiofilski 😉. Kilka razy nawet myślałem o jego wymianie, ale raz że finanse nie bardzo pozwalają a dwa, nie bardzo jestem pewny czy dla osoby tak mało słyszącej i wymagającej jak ja taka zmiana miałaby sens. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, seba3002 napisał:

 ki pearl lite ma lepiej różnicowany i kontrolowany bas, ciekawszą średnicę i bardziej rozdzielczą ale nie ostrą górę pasma. Ogólnie można określić - bardziej audiofilski 😉. Kilka razy nawet myślałem o jego wymianie, ale raz że finanse nie bardzo pozwalają a dwa, nie bardzo jestem pewny czy dla osoby tak mało słyszącej i wymagającej jak ja taka zmiana miałaby sens. 

To poluj na Yamahę A-S1100.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @dorsz, miałem już tyle propozycji na co powinienem wymienić mój wzmacniacz, że gdybym to wszystko chciał choćby przetestować, potrzebowałbym pewnie kilku lat. Naprawdę nic nie mam do Yamahy, miałem okazję nawet u siebie słuchać starszego, wysokiego modelu tej firmy jak i dwóch amplitunerów, ale jednak zostanę przy marantzu 🙂.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 minutę temu, seba3002 napisał:

Kolego @dorsz, miałem już tyle propozycji na co powinienem wymienić mój wzmacniacz, że gdybym to wszystko chciał choćby przetestować, potrzebowałbym pewnie kilku lat. Naprawdę nic nie mam do Yamahy, miałem okazję nawet u siebie słuchać starszego, wysokiego modelu tej firmy jak i dwóch amplitunerów, ale jednak zostanę przy marantzu 🙂.

Spoko. Z tym że ja mam w domu Marantza PM8003.

Co do 1000 się nie wypowiadam, bo nie słuchałem.

Edytowano przez dorsz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...