Skocz do zawartości

Wzmacniacz stereo (sieciowy) i monitory


wielebnytomek

Recommended Posts

Cześć,

chciałem kupić wzmacniacz stereo, który koniecznie będzie miał możliwość odtwarzania sieciowego (to będzie jakieś 80% czasu odsłuchu) wraz z kolumnami podstawkowymi. Sprzęt będzie w pokoju wielkości ok. 25m2. W przyszłości chciałbym móc do niego podłączyć gramofon... Jeśli chodzi o rodzaj muzyki, jakiej słucham najczęściej to zdecydowanie rock, muzyka filmowa i czasami klasyczna. Budżet, jaki chciałbym na to przeznaczyć wynosić miałby do 7kPLN.

Z tego co przeglądałem w sieci, to bardzo spodobał mi się Audiolab 6000a play, ale nie miałem możliwości jeszcze go posłuchać.

I teraz mam do Was dwa pytania. Czy możecie polecić jakiś inny sprzęt? Jeśli nie, to jakie kolumny do tego Audiolab'a dobrać? Nie jestem audiofilem. Na codzień jestem zadowolony z AudioPro Addon'a C5 :)

Z góry dziękuję za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Audiolab nie jest jakimś rewelacyjnym modelem.

Ale w cenie 3000 zł w jakiej ostatnio był na promocji można się o niego pokusić.

Tu masz dwa warianty wyboru. Albo faktycznie wzmacniacz z wbudowaną siecią: Arcam SA 30, Roksan Atessa , NAD 368 + Blu OS, itp ale wtedy nie za wiele zostaje na monitory.

Albo typowy wzmacniacz, + odtwarzacz zewnętrzny. Jak Malina, BluOS, Ifi Zen Stream itp. Moim zdaniem to jest lepsza opcja. Daje Ci szerszy wybór wzmacniaczy  co za tym idzie także monitorów.

Czy czegokolwiek już słuchałeś?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jakiego brzmienia oczekujesz. Audiolab 6000a Play w swojej kategorii cenowej to bardzo dobry wybór dla osób szukających barwy, przestrzeni oraz mocniejszego dołu. Na pewno nie spodoba się osobom szukających analityczności czy szybkości jaką zapewni Creek Evolution 100a.  Oczywiście najlepiej posłuchać i ocenić samemu ;) . W przypadku tego wzmacniacza warto posłuchać Monitor Audio Silver 100 lub Focal Chora 806, które wyciągną więcej smaczków z nagrań. 
Z ciekawych rozwiązań typu wzmacniacz ze streamerem masz neutralnego Quada Vena II Play, dynamicznego Marantza PM7000n czy NADa C368.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.11.2021 o 07:49, S4Home napisał:

Ten Audiolab nie jest jakimś rewelacyjnym modelem.

Ale w cenie 3000 zł w jakiej ostatnio był na promocji można się o niego pokusić.

Tu masz dwa warianty wyboru. Albo faktycznie wzmacniacz z wbudowaną siecią: Arcam SA 30, Roksan Atessa , NAD 368 + Blu OS, itp ale wtedy nie za wiele zostaje na monitory.

Albo typowy wzmacniacz, + odtwarzacz zewnętrzny. Jak Malina, BluOS, Ifi Zen Stream itp. Moim zdaniem to jest lepsza opcja. Daje Ci szerszy wybór wzmacniaczy  co za tym idzie także monitorów.

Czy czegokolwiek już słuchałeś?

Piotr

Jaką konkretną gotową malinę możesz polecić (np w wyjściem coax?), poszukuję czegoś uniwersalnego do smls q5 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj posłuchać CA CXA61. Z Monitor Audio Silver 500 grał okropnie, z Focal Chora 826 lepiej, ale w sumie najlepiej zagrał z Focal'ami 926. Ale tu już cena kosmiczna się zrobiła za całość. Posłuchałem za to CA Evo 75 i z Focal'ami 826 grał bardzo fajnie. Ale czytałem, gdzieś tu na forum, że to zbyt jasne kolumny dla tego Evo. Co o tym myślicie? Czego by jeszcze do niego posłuchać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Twojego pomieszczenia proponuję sprawdzenie monitorów firmy Triangle, a konkretnie modeli Borea BR03 i Comete 902. Do ich napędzenia nie jest wymagany wzmacniacz o dużej mocy, więc w zupełności wystarczy brytyjski Exposure 1010. Duet francusko-angielski zapewni granie energetyczne, bez spowolnienia, z bardzo dobrą przestrzenią, naturalnymi wokalami i zwartym dołem. Aby dostarczyć materiał z serwisów streamingowych, radia internetowego, dysku NAS polecam NuPrime Omnia WR-1 ze stabilną Appką na Androida i iOS.


Zapraszam do naszego salonu do sprawdzenia tych zestawów. Wymieniony sprzęt posiadamy na miejscu, więc najlepiej jak sam posłuchasz jak to brzmi. Dla forumowiczów mamy przygotowaną specjalną ofertę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.11.2021 o 15:08, MrOwA napisał:

Jaką konkretną gotową malinę możesz polecić (np w wyjściem coax?), poszukuję czegoś uniwersalnego do smls q5 :)

Ja mam z Allo DiGi One 1.2, ale jest też HiFi berry DiGi + PRO. Ostatnio trafiłem też na nakładkę innej firmy ktorej jeszcze nei znam.

Jest tego trochę.

22 godziny temu, wielebnytomek napisał:

Byłem wczoraj posłuchać CA CXA61. Z Monitor Audio Silver 500 grał okropnie, z Focal Chora 826 lepiej, ale w sumie najlepiej zagrał z Focal'ami 926. Ale tu już cena kosmiczna się zrobiła za całość. Posłuchałem za to CA Evo 75 i z Focal'ami 826 grał bardzo fajnie. Ale czytałem, gdzieś tu na forum, że to zbyt jasne kolumny dla tego Evo. Co o tym myślicie? Czego by jeszcze do niego posłuchać?

Silvery posłuchaj z Atollem, nie CA.

Do EVO faktycznie Focale, Magnaty czy Heco Revolution pasują.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, mam już trzy typy do tego Evo75. Focal Chora 826 i Dali Oberon 5 albo 7. Pomieszczenie ma mniej niż 25m2, natomiast jest dość wąskie, bo ma tylko 3m. Niestety kolumny będą ustawione na krótkim boku. Co sądzicie do Triangle Borea do Evo?

I jeszcze z innej beczki, czy możecie mi polecić jakieś kolumny podstawkowe do tego Evo? Może na jakimś fajnym stojaku będą wyglądały lepiej...

Edytowano przez wielebnytomek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...