Skocz do zawartości

Prośba o poradę


kriz kkk

Recommended Posts

Witam

Za niedługo będę odbierał mieszkanie i proszę ekspertów o poradę czy atmos ma w moim przypadku sens? Aktualnie mam PIONEER VSX-529 K oraz dzięki Waszym podpowiedziom zakupiłem Polk Audio TL1600. Wszystko gra ok tylko z racji większego metrażu chciałbym wymienić tylne głośniki na chwalone tutaj Heco aurora 700. Bardzo proszę o porady czy mogę to na razie podłączyć do mojego amplitunera i czy robić instalację pod atmos. Na rysunku zaznaczyłem tylne kolumny pod nr 1 i 2 obok rogówki. Z tyłu będzie kuchnia w formie barku blat na wysokości 1,4m salon ok. 16m2 aneks ok. 6m2. Co do przeznaczenia to dalej 90% oglądanie piłki nożnej. IMG_20211114_200623.thumb.jpg.7a5cfb654c42a23f534d559ae1e7a2c0.jpg

Edytowano przez kriz kkk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panie Iron oraz Panie Piotrze za odp Szczególnie Pan Piotr mi ostatnio doradzał i z tych Polk jestem bardzo zadowolony.  Tak sufit chcę zrobić podwieszany. Budżet zawsze preferuje najlepszy stosunek jakości do ceny, dlatego pisałem o heco 700 bo są tutaj bardzo polecane a w promocji można je dostać w fajnej cenie. Nie rozumiem tylko czemu one są na przód skoro pisze się o nich podłogowe? Oczywiście system będzie cały zmieniony tylko w czasie bo czytam o sytuacji na rynku amplitunerów. Raczej wolałbym Pioneer lub Onkyo, no ale wiadomo że nowych brak. Aktualnie najważniejsze to te całe atmos bo czytałem kilka Pana sugestii i nie za bardzo Pan poleca ten system. No ale jak będę robił sufit to wcześniej już muszę poprowadzić okablowanie i zainstalować już te małe głośniki. Także dlatego pytam czy w mojej sytuacji warto w to iść?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kriz kkk napisał:

... Budżet zawsze preferuje najlepszy stosunek jakości do ceny, dlatego pisałem o heco 700 bo są tutaj bardzo polecane a w promocji można je dostać w fajnej cenie. Nie rozumiem tylko czemu one są na przód skoro pisze się o nich podłogowe? ...

Miałem na myśli, że z tyłu ich potencjału nie wykorzystasz (moim skromnym zdaniem), a to dlatego, że jednak cała akcja filmowa z reguły skupia się na przodach, natomiast głośniki otaczające czy górne służą tylko do osiągnięcia efektów przestrzennych, więc siłą rzeczy mają mniejszą wagę. Oczywiście to tylko sugestia, jak najbardziej mogą stać z tyłu.

A jeśli sufit będziesz miał podwieszany to myślę, iż możesz sobie przygotować instalację pod Atmos. Koszt stosunkowo nieduży, a z czasem zobaczysz czy warto  rozbudować system do Dolby Atmos czy też DTS-X.

1 minutę temu, Iron napisał:

 

 

Edytowano przez Iron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, kriz kkk napisał:

Nie rozumiem tylko czemu one są na przód skoro pisze się o nich podłogowe?

He? Stoją na podłodze z przodu. Tak zwane fronty. :)

22 godziny temu, kriz kkk napisał:

Aktualnie najważniejsze to te całe atmos bo czytałem kilka Pana sugestii i nie za bardzo Pan poleca ten system

Jak beda kolumny w suficie to polecam. Wiekszosc osob robi pseudo systemy. Takich nie polecam.

22 godziny temu, kriz kkk napisał:

Także dlatego pytam czy w mojej sytuacji warto w to iść?

W dwa, tak.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, S4Home napisał:

He? Stoją na podłodze z przodu. Tak zwane fronty. :)

Jak beda kolumny w suficie to polecam. Wiekszosc osob robi pseudo systemy. Takich nie polecam.

W dwa, tak.

Piotr

Mógłby Pan doprecyzować bo nie za bardzo rozumiem. Może  o 2 kolumny? Jeżeli chodzi o sufit to mam spore możliwości bo wysokość się dzisiaj okazało to 2,85m. Myślałem że do sufitu tylko takie małe mogą być. Mógłby mi Pan jakieś polecić? Co do Heco muszę doprecyzować. Z przodu chcę sobie zrobić meblościankę i nie wiem czy mi się zmieszczą. Jeżeli tak, mam do Panów pytanie. Czy jeżeli z przodu czyli te fronty będą heco aurora 700 to z tyłu też mogę dać takie same? Ewentualnie jakie? Dołączam grafikę meblościanki która mi wpadła w oko.

mebloscianka-modern-czarny-czarny-polysk.webp

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Witam ponownie.

Dzięki panu Piotrowi do sufitu kupiłem Dali Phantom H-50. Także docelowo mam sufit i przednie heco Aurora 700. Przy starym amplitunerze Pioneer 529 już jest super. Resztę będę chciał dokupić na przełomie końca roku. Teraz chciałbym natomiast kupić centralny bo jak oglądam np mecz to słychać tylko doping a komentarzy prawie wcale. Aktualnie centralny to z zestawu Polk Audio TL1600 5.1. tak jak subwoofer ale tu akurat jestem zadowolony i chyba go zostawię. Docelowo amplituner Onkyo 6100 lub Pioneer 935. Czytałem że centralny ma być taki jak fronty tylko tu pojawia się problem bo nie chcę wieszać tv na ścianie. Na półce pod tv mam 47 cm szerokości max. Z tego co szukałem takie wymagania spełnia:

1. Monitor Audio Silver C150

2. Monitor Audio Bronze C150

3. Quadral Signum 10 Base

4. Fyne Audio F300C

5. DALI OBERON VOKAL

6. Klipsch RP 400 C jest 500 47cm ale nie wiem czy się zmieści. Musiałbym spróbować go włożyć oczywiście gdyby było warto. Jak zawsze proszę o pomoc który najlepiej wybraćw moim przypadku?

 

Edytowano przez kriz kkk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, kriz kkk napisał:

Podejrzewam że jak podniosę tv będę musiał (szczególnie w pozycji leżącej) podnieść głowę do góry co przy dłuższym oglądaniu spowoduje ból szyi.

Nie wiem jak wysoką masz szafkę rtv,ja u siebie powiesiłem tyle co potrzeba na centralny, tak że tv opiera się minimalnie o kolumnę,pod kleiłem pasek filcu pod tv ,bym mógł ewentualnie swobodnie poruszać tv jak zajdzie potrzeba.

IMG20201110233107.jpg

Też nie jestem fanem wieszania wysoko tv.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowaniem tematem. Mam ok 0,5 metra wysokości szafkę rtv, mógłbym zrobić podobnie ale już bym wolał chyba powieść ten tv. Najlepiej jednak by mi odpowiadała opcja z silver jako centralnym 45 cm szerokości powinno się zmieścić. Wysokość mam tylko 12 cm ale jak zdejmę górną półkę to zrobi się 25 cm. Także wymiary powinny się zgadzać. Tylko właśnie jak z jakością? Czy zagra on dobrze z moimi heco Aurora i w przyszłości z amplitunerami Onkyo lub Pioneer?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to inaczej bo sam lepiej wiesz.

Jak masz patrzec do góry to powiem nie.

To nie dawaj go na ściane.

To sam musisz sobie odpowiedzieć.

Wtedy warto iśc w tego Silvera.

Aurory są nieco bardziej wycofane na górze pasma. Ale rozjaśnienie w  srodku będzie miłym dodatkiem

Z Onkyo i Pioneerem nie będzie problemu.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumna przyszła w poniedziałek. Dzięki za porady, jestem laikiem ale jak dla mnie efekt przerósł oczekiwania 😁. Teraz nareszcie słychać dialogi i frontowe nie zagłuszają centralnego. Jak będę kupował surroundy to zdecydowanie silver audio. No ale myślę że teraz czas wymienić amplituner. Panie Piotrze jak by były jakieś ciekawe oferty na 935 albo Onkyo 6100 to proszę o cynk. Acha mam jeszcze pytanie. Mam Sony 55x90j z c+ na kartę ci+. Jak oglądam mecze na c+sport dźwięk jest cichy (dlatego że jest wielokanałowy?) Jak przełączę powiedzmy na Polsat na takim samym poziomie głośności jest bardzo głośno. Jest jakaś funkcja w tv która to wyrównuje? Jeszcze raz dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Dnia 5.10.2022 o 09:37, kriz kkk napisał:




Panie Piotrze jak by były jakieś ciekawe oferty na 935 albo Onkyo 6100 to proszę o cynk






odpuść sobie te sprzęty, są kiepskie. W sensie mają odpowiednią moc itp ale to naprawdę podstawowe amplitunery bez dobrych systemów korekty akustyki pomieszczenia.




Jak już to Denon, Yamaha albo Nawet Onkyo czy Pioneer ale szukaj modeli z Dirac tylko cena może Cię nie zadowolić.




 


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.10.2022 o 09:48, kriz kkk napisał:

No ok może być w amplitunerze. Jak ta funkcja się nazywa lub jak to ustawić? Co do nowch amplitunerów to poczekam. No chyba że uda mi się sprzedać mojego Pioneera.

nie pamiętam jak to się nazywa w Pioneerze.

Musiał bym go mieć przed sobą to bym znalazł.

A nie mam :/

Zadzwoń do serwisu DSV, szybkie pytanie może pomogą.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.10.2022 o 21:59, lolekdrugi napisał:

Jak już to Denon, Yamaha albo Nawet Onkyo czy Pioneer ale szukaj modeli z Dirac tylko cena może Cię nie zadowolić.

Dzięki myślałem że Pioneer 935 oraz Onkyo 6100 to wypasione modele. Czyli rozumiem że każdy model Denon oraz Yamaha 7.1 będą lepsze od Onkyo oraz Pioneer 7.1? Oprócz systemu Dirac ale to nieopłacalne? Czyli w takim razie będę czekał na Yamahę lub Denon. 

 

Dnia 10.10.2022 o 08:30, Piotr Sonido napisał:

nie pamiętam jak to się nazywa w Pioneerze.

Musiał bym go mieć przed sobą to bym znalazł.

A nie mam :/

Zadzwoń do serwisu DSV, szybkie pytanie może pomogą.

Piotr

Dzięki pewnie jak znajdę czas zadzwonię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kriz kkk napisał:

Czyli rozumiem że każdy model Denon oraz Yamaha 7.1 będą lepsze od Onkyo oraz Pioneer 7.1?

To nie takie proste, ale dla przeciętnego użytkownika który słucha w domu/mieszkaniu poniżej referencyjnego poziomu dźwięku - tak. po prostu Te modele Onkyo i Pioneer są bardzo ale to bardzo podstawowe i oferują jedynie czystą moc dźwiękową i nic więcej. Od dłuższego czasu wszystko się już kręci w około systemu kalibracji akustyki pomieszczenia. Audyssey, ARC, Dirac i jeszcze Ypao. Te systemy mają sens chociaż też zależy w jakich wersjach. Np Ypao w modelu 48x/4a nie ma zbytnio co zaoferować. Dostajemy "coś" dopiero od modeli 68x/6a 

7 minut temu, kriz kkk napisał:

ale to nieopłacalne?

to już kwestia indywidualna czy opłacalne czy nie. Dla jednych tak, dla innych nie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...