Skocz do zawartości

Logitech Z-5500 vs kino domowe z przedziału 1000-1300zł


mati

Recommended Posts

Witam

Planuję zakup głośników które głównie współpracowały by z komputerem i z racji małego wyboru głośników komputerowych z przedziału około 1000zł moją uwagę od razu przyciągnęły głośniki Logitech Z-5500. Wśród tej klasy sprzętu podobno nie mają sobie równych.

Rozważam jednak zakup jakiegoś kina domowego zamiast tych logitechów tylko nie wiem czy dopłata około 200zł miała by sens. Wyszukałem następujące zestawy kin domowych które mnie zainteresowały:

PIONEER DCS - 370
SAMSUNG HT-TX500
Samsung HT TZ 315
PANASONIC SC-PT860

Przypuśćmy że Logitech nie są warte swojej kasy w porównaniu z tymi zestawami to który byłby najlepszym wyborem z podanej wyżej listy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć;
nie wiem kto powiedział, że L. 5500 w swojej cenie nie mają sobie równych..
Ale słyszałem te głośniki niejednokrotnie i powiem tak
w kinie radzą sobie naprawdę średnio..
w stereo sobie po prostu nie radzą...
Pamietajmy, że są to głośniki komputerowe więc boląca głowa bo obejrzeniu filmu w którym króluje łomot gwar cały czas coś sie dzieje (w sensie wybuchy grzmoty hałas) więc jak by nie było są to tylko głośniki komputerowe i tak już nimi pozostaną, a jeżeli ktoś minanem kinowego grania określa tylko łupiący bez opamiętania subwoofer.. to chyba nie ta droga
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mati
Forum to nie wróżka icon_smile.gif
a tak na poważnie.. obawiam się, ze nie znajdzie się "user" który wydał by wyrok w sprawie Twojego "kinowego" problemu.
Problem pojawia się..w momencie gdzie ktoś zakłada budżet wynajduje 4 systemy na allegro ..i dopytuje...

jak to gra ?

Ciężko odpowiedzieć a i z odsłuchem też będzie ciężko bo jak niby w wielkim MM czy innym Saturnie posłuchać takie zestawu.. wszystko tam inaczej .. wielka hala, masa innych grających razem urządzeń, hałas itd itd.. nawet jak byś wstawił do pokoju odłuchowego..obawiam się , ze w domu znowu bylo by inaczej..
Ciężka sprawa.. jedynie wziąć film włączyć 1 scene denamicza pozniej jakas z dialogami i na końcu jakkaś wybrana..i na każdym zestawie obejrzeć właśnie wybrane sceny..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku wiedziałem że nikt mi nie napisze : Bierz Samsunga tx500 bo akurat miałem cztery zestawy u siebie i ten najlepiej gra:)

muzyczny_gościu
Zapytałem który zestaw wybrać? Po której firmie spodziewać się lepszej jakości? Pierwsze pytanie zadałem ze świadomością że odpowiedź na nie, będzie trudna ale drugie chyba nie jest takie ciężkie do wyboru?! Sam osobiście myślę że Pioneer to najsolidniejsza firma z tych trzech jednak Samsung przyciąga mnie do siebie wyglądem. Od razu napiszę że moje opinie oparte są tylko i wyłącznie na tym jak poszczególna firma się prezentuje na rynku a nie na podstawie jakości części które używa, niezawodności czy nawet jakości.

Zdaję sobie sprawę że gdybym losowo wybrał jakiś zestaw to i tak bym był z niego zadowolony ale pisząc taki post z zapytaniem który byłby lepszy, tak naprawdę gdzieś w podświadomości oczekuję odpowiedzi którego na pewno nie braćicon_smile.gif No chyba że wybrałem trzy równie dobre firmy i trzy równie dobre zestawy. Wtedy tylko lecę i kupuję to co ładniej wygląda:P
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mati nie zrozum mnie źle, ale to co mi może wydać się lepsze ładniejsze.. itp , Twój gust może być zupełnie inny, bawiam się że kazdy z tych zestawów pokazuje podobny poziom, ktos napisze bierz samsunga lub pioneera, a kolejny namiesza i powiem a ja słyszałem tego Panasonica i był wyśmienity..co zrobisz wtedy ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy takich odpowiedziach pewnie będę kierować się intuicjąicon_smile.gif Pioneer DCS370 odpada na dzień dzisiejszy bo wyczytałem że dźwięk z kompa dzieli na 2.1 zamiast na 5.1.

Na chwilę obecną skłaniam się do Panasonica lub Pioneera ale w wyższej wersji DCS580.

Muzyczny_gościu - jestem w pełni świadomy że z niektórych porównań zestawów, zwykły użytkownik sprzętu Hi-fi nie może wyłonić zwycięzcy przez wzgląd na bardzo zbliżone parametry. Założyłem ten temat bo sam nie mam wiedzy na temat "dobrego dźwięku" i pomyślałem że może pojawić się ktoś z cennymi uwagami na temat wyboru kina domowego lub ktoś kto sam niedawno kupował kino w tym przedziale cenowym i może podzielić się doświadczeniem. Oczywiście jeżeli nikt by mi nie odpisał to też by się nic nie stało. Kupiłbym to co sam uważam i tyle, ale jestem wdzięczny za każde sugestie. Mam nadzieję że chodź trochę się rozumiemy:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...