Skocz do zawartości

Soundbar do 1000 zł


helmut..

Recommended Posts

Cześć ,

Pokój prostokątny 5 x 2,3 m2

TV na scianie długiej , odleglość od widza ok 1,8 m

do wydania ok 1000 zł

wymagania 85 % filmy i TV , 15 % muzyka

tylko soundbar z braku miejsca na głosniki i innych powodów

soundbar jedno belkowy bez suba , najlepiej jakby dzwiek przestrzenny obsługiwał i było to słyszalne ,chociaz bedzie o to trudno bo z prawej strony okno z firaną a z lewej duza odległosc od sciany

wiem ,ze cudów nie ma sie co spodziewac ale chodzi o polepszenie dzwieku z TV przy ogladaniu głównie filmów

 

upatrzyłem cos takiego :

Polk Audio SIGNA SOLO  450 zł

Denon DHT-S216 (niby wszystko swietnie, jest dzwięk przestrzenny ale podobno sprzęt późno reaguje na pilota , może to wkurzać,nie wiem jak bardzo )  850 zł

Yamaha Yas-109  (zaleta wifi)  1000 zł

Yamaha SR-B20A 960 zł   ( czy mi sie wydaje czy jest gorszą opcją niz Yas-109  ?)

TCL TS8111 ok 820 zł   (niby ma dolby atmos , ale podobno dzwięk po bt to porażka , wolno startuje itp)

 

no i jeszcze ewentualnie

Polk Magnifi Mini  (moze byc problem z upchaniem gdzies suba ale jesli zagwarantuje to lepszy dzwiek niz pozycje powyżej to moze sie uda go gdzies wcisnąć)   1000 zł

 

co wy na to ?

co byłoby najlepsze dzwiękowo ?

jak to wygląda w stosunku cena/ jakosc ?

Edytowano przez helmut..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polk magnifi mini - ten sub to największa wada tego soundbaru. Brzmi strasznie, plastikowa dudniawa. Sama belka gra z kolei... specyficznie. Dla mnie mega sztucznie, dźwięk jest bardzo metaliczny.

Polk Audio SIGNA SOLO - odpuść sobie.

Yamaha Yas-109 - sprawdzony, podstawowy model. Chyba najlepsza opcja z tego co wymieniłeś. Najrówniejszy dźwięk, ale cóż, nadal bez szału.

Reszty nie słuchałem. Ogólnie za te pieniądze nie spodziewaj się cudów. Niestety. Nie patrz też na obsługę standardów pokroju Atmos. To jedynie sztuczna wirtualizacja dźwięku przestrzennego, nie mająca nic wspólnego z poprawnym jego odtwarzaniem. Gdybyś mógł odłożyć zakup i troszkę dozbierać to jest taki jeden killer wśród soundbarów za ~2500zł+ (często można wyrwać go w fajnych promocjach np. w Salonach Denon czy Audio Forum). Nazywa się Dali Katch One.

PS nad zasadnością zakupu soundbara samego w sobie nie będę się wypowiadał :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@J4Z - z DTS i Sony faktycznie były takie jaja. Dlatego obsługę Dolby Digital i DTS w takich belkach jeszcze można zrozumieć. Chociaż taki Dali Katch One nie obsługuje żadnego z tych standardów, gra tylko w stereo, a i tak zostawia w tyle wszystkie te wynalazki.

Nie wiem co by się stało w przypadku filmu ze ścieżką audio jedynie w Atmosie. To są w ogóle takie poza tymi ze sklepów pokroju The Pirate Bay?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmy to głównie Netflix HBO,tv

Dali to 2500 zł ,więc nie wchodzi w grę ,kręcimy się wokół 800-1000 zł

Wem,że nic nie zastąpi stereo w tej cenie ale na to nie ma miejsca, pozostaje tylko belka najlepiej pojedyncza z braku miejsca na suba.

Chodzi o polepszenie dźwięku z głośników.Jjakościowo szału nie będzie to zdaje sobie z tego sprawę.

Ktoś coś jeszcze podpowie ?

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się dziś posłuchać w markecie dwa soundbary

TCL TS8111 - całkiem niezły dźwięk, parowanie z telefonem bez problemu,basy jak na belkę bez suba są niezłe.Zgrabny pilot z wieloma opcjami ustawień. Puszczając muzykę metalową szału nie było,średnica wyszła na wierzch.Byc może był tryb kinowy włączony. Myślę ,że do małego pokoju wystarczający.

Sony HT-SF150 lepsze wykonanie , dźwięk dosyć czysty ,natomiast basu zdecydowanie za mało.

Z tych dwóch po włączeniu tcl a słuchałem go jako drugiego można było odczuć ,że to sprzęt półkę  wyżej niz ten Sony.Cena też wyższa.

Zobaczymy,może się uda jeszcze czegoś posłuchać.

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udało mi sie dzis odłuchać kilka soundbarów niestety w kiepskich warunkach - markety

jakies philipsy , samsungi , jbl , LG , denon , Polk magnifici mini. niestety nie było nigdzie Yamahy jednobelkowej

najlepiej zabrzmiało w tych kiepskich warunkach i moim budżecie :

Denon DHT-S316 z subem (nie było wersji jednobelkowej) - świetny dźwięk ale za duzo troche basu, pewno da sie to pilotem doregulowac,niestety piloty pochowane i nie udostepniają , ......po prostu kpina i jakiś żart

Polk Mini Magnifici - czysty dzwięk , fajny bas , natomiast wydała mi się kłująca góra , zbyt ostra , czy posiadacze Polka Magnifici Mini tez mają takie wrażenie zbyt ostrej góry ? Moze sie da ją troche wyregulowac tj zmniejszyć ?

Czy miał ktos może do czynienia z Samsungiem hw-s60T lub hw-s60A   albo Yamaha SR-B20A  i moze opisac wrażenia z obcowania z tym sprzętem ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krotko i zwięźle. Pewnych rzeczy nie przeskoczysz. Pewnych nie oszukasz. Za 1000 zł możesz mieć coś co będzie lepsze od głośników z TV.
No nie można w ten sposób. To jak piwo bezalkoholowe. To nie jest kino domowe.
Jak nie masz miejsca na sub to już w ogóle o czym my rozmawiamy? To na co Ty masz miejsce? Na belkę?
Nie masz opcji zakupu mini wieży jak pisał @Gumowe Ucho albo głośników aktywnych które postawisz po bokach TV?
Jak masz budżet 1000 to może po prostu dozbieraj do czegoś lepszego co mimo wszystko się u Ciebie zmieści?
Chytry traci dwa razy. To się w audio sprawdza bardzo boleśnie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ,ze w audio to sie sprawdza bolesnie , natomiast to jest do małego pokoju,gdzie zbytnio nie ma tego jak upchać , do tego w cenie 1000 zł za nowe to co ja kupie ? same głosniki chyba kiepskiej jakosci , ja mam zestaw stereo  yamaha + oberony do ogladani w wiekszym pokoju , ten zas ma słuzyc do polepszenia dzwieku TV w małym pokoju. Pewnych rzeczy nie przeskocze , to wiem ale na podstawie samych odsłuchów w tych kiepskich warunkach widac nieraz ogromny przeskok w jakosci i dzwieku soundbarów w podobnych cenach , stad moje zapyrtanie tutaj czy ktos miał stycznosc z tymi wymienionymi przez mnie sprzętami i moze cos na ich temat powiedziec . Stare prawdy typu dołóż 1000 zł , bo tego to nie warto to ja znam bardzo dobrze ,a natomiast budzet tutaj oscyluje własnie do 1000 zł i tego nie przeskocze , 100-200 zł roznicy max

Edytowano przez helmut..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem możliwość "przetestować" grajbelkę JBL 2.1 na domówce u znajomego.  Był to dom nie mieszkanie, duże pomieszczenie salonowe z kominkiem itp. I to był dramat. Możliwości modyfikacji barwy dźwięku sprowadzają się tylko do zmniejszenia lub zwiększenia basu. Dosłownie. No bo to przecież najważniejsze. Przy głośniejszym słuchaniu okazało się dlaczego tak jest. Po prostu niskimi tonami zagłuszasz jazgot (nigdy nie słyszałem na żywo czegoś co bardziej pasuje do definicji tego wyrazu) który wydobywa się z belki.

To jest narzędzie tortur. Uszy krwawią :D

Do 1000 zł to chyba wybór między dżumą a cholerą :>>

Edytowano przez eMBe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@helmut.., na tym forum nie oczekuj dogłębnych analiz audio soundbarów - po prostu ten sprzęt nie leży w kręgu zainteresowania bywalców. Chyba, że ktoś z przypadku miał kontakt. Lepiej poszukaj testów na Youtube, akurat tam recenzji powinno być dużo, bo ten sprzęt jest masowo wysyłany przez producentów do różnych kanałów gadźeciarskich. Jedyny soundbar, jakiego w życiu słyszałem to YAS-107.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW, w tej chwili mam JBL Bar Studio - najmniejszy maluszek za 600 zł, bez suba, zadanie: być lepszym niż głośniki z TV. I jest! W malutkim pomieszczeniu nawet niektóre treści fajnie podaje, ale nie należy liczyć na cuda. Dla mnie to jest włożenie "z powrotem" głośników które miały grube telewizory CRT, które zabrano nowoczesnym LCDkom.

 

Gdybym kupował dziś, kupiłbym miniwieżę za 1000 zł i podłączył Optical, i nie zważał na marketing soundbarowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, temat na jakis czas zawieszony, trafiła sie okazja , wiec zakupiłem Denon DHT-S416 z subem i chromecastem , zobaczymy jak sie to spisze , obawiam sie ,ze basu moze byc za duzo i bedzie dudnić a z subem to ciezko bedzie jakies cuda powyprawiać (mam na mysli kombinacje ustawienia) , jak sie w pokój nie wkomponuje to bedzie zwrot i bede szukał dalej jednobelkowego albo jakiejs wieży mini (jedyne co nowego w tej cenie mi przychodzi na mysl to Panasonic SC-PMX90, bo pianocrafty to cena razy dwa albo wiecej).

Nie wspomnialem o tym ale sprzet ten nie jest dla mnie tylko dla osoby , ktora nie zna sie na sprzętach audio-video wiec jej bedzie wszystko grało ok , z racji tego ,ze troche wiem wiecej , pomagam w  doborze tego sprzętu ( na razie do wieży nie umiem przekonać , wiec moze jak usłyszy w tym soundbarze jakis plastikowy dźwięk i kartonowy bas to przekonam do czegos innego) a może jednak ten soundbar przypadnie do gustu, ? .... zobaczymy

Edytowano przez helmut..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...