Skocz do zawartości

Jakie ustawienia i opcje kina domowego


piotrekdriver

Recommended Posts

Witam,

Panowie, w końcu zainstalowałem u siebie w mieszkaniu polecony przez Was system kina domowego: DENON AVR S650h + Canton Movie 95.

Wszystko podłączone prawidłowo. Zrobiłem kalibracje z dołączonym do zestawu mikrofonem (audyseyy) TV ma funkcję earc oraz dźwięk dolby. Wszystko niby działa prawidłowo, ale, że jestem zielony w sprawach audio, a sprzęt ma głównie służyć pod netflix, YT, Spotify to mam do Was kilka pytań.

 

1. Kiedy odpalam jakiś tester dźwięku 5.1 na YT to kiedy powinny zagrać tylne głośniki to nadal grają przednie. W niektórych innych działa dobrze, i właśnie nie wiem czy to nie błąd filmików…

2.  Kiedy puszczam muzykę ze spotify lub YT to w zależności od wybrania ustawienia np. movie dolby, music dolby to grają też zazwyczaj przednie głosniki lub center, a chciałbym żeby ze spotify grały 5.1 jednocześnie (chyba że się tak nie da :)

3. Jakie dać ustawienie crossover w SUBKU? (ogólnie podłączyłem w subku kabel pod wejście ,,L,,)

4. No i tutaj pytanie jakie polecacie konkretne opcje na amplitunerze (chodzi mi o te np. MOVIE DOLBY, MUSIC DOLBY itp) pod: filmy, muzykę bo nie mogę nigdzie znaleść różnicy pomiędzy opcjami

Tylne głośniki na pewno dobrze działają bo np. jak włączyłem film testowy dolby 5.1 cinema to efekt jest super. (w TV włączony dźwięk dolby)

 

Po proszę o pomoc pozdrawiam :) 

Edytowano przez piotrekdriver
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • piotrekdriver changed the title to Jakie ustawienia i opcje kina domowego

1. YT nie ma dzwieku 5.1 Mimo że ktoś tak piszę. YouTube ma maksymalnie MP3 320kbps. Nic "High audio" czy 5.1" itp

2. W opcji music Dolby powinny grać. Albo 5 ch stereo.

3. Cross daj na maksa. to jest ustawienie LFE. Glośnośc na poł i wtedy kalibracja

4. One się ustawiają same. Tu nie ma co polecać.

Jesli tyły Ci nie grają wejz w menu w ustawienia kolumn i tam jest funkcja test tone, albo głośności poszczególnych kanałów. Powinny one zacząć po kolei szumiec.

Zobacz czy tyły Ci szumią.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, piotrekdriver napisał:

na raz wszystkie 5+1 jak to ustawić? 

Włączyć tryb dolby surr albo dts:x neural. wtedy sygnał stereo zostanie upmixowany do wszystkich głośników.

Tryb All channel stereo powoduje że z każdego głośnika leci to samo.

Edytowano przez Jasiek88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Dziękuję Panowie.

Właśnie się już trochę pobawiłem i rzeczywiście ALL channel stereo i mam wszystkie głośniki aktywne przy każdym filmiku na YT czy TV.

W samym TV mam ustawione cały czas Dolby surround.

Jednak jak już włączam na YT film obsługujący Dolby, wtedy z All channel stereo przełączam na Dolby Movie lub Dolby Music (w dolby music trochę bardziej dźwięki słychać moim zdaniem).

Jednak zgodzicie się z tym, że opcje DOLBY MOVIE lub DOLBY MUSIC włączać tylko przy filmach obsługujących tą technologie ??? W przypadku oglądania zwykłych ,,wiadomości,, lub po prostu słuchania muzyki bez oglądania TV to włączać All channel  stereo bo jak włączę wtedy Dolby movie lub music to tył praktycznie nie gra.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie ma co grać. Amplituner dekoduje sygnał i wysyła na odpowiednie kolumny. Więc jeśli materiał jest w stereo to zagra w stereo lub jak masz włączone, że ma zrobić z tego stereo 5.1 to zrobi to sztucznie. I coś tam będzie grało w kolumnach efektowych ale też zależnie od treści. Jak będziesz oglądał wiadomości to nie licz, że amplituner przerobi je na spektakularny dźwięk przestrzenny. A co do muzyki to słuchaj jej w stereo bo taka została stworzona ewentualnie z subwooferem jak lubisz. No chyba, że podoba Ci się słuchanie takiej kwadratofonii ; )
Nie zawsze wykorzystanie wszystkich kolumn da lepszy efekt. Sam kilka filmów oglądam bez atmosa bo bardziej mi się podoba dźwięk 5.1 z trybem THX w Onkyo.

Edytowano przez MASX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, piotrekdriver napisał:

Tak w ustawieniach szumią

No to działają.

22 godziny temu, piotrekdriver napisał:

A co do ustawień, mówisz że same w sensie? Jak odpalę film to włączy się samo MOVIE DOLBY a jak np. spotify to automatycznie MUSIC DOLBY?

Jak odpalisz film w Dolby to przełączy sięna Dolby. Jak odpalisz Spotify to przełączy się na Stereo. Rozpoznaje sygnał.

14 godzin temu, piotrekdriver napisał:

Jednak jak już włączam na YT film obsługujący Dolby, wtedy z All channel stereo przełączam na Dolby Movie lub Dolby Music

nie ma takich filmów.

Amplituner zapamiętał ustawienie i przy tym źródle po prostu się przełącza.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...