Skocz do zawartości

Kino do salonu 2,9 x 4,6m


Dawid Lembicz

Recommended Posts

Dzień dobry.

Od kilku miesięcy walczę z Google i szukam czegoś dla siebie. Co myślę, że znalazłem, to gdzieś czytam , że jednak nie i szukam dalej.

Zależy mi na "atmos" ale jak się domyślam to lepiej zbudować z głośnikami sufitowymi niż z głosnikami Dolby Atmos. No chyba, że jednak np. taki FOKAL 5.1.2 daje zadawalajacy efekt?

Mam TV z HDR+, Dolby Vision 4K, o ile to ważne przy wyborze ampiltunera? Kupuję z myślą o Netflix i Dolby Atmos.

Na tę chwilę myślę o Denon 1700 H lub 2700H o ile warto dołożyć. Jestem otwarty też na inne np. Yamaha za design no i w granicach 3-3,5 k. 

Zestawy o jakich myślę: 5.1 Focal Sib Evo 5.1 lub Canton Movie 365 lub TANNOY HTS101 XP HTS 101 a może Polk Audio TL1600 (w komplecie jest za 5200).

Nie bardzo mam miejsca na kolumny podłogowe. Zależy mi na tym by głośniki 5.1 były od 1 producenta, sufitowe nie koniecznie.

Jakie sufitowe warto kupić?  Apart Audio MASK2? Czy coś lepszego? 

Czy dużo tracę jak powieszę tylne głosniki pod sufitem (kanapa jest przy ścianie)? 

Przez jakiś czas byłem zdecydowany na Onkyo HTS-5915-DAB (HTS5915DAB) z czasem na JBL bar 9.1 no ale to chyba odpada ale już chyba wyleczyłem się z tych pomysłów...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Dawid Lembicz napisał:

Czy dużo tracę jak powieszę tylne głosniki pod sufitem (kanapa jest przy ścianie)? 

Jak zamontujesz atmos i surround przy/w suficie, to nie będzie zbyt dobry pomysł. Głośniki dookólne powinny być na wysokości odsłuchu. Jak masz kanapę przy ścianie, to rozstaw na boki te surroundy tak by były co najmniej 1m od odsłuchu. Dasz je do góry to się wszystko zleje i nici z efektu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Butler napisał:

Jak zamontujesz atmos i surround przy/w suficie, to nie będzie zbyt dobry pomysł. Głośniki dookólne powinny być na wysokości odsłuchu. Jak masz kanapę przy ścianie, to rozstaw na boki te surroundy tak by były co najmniej 1m od odsłuchu. Dasz je do góry to się wszystko zleje i nici z efektu.

nie bardzo mam ten 1 m (jest ale tylko dla osoby siedzącej na srodku kanapy). To może bez sufitowych a dookólne pod sufitem lub jakoś tak na 3/4 wysokości skierowane do dołu? Czy może lepiej bez tych tylnych a jednak zostawić sufitowe? A może w takim układzie to jednak te na kolumnowe Dolby Atmos a tylne jednak pod sufitem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj tych odbijających dźwięk od sufitu, marny efekt z tego wychodzi. Jeśli chodzi o surround, i w ogóle o głośniki dookólne, to powinny być montowane na wysokości odsłuchu, warunkowo kilkanaście cm wyżej, a nie przy suficie. Reasumując, surround jak najniżej i rozstaw je ile się da. Atmos tylko sufitowe na wysokości kolan skierowane w Twoją stronę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Butler napisał:

Nie kupuj tych odbijających dźwięk od sufitu, marny efekt z tego wychodzi. Jeśli chodzi o surround, i w ogóle o głośniki dookólne, to powinny być montowane na wysokości odsłuchu, warunkowo kilkanaście cm wyżej, a nie przy suficie. Reasumując, surround jak najniżej i rozstaw je ile się da. Atmos tylko sufitowe na wysokości kolan skierowane w Twoją stronę.

Dziękuję. Tak to rozmieszczę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Napisz do nas to przygotuję ci indywidualną wycenę.

Jeśli masz jeszcze jakieś dodatkowe pytania to także służę pomocą.

Piotr

Dzień dobry,

Proszę przesłać ofertę. Nadal nie mam pewności jaki sprzęt powinienem wybrać... proszę o podpowiedź czy coś z tego co wybrałem czy może jakiś inny. Nie chcę dużych głosników, bo nie mam na nie miejsca. Podobnie z amplitunerem, czym mniejszy tym lepszy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Dawid Lembicz napisał:

Podobnie z amplitunerem, czym mniejszy tym lepszy. 

Mam nadzieję że nie kombinujesz by go gdzieś wsadzić w szafkę "RTV". Amplituner musi mieć wolną przestrzeń nad sobą co najmniej kilkanaście cm. Te urządzenia bardzo mocno się grzeją i niezbędne jest utrzymanie ich wentylacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Butler napisał:

Mam nadzieję że nie kombinujesz by go gdzieś wsadzić w szafkę "RTV". Amplituner musi mieć wolną przestrzeń nad sobą co najmniej kilkanaście cm. Te urządzenia bardzo mocno się grzeją i niezbędne jest utrzymanie ich wentylacji.

nie mam takiej szafki by to gdzieś upychać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.11.2021 o 15:22, Butler napisał:

Jak zamontujesz atmos i surround przy/w suficie, to nie będzie zbyt dobry pomysł. Głośniki dookólne powinny być na wysokości odsłuchu. Jak masz kanapę przy ścianie, to rozstaw na boki te surroundy tak by były co najmniej 1m od odsłuchu. Dasz je do góry to się wszystko zleje i nici z efektu.

@Dawid Lembicz
Potwierdzam. Mam w sumie podobną wymiarowo przestrzeń odsłuchową/kinową i też niestety kanapę przy ścianie tylnej.
Ale surroundy mam po prostu po bokach na uchwytach ściennych. Nie daje się surroundów w sufit.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, eMBe napisał:

@Dawid Lembicz
Potwierdzam. Mam w sumie podobną wymiarowo przestrzeń odsłuchową/kinową i też niestety kanapę przy ścianie tylnej.
Ale surroundy mam po prostu po bokach na uchwytach ściennych. Nie daje się surroundów w sufit.
 

już się pogodziłem z tym, że dam je na wysokości głowy. Myślę, że sufitowe dam za to bardziej do srodka czyli nie na wysokości kolan a tak z 1 m dalej. Da mi to opcję odsuwania kanapy na seans. To chyb jest jakieś rozwiązanie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Dawid Lembicz napisał:

Da mi to opcję odsuwania kanapy na seans. To chyb jest jakieś rozwiązanie?

Dla poczucia przestrzeni i ogólnego wrażenia na pewno na plus będzie takie odsunięcie kanapy trochę do przodu. Na minus to może (nie musi) być słabszy bas... Ot, uroki ustawiania głośników w domowych warunkach :)Pamiętaj zrobić korekcję akustyki na amplitunerze dla obu pozycji odsłuchu, warto się zorientować ile ich można zapisać w pamięci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...