Skocz do zawartości

Wymiana Denon Avr X-3100 na nowszy model. Jaki?


linapc

Recommended Posts

Witam, 

Proszę o poradę. 

Mam obecnie amplituner Denon X3100. Podłączony do TV i zestawu 5.1 (Dali Zensor). 

Na co można go wymienić, aby spełniał wszystkie nowe formaty? 

Wymieniam TV na LG oled C1 i tam są wszystkie nowinki typu earc. 

Najlepiej na taki dla amatorów bez większych konfiguracji. Koniecznie musi mieć dwie strefy grania jak obecny (salon i druga strefa na taras) 

Czy może nie ma sensu go w ogóle wymieniać? Będzie jakaś zauważalna różnica? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czyli, po podłączeniu przewodem hdmi 2.1 tv (earc) do amplituner (arc) mój zestaw głośników 5.1 będzie sobie normalnie działał.

A co w przypadku np. Uruchamiania gier w 4k 120hz (bo takie obsłuży tv) ? W specyfikacji Denona X3100 widzę, że obsługuje 4k 60hz? Robi to jakąś różnice? 

 

Sorry za banalne pytania, ale nie ogarniam tego do końca, a jak już mam LG C1 to chciałbym żeby działało wszystko za co się w tym modelu dopłaca. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Piszesz o EARC. Zatem jeśli konsola będzie wpieta do TV a TV z amplitunerem to nie ma to znaczenia.

Ma to znaczenie jeśli podłączysz konsole - amplituner - TV.

Piotr

Dzięki. Teraz, mi rozjaśniło. 

 przy podłączeniu eARC z TV do ARC w amplitunerzerze to Dolby Atmos też nie powinno mnie aż tak bardzo interesować bo mam tylko 5.1 głośniki? Czy tu sprawa wygląda inaczej? Jestem w ogóle w stanie  zauważyć różnice w dźwięku? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 29.11.2021 o 08:09, S4Home napisał:

Piszesz o EARC. Zatem jeśli konsola będzie wpieta do TV a TV z amplitunerem to nie ma to znaczenia.

Ma to znaczenie jeśli podłączysz konsole - amplituner - TV.

ej ej ej. eARC to kanał zwrotny dla Telewizora czyli działa w przypadku podłączenia:

 

Konsola -> TV -> Amplituner

Jak jest

Konsola -> Amplituner -> TV

to eARC oraz ARC może w ogóle nie być.

 

Dnia 29.11.2021 o 09:36, linapc napisał:

Dzięki. Teraz, mi rozjaśniło. 

niestety wprowadzono Cię w błąd.

Dnia 29.11.2021 o 09:36, linapc napisał:

przy podłączeniu eARC z TV do ARC w amplitunerzerze to Dolby Atmos też nie powinno mnie aż tak bardzo interesować bo mam tylko 5.1 głośniki? Czy tu sprawa wygląda inaczej? Jestem w ogóle w stanie  zauważyć różnice w dźwięku? 

eARC pozwala przesyłać dźwięk w formacie nieskompresowanym. Czyli Dolby TrueHD albo DTS-HD MA oraz Pełnego Atmosa/DTS:X/Auro 3D.

Zwykłe ARC pozwala maksymalnie na Dolby Digital Plus. W ten własnie sposób Natflix i inne portale VOD wysyłają Atmosa. Różnica pomiędzy Atmosem zakodowanym w Dolby TrueHD a Atmosem zakodowanym w DD+ jest znacząca i słyszalna.

Przy 5.1 usłyszysz lepszy dźwięk dzięki eARC jeżeli go dostarczysz. Mowa o Atmos jak i Dolby TrueHD/Dts HD-MA tutaj jednak pojawia się pytanie jak go dostarczysz? NA chwilę obecną Netflix, Apple TV, Rakkuten itp itd puszczają maksymalnie DD+ i nie zanosi się na zmiany.

 

 

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...