Skocz do zawartości

Monitory Focal (Chora 806 i Aria 906) - jest między nimi kolosalna różnica? EU gwarancja.


Tweeter2016

Recommended Posts

39 minut temu, seba3002 napisał:

To są kolumny grające po amerykańsku. Dużo basu, dużo mocnej góry, wycofana średnica i mało wysublimowane to wszystko.

O to to. Dokładnie takie same wrażenia miałem. Co prawda miałem okazję mieć tydzień w domu podłogówki S55E ale pewien firmowy charakter grania jest. Najgorsza w nich była średnica, wycofana to tak bardzo subtelnie powiedziane- po prostu mętna, niedetaliczna. Ma łupnąć, narobić hałasu i tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie słuchałeś krótko. Pierwsze wrażenie jest super, następnie w zależności od gatunków muzycznych pojawiają się dźwięki, które drażnią i jest zgrzyt zębów. 

Dam Ci później na priv kilka piosenek na których Focale brzmiały nienaturalnie i dźwięki z nich wydobywające były drażniące.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierze na słowo.

Co sądzicie o małych Magnatach 503 ?? To są trójdrożne monitory i bajecznie tanie (akurat Magnat zdążył do tego przyzwyczaić)...

https://www.q21.pl/manufacturer/magnat/magnat-signature-503-mocca.html

Specyfikacja techniczna:
- Pasmo przenoszenia 32 - 53000 Hz
- Kolumna podstawkowa, 3-drożny, bass reflex
- Super głośnik wysokotonowy 0,75 cala
- Kopułkowy głośnik wysokotonowy 1,2 cala
- 1 x 170 mm głośnik niskotonowy
- Moc (RMS/maks) 100/170 watów
- Impedancja 4 - 8 omów
- Podział zwrotnicy 2800 Hz / 17500 Hz
- Zalecana moc wzmacniacza > 20 watów
- Czułość 2.8V/1M 91 dB
- Wymiary (WXHXD) 205 x 365 x 282 mm
- Waga 6,1 kg

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miedzy tymi kolumnami jest spora różnica. Chora to granie bardziej w Vką ale mniej kontrolowaną. Z kolei Aria nie ogranicza tych pasm ale dodaje więcej melodyjności i kontroli. Moim zdaniem warte dopłaty.

Polski serwis nie uwzględni Ci naprawy kolumn zakupionych we Francji. Wiem tam są tańsze.

Magnat Signature 503 to bardzo dobry monitor. ale patrząc że myślisz o Ari to masz budżet na

Magnat signature 703 oraz Heco Revolution 3

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

Magnat signature 703 oraz Heco Revolution 3

Na Allegro jest Magnat Quantum 753.... ze starej dobrej serii Quantum. Nie lepszy od powyższych?

5 godzin temu, S4Home napisał:

Polski serwis nie uwzględni Ci naprawy kolumn zakupionych we Francji. Wiem tam są tańsze.

Chyba masz rację.  Z drugiej strony na OLX dwóch sprzedawców ma nowiutkie Arie 906 po 3200-3300 zł. Ponad tysiąc zł w kieszeni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focal Aria 906 to zdecydowanie wyższa półka względem Chora 806, które brzmią ostro. Zyskasz zdecydowanie większą kontrolę basu oraz bardziej kulturalną górę. 

Jeśli chciałbyś postawić na większą muzykalność to polecałbym zwrócić uwagę na Audio Physic Classic 3 lub Jean Marie Reynaud Lucia. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie odsłuchu oraz wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Tweeter2016 napisał:

Na Allegro jest Magnat Quantum 753.... ze starej dobrej serii Quantum. Nie lepszy od powyższych?

To odpowiednik 703. Ja byłem fanem tego monitora. Znakomicie wykonany i brzmiący w swojej cenie. Nie lepszy. Ale tańszy.

18 godzin temu, Tweeter2016 napisał:

hyba masz rację.  Z drugiej strony na OLX dwóch sprzedawców ma nowiutkie Arie 906 po 3200-3300 zł. Ponad tysiąc zł w kieszeni.

Wyceń je u nas zobaczysz czy dokładanie do Polskiego serwisu ma sens.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.11.2021 o 18:01, Tweeter2016 napisał:

Dzięki za opinie!

@greg235  - Jest duża różnica w brzmieniu? Bo wiecie, czasami jest tak, że droższy model jest pomyślany po prostu na większe pomieszczenie, a sygnatura dźwięku jest zbliżona.

@soberowy Źródłem będzie PC z DAC...... A ciepłe, analogowo brzmiące przetworniki DAC, to które? (z tańszych, do 800-1000 zł)

Można powiedzieć, że Arie grają dużo bardziej wyrównanym i "szlachetnym" dźwiękiem.

Dnia 15.11.2021 o 21:27, Oleg Szytmaniuk napisał:

Witam, wlasnie tez sie zastaniawiam nad zakupem Focal Aria 906 z Marantz pm7000n, albo Triangle Borea BR09 z tym ze Marantzem. Wiecie moze co by sie lepiej sprawdzilo w salonie ok 24m2? Niestety nie moge sprawdzic jak brzmia te Triangle...Dzieki za porade:)

 

Obawiam się, że Focale z takim Marantzem to może być trochę za bardzo matowy dźwięk, ale każdy ma swoje preferencje brzmieniowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...