Skocz do zawartości

Amplituner 5.1 + 2 i 3 zone


Sebastian Mróz

Recommended Posts

Witam Was,

Staram się zgłębiać wiedzę z zakresu budowy systemów KD, widzę jednak że im dalej w las tym wiedzieć trzeba jeszcze więcej, dlatego zwracam się z prośbą...

Myślę o budowie KD 5.1 (jak dla mnie w zupełności wystarczy) oraz dwóch dodatkowych stref (łazienka MONO lub STEREO oraz kuchnia MONO lub STEREO w oparciu o sufitowe głośniki instalacyjne). Oczywiście chciałbym aby grało to zupełnie niezależnie od siebie. Chciałbym aby ampli miał także dwa wyjścia HDMI.

Powyżej opisałem swoje potrzeby, a teraz chciałbym prosić Was o podpowiedzi jaki amplituner spełni moje oczekiwania. Oczywiście jestem w pełnie świadomy, że jest bardzo trudno o amplitunery, ale jeżeli będę na coś zdecydowany to będę mógł już polować i może uda się w końcu coś zakupić. Osobiście brałem pod uwagę Marantz sr5015 lub Onkyo TX-RZ830, a może Denon AVR-X2700H DAB

Chciałbym w oparciu o wiedzę użytkowników tego forum wybrać jedną lub dwie opcje, które spełnią oczekiwania i na które będę mógł rozpocząć polowanie.

Co do kolumn do KD, to na początek chciałbym to oprzeć na podstawkowych ELAC Debut Reference, ale tu nie rozpisuje się za bardzo bo wiem, że odsłuch jest kluczowy.

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam serdecznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

Patrzyłeś na modele które tego nie mają.

Ani ten Marantz ani Denon.

Dopiero wyższe modele Ci to zapewnią.

Ale już używany model Onkyo TX-RZ830 owszem zapewni Ci tą funkcjonalność.

Nowego nie znajdziesz. I to także modele wyższy od wspomnianych D&M

Nie wiem czy nie lepiej jest zrobić w łazience osobne źródło zasilania.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Szukam rozwiązań tej sytuacji… wyższe modele ampli to już poza moim budżetem… osobne zasilanie  łazienki na czym miałoby polegać? Jestem otwarty na wszelkie rozwiązania tej sytuacji i wyceny S4home. 
myślę jeszcze o denon2700, bo z niego jedna strefę stereo można uzyskać, a do kuchni na przykład dokupić głośnik przenośny w oparciu o HEOS, to może się udać? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie.

To jest właśnie to co mowie osobny system.

Nie koniecznie Heos, bo nie musisz łączyć tych systemów. Ale mniej więcej tak.

Nawet wstawić sobie fajne instalacyjne kolumny do sufitu i nagłośnić je jakimś SMSL, Topping, Loxije itp

To jest na tyle mały wzmacniacz że bez problemu go schowasz.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę sie pod pytanie. Czy głośniki Heos  mogą pracować jako druga (lub trzecia) strefa? Mam avr-x1500h ( w konfiguracji 5.1.2) i zastanawiałem się czy głośniki Heos (jako strefowe) mogą odtwarzać dźwięk z dowolnego źródła w tym amplitunerze (np.tuner lub muzyka z CD). W instrukcji nie mogę tego odnaleźć

Edytowano przez Iron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.11.2021 o 15:19, Iron napisał:

Dzięki za odpowiedź. Owszem jest napisane w instrukcji, że w tym modelu strefa 2 może być odtwarzana tylko ze źródeł analogowych ale rozumiem iż dotyczy to wykorzystania wzmacniaczy wbudowanych w amplituner. Faktycznie, może zadzwonię do salonu Denona

Druga strefa a dzwiek na HEosa do innego urzadzenia to nie to samo.

Mają tam demo podłączone to na pewno wiedza. Ja po prostu nie pamiętam. Kto widział odpakowany amplituner kinowy ostatnio :D:P

Dnia 19.11.2021 o 23:32, Sebastian Mróz napisał:

Wracając do mojego tematu. Stanęło na Denon AVR-X2700H.

Chciałbym do tego zestaw 5.1. Mam opcję na Canton'y GLE 30 + GLE 20 + GLE 50 + POWER SUB 8.

Co myślicie o tym połączeniu? Czy może iśc w ELAC'i? Cenowo na pewno o wiele lepiej.

Dzięki za wszelkie opinie

GLE są wykonane tak sobie. Może Magnat Signature 503?

ELAC będzie za ciemny do Denona. Monitor Aduio Bronze także polecam sprawdzić.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam możliwość zakupu Denona AVR-X2700HDAB ale tylko w zestawie z co najmniej parą głośników, a że jeszcze nie zdecydowałem jakie chciałbym głośniki to mam problem. W ofercie jest:

GLE 30 CANTON za  2198 PLN za 2 sztuki,

EL-4 WILSON za 1398 pln za 2 sztuki

OBERON 3 Dali za 2470 PLN za 2 sztuki

czy uważacie, że któryś zestaw ma sens? i cenowo jest ok? Który byście wybrali?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Sebastian Mróz napisał:

Witam ponownie

Proszę dajcie znać czy warto inwestować w któryś z wyżej wymienionych zestawów tylko po to aby mieć amplituner na już?

Pozdrawiam

Co to znaczy?

Że kolumny będziesz odsprzedawał?

nie wykorzystasz ich?

System na Oberon 3 jest najsensowniejszy. Ale u mnie dostał byś niższą cenę na te kolumny

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam,

Na początku lutego udało mi się zakupić amplituner Denon AVR2700 DAB, musiałem do niego dokupić przynajmniej jakieś stereo więc wybrałem Dali Oberon 3.

Docelowo chce zbudować kino domowe 5.1 więc muszę jeszcze co nieco dokupić, i zastanawiam się żeby zbudować to jednak na Dali Oberon 5 na kolumnach stojących ale jednak nie tak dużych jak oberon 7.

Dodatkowo, co nawet teraz ważniejsze jest dla mnie, proszę o jakąś podpowiedź na głośniki sufitowe do łazienki. Bo drugą strefę z ampli prowadzimy do łazienki i tu zupełnie nie mam pomysłu co wstawić. Łazienka jest mała około 5 mkw, wymiary 2,55 m x 2,00 m. Nie musi być nic bardzo efektownego, raczej chodzi o solidne granie, w sensie nie chcę tu przerostu formy nad treścią (małe pomieszczenie).

Proszę o jakieś podpowiedzi.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.11.2021 o 23:15, Sebastian Mróz napisał:

Witam Was,

Staram się zgłębiać wiedzę z zakresu budowy systemów KD, widzę jednak że im dalej w las tym wiedzieć trzeba jeszcze więcej, dlatego zwracam się z prośbą...

Myślę o budowie KD 5.1 (jak dla mnie w zupełności wystarczy) oraz dwóch dodatkowych stref (łazienka MONO lub STEREO oraz kuchnia MONO lub STEREO w oparciu o sufitowe głośniki instalacyjne). Oczywiście chciałbym aby grało to zupełnie niezależnie od siebie. Chciałbym aby ampli miał także dwa wyjścia HDMI.

Powyżej opisałem swoje potrzeby, a teraz chciałbym prosić Was o podpowiedzi jaki amplituner spełni moje oczekiwania. Oczywiście jestem w pełnie świadomy, że jest bardzo trudno o amplitunery, ale jeżeli będę na coś zdecydowany to będę mógł już polować i może uda się w końcu coś zakupić. Osobiście brałem pod uwagę Marantz sr5015 lub Onkyo TX-RZ830, a może Denon AVR-X2700H DAB

Chciałbym w oparciu o wiedzę użytkowników tego forum wybrać jedną lub dwie opcje, które spełnią oczekiwania i na które będę mógł rozpocząć polowanie.

Co do kolumn do KD, to na początek chciałbym to oprzeć na podstawkowych ELAC Debut Reference, ale tu nie rozpisuje się za bardzo bo wiem, że odsłuch jest kluczowy.

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam serdecznie.

Kup sobie oddzielne dedykowane systemy i daj sobie spokoj. Jakis nest hub (max) plus ew. glosnik z bt (iloud micro albo instalacyjne), do kuchni podobnie.  Te pomysly z zone, przynajmniej dla mnie, sa szalenie wkurzajace.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...