Skocz do zawartości

Zestaw stereo do max 8-10k (moze byc uzywany)


kusus

Recommended Posts

Cześć,

Dlugo sie zastanawiałem nad tym postem i do tej pory tak na prawdę nie wiem czy lepszym rozwiązaniem będzie dla mnie zestaw stereo czy kino domowe. Postaram się zwięźle to wytłumaczyć, będzie nieco o moich oczekiwaniach i przede wszystkim, co ważne z jakich źródeł dzwięku będę korzystał.

1. Źródła

Sytuacja wygląda mniej więcej tak 50% filmy / 50% muzyka.

Źródła filmów: głównie netflix 50%, płyty DVD 40%, TV 10%
Źródła muzyki: płyty CD (50%), youtube (25%), spotify (25%). Słuchamy chyba wszystkiego oprócz metalu, zależy nam bardziej na barwie, wypełnieniu, miękkości niż na jakimś twardym i szybkim dzźwięku.

2. Użytkownicy i stopień skomplikowania systemu

I tu sprawa się komplikuje bo 50/50 ja i moje żona. O ile ja to ja i lubie majsterkować o tyle moja żona włącza, wkłada płytę i ma działać, włącza TV i ma działać, system musi być do bólu, dosłownie do bólu jak najprostszy. Jak najmniej pilotów, jak najmniej przełączania kabli, jak najmniej tego wszystkiego.

Jeśli chodzi o jakość dźwięku to ja bym chciał coś lepszego, oczekuje, że będę mógł obejrzeć film z dobrym basem (nawet ze stereo) i posłuchać muzy która stworzy klimat, wypełni pomieszczenie.

3. Pomieszczenie

Dysponuję salonem około 25m2.

Legenda:
niebieskie - meble + TV
czerwone kropki - zrobione wyjścia na głośniki wścianach
bde1fe3eca6d57961c54b853cb510007.png

Jeśli chodzi o pomieszczenie to wygląda ono tak jak powyżej. Z kuchnią będzie to ponad 30m2.
No i właśnie, wypuściłem kable pod system 5.1 albo 5.0 na przyszłość więc nie wykluczam tego całkowicie.
W szafce pod TV mam dwie półki na elektronikę 2x25cm wysokości i głośnik centralny też by tam wszedł jak coś.

 

Konkluzja:
Niestety sprawa nie jest prosta. Użytkownicy systemu będą różni - i tacy co mają w poważaniu jakość tylko stawiają na prostotę i tacy którzy (ja) chcą mieć już dźwięk na wyższym poziomie niż to co teraz (microlab solo 7c). Różne są też źródła sygnału i to co będzie odpalane, tak 50/50 wszystkiego.

Chciałbym kupić zestaw stereo lub 5.0. Nie mam miejsca na głośnik basowy.

 

Czytałem trochę forum, polecają różne rzeczy, od Aurora 700 po jakieś pylony. Rozstrzał między 5k a 25k. Jedni mówią to drudzy tamto. Pomożecie?

Nie byłem jeszcze na żadnym odłuchu, jestem z Wrocławia. W piątek i sobotę będę w Krakowie cały dzień.

Edytowano przez kusus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
W chwili obecnej skupiłbym się na dobrym systemie stereo. Są wzmacniacze, które można w przyszłości wykorzystać jako końcówkę mocy do napędzenia kolumn frontowych w kinie domowym. 
Bardzo dobrze zagrałby Cambridge Audio CXA81 w połączeniu z Heco Aurora 700 lub System Audio Saxo 60, które zapewnią większa przestrzeń oraz kontrolę basu. 
Cambridge Audio CXA81 jest to wzmacniacz o dynamicznym dźwięku z szybkim, sprężystym basem. Masz w tym przypadku wbudowany moduł bluetooth dzięki któremu w banalnie prosty sposób połączysz się z telefonem czy tabletem i prześlesz muzykę z Youtube czy Spotify. 

Alternatywą mógłby być muzykalny Audiolab 6000a Play w połączeniu z detalicznymi Monitor Audio Silver 500. W przypadku Audiolaba masz także prostą obsługę bluetooth. Wyższą jakość uzyskasz korzystając z opcji sieciowych. 

Zapraszam do kontaktu po wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Cześć,
W chwili obecnej skupiłbym się na dobrym systemie stereo. Są wzmacniacze, które można w przyszłości wykorzystać jako końcówkę mocy do napędzenia kolumn frontowych w kinie domowym. 
Bardzo dobrze zagrałby Cambridge Audio CXA81 w połączeniu z Heco Aurora 700 lub System Audio Saxo 60, które zapewnią większa przestrzeń oraz kontrolę basu. 
Cambridge Audio CXA81 jest to wzmacniacz o dynamicznym dźwięku z szybkim, sprężystym basem. Masz w tym przypadku wbudowany moduł bluetooth dzięki któremu w banalnie prosty sposób połączysz się z telefonem czy tabletem i prześlesz muzykę z Youtube czy Spotify. 

Alternatywą mógłby być muzykalny Audiolab 6000a Play w połączeniu z detalicznymi Monitor Audio Silver 500. W przypadku Audiolaba masz także prostą obsługę bluetooth. Wyższą jakość uzyskasz korzystając z opcji sieciowych. 

Zapraszam do kontaktu po wyceny. 

Jestes z okolic Wrocławia albo Krakowa? Można gdzieś posłuchać tego sprzętu? Można go przetestować w warunkach domowych?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie stereo. We Wro masz dwa liczące się salony Top Hi Fi na Legnickiej i MdbAudio na Kozanowie. Na pewno cos w tym rodzaju co Q21 Ci zaproponują. Z elektroniki all-in-one warty polecenia jest Cyrus One Cast i do sprawdzenia Audiolab 6000A Play. Kolumny dobiorą Ci na miejscu i będziesz mógł to wypożyczyć do domu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc ja, jako głos posiadający jedno (KD) i drugie (stereo)...

10 godzin temu, kusus napisał:

lub 5.0. Nie mam miejsca na głośnik basowy

Więc daruj sobie w ogóle kino. Tu centralny i subwoofer(y), to dwa najważniejsze kanały. Pozwolę sobie przytoczyć mój ulubiony "kinowy" cytat, który krótko i zwięźle wyjaśnia sytuację: "kino bez sub'a, to ch**, nie kino" ;) 

Ale nawet abstrahując od tego, również, jak koledzy powyżej oddaje głos (rozsądku) za stereo. 

I tak jak kolega @slaw0001 Ci podpowiada, masz salony na miejscu, ale skoro również organizujesz sobie wycieczkę do Krakowa, to podpisuję się zdecydowanie również pod tym pomysłem

59 minut temu, Wyrzyk napisał:

proponuje przejechać się do Oświęcimia do S4home

 Kolejna rzecz - może już padam na pysk po nastu godzinach pracy i nie doczytałem dokładnie, ale nie widzę, żebyś określił swój budżet.

I jeszcze jedna konkluzja ode mnie

10 godzin temu, kusus napisał:

W szafce pod TV mam dwie półki na elektronikę 2x25cm wysokości

Niech Cię ręka boska chroni, żeby wciskać w takie dziury elektronikę, która potrzebuje odpowiedniej cyrkulacji i odprowadzenia ciepłego powietrza - a takie "rtv'ki" najczęściej nie są w stanie im tego zapewnić ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

 Kolejna rzecz - może już padam na pysk po nastu godzinach pracy i nie doczytałem dokładnie, ale nie widzę, żebyś określił swój budżet.

10k

Cytat

Niech Cię ręka boska chroni, żeby wciskać w takie dziury elektronikę, która potrzebuje odpowiedniej cyrkulacji i odprowadzenia ciepłego powietrza - a takie "rtv'ki" najczęściej nie są w stanie im tego zapewnić  

nad elektroniką bedzie kilka centów przestrzeni a na froncie i z tyłu pusta przestrzeń bo usune sklejke z tyłu szafki - będzie ok?

Cytat

Więc daruj sobie w ogóle kino. Tu centralny i subwoofer(y), to dwa najważniejsze kanały.

Serio? Jak bede mial porządny centralny i dobre fronty z basem to ten sub jest aż tak niezbędny?

Edytowano przez kusus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, J4Z napisał:

No jeżeli chcesz mieć efekt kina to tak. Trzeba go również dobrze ustawić! Sobie nie myśl że postawisz go gdzie chcesz :D;)

5875dabd8cea99b8c3520d85a0bf4f29.jpg

 

Tak to wygląda. Tam gdzie teraz stoją microlaby solo 7c chce postawić kolumny a tam gdzie są te wnęki myślałem i postawieniu elektroniki + ewentualnie głośnika centralnego. A jak to będzie stereo tylko to wepchne tam oprócz wzmacniacza jeszcze odtwarzacz CD i DVD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, J4Z napisał:

 

P.S. moim zdaniem nie za dobre te Twoje ustawienie będzie. Musisz poczytać o rozmieszczeniu kolumn.

O rozmieszczeniu kolumn oczywiscie poczytam i obilo mi siejuz o uszy odsuniecie od scian, mody, fale, kąty itp itd ale powiedzmy sobie szczerze, nie jestem w stanie pozwolic sobie na taki burdel w pokoju, nawet kosztem dzwieku. A jesli chodzi o stereo kino to spoko, zrozumialem. Idziemy w stereo.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, kusjes napisał:

Tam gdzie teraz stoją microlaby solo 7c chce postawić kolumny

Powiem tak - jeśli planujesz ustawić kolumny tak jak stoją obecnie Microlaby to daj sobie w ogóle spokój z ich wymianą. Szkoda kasy. Co Ci szkodzi wyjechać ze skrzynkami o kilkanaście centymetrów do przodu i dać im trochę powietrza wokół?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My Jesteśmy z Oświęcimia. Podjedz i posłuchaj.

Jedna sprawa nam odpadła mianowicie tylko sprzęt nowy.

Ale ja nie skreślał bym kina. Bo to jest indywidualne pytanie do Was. NIKT powtarzam NIKT z forum Wam dobrze w tej kwestii nie doradzi.

Owszem w tej cenie sprzet stereo zagra lepiej. Ale tylko kino da wrażenia kinowe.

https://www.facebook.com/S4Home/posts/1396908623754447/

Poczytaj to.

Ja na przykład obecnie z braku czasu bardziej skupiam się na oglądaniu w kinie niż realnie słuchaniu w fotelu muzyki.

Ale jak mówię to Wasza decyzja , nikogo więcej.

Ja fanem audiolaba 6000 Play nie jestem. ale w cenie 3000 zł w której ostatnio był no można go przemyśleć.

Stawiał bym bardziej na Magnata MR 780 , Atolla IN 80 , Exposure 1010 czy cyrus ONE HD + Malina, Ifi Zen Stream i do tego kolumny w zalezności od upodobań.

Z kolei w przypadku kina.

Denon X 1600 / 2700 + Systsem kinowy Aurora 700 5.1 albo jaśniejsze bardziej konkretne brzmienia Magnat Signature 507 / Monitor audio Bronze 500

Zapraszam na odsłuch. Tak łatwiej i szybciej zdecydujesz.

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomek4446 napisał:

Piotrek tylko czy nie łatwiej i taniej jest rozbudować stereo do kina niż odwrotnie ?

Tak jak kolega pisze. Chyba wyjdę od stereo z możliwością rozbudowy do kina żeby móc w ogóle przetestować.

Tylko czy to nie jest od razu podstawianie sobie kłody pod nogi bo z tego co widzę takie założenie od razu powoduje że mamy kolumny stereo ale elektronikę musimy kupić już pod 5.1. Nie jest to przypadkiem półśrodek?

Cytat

My Jesteśmy z Oświęcimia. Podjedz i posłuchaj.

Już dzwoniłem wczoraj. Umówiłem się na piątek.

 

 

Wiecie w czym jest generalnie problem? Ja nie siadam specjalnie ustawiony do słuchania muzyki czy oglądania filmu. Często jest tak że wkładam płytę, muzyka sobie leci a ja gotuję rosół a żona sobie prasuje. Albo ja siedzę 4 metry obok przed laptopem. Nigdy nie jest tak że siadam dokładnie na środku i ustawiam się do słuchania muzyki żeby katy się zgadzały. To samo jest z filmami, ten kto siedzi na narożniku to siedzi ale często żona stoi obok i prasuje a ja jeszcze dalej i pisze maila chociaż tutaj bardziej się skupiamy żeby być w centrum. Muzy słuchamy sporo ale zawsze jest to tło dla czynności które wykonujemy na codzien. Nigdy nie jest tak że słucham muzyki tylko słuchając muzyki.

 

Edytowano przez kusjes
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, kusjes napisał:

Już dzwoniłem wczoraj. Umówiłem się na piątek.

To przy tej okazji niech chłopaki zrobią Ci krótki test i włączą dowolny system kina w swojej sali i niech puszczą Ci urywek filmu z sub'em i bez niego. Od razu będziesz wiedział, o czym pisałem. Bo pisać można bez końca, a wystarczy trochę czasu w solidnym salonie i nabierzesz więcej doświadczenia, niż po przeczytaniu tysiąca postów na forum - zwłaszcza, jako laik (bez urazy)  ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, kusjes napisał:

Wiecie w czym jest generalnie problem? Ja nie siadam specjalnie ustawiony do słuchania muzyki czy oglądania filmu. Często jest tak że wkładam płytę, muzyka sobie leci a ja gotuję rosół a żona sobie prasuje. Albo ja siedzę 4 metry obok przed laptopem. Nigdy nie jest tak że siadam dokładnie na środku i ustawiam się do słuchania muzyki żeby katy się zgadzały. To samo jest z filmami, ten kto siedzi na narożniku to siedzi ale często żona stoi obok i prasuje a ja jeszcze dalej i pisze maila chociaż tutaj bardziej się skupiamy żeby być w centrum. Muzy słuchamy sporo ale zawsze jest to tło dla czynności które wykonujemy na codzien. Nigdy nie jest tak że słucham muzyki tylko słuchając muzyki.

 

Ja w 75% tez slucham muzy tak  jak Ty, jednak dobre stereo jest swietne w odbiorze rowniez poza tzw. sweet spotem, dlatego najwazniejszy jest odsluch u siebie w docelowych warunkach. Wypozyczaj, sluchaj i szukaj grania optymalnego dla siebie

Powodzenia ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Markcox napisał:

To przy tej okazji niech chłopaki zrobią Ci krótki test i włączą dowolny system kina w swojej sali i niech puszczą Ci urywek filmu z sub'em i bez niego.

Ja bym poszedł jeszcze dalej i pokusił się o sprawdzenie na tych samych kolumnach amp. KD i wzmacniacza stereo. Dobierz sobie sobie wzmacniacz i kolumny które będą dla Ciebie na plus , posłuchaj jakiegoś znanego Ci utworu , a następnie poproś o zastąpienie tegoż wzmacniacza amplitunerem KD. Źródło i ustawienie kolumn identyczne. Odpowiesz sobie w ten sposób na pytanie , czy amp. KD wystarczy Ci do słuchania muzyki , czy zostajemy przy starym , dobrym stereo :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze kilka pytań o rzeczy których nie jestem pewien po odsłuchach w s4home

 

1. cxa61 vs cxa81 - który byście wybrali i dlaczego? Jeden da się kupić w okolicy 3.5k drugi w okolicy 4.5k

2. Czy dla ciepłego i mniej kującego grania są to najlepsze propozycje? (zdecydowanie wolę soczyste, miękkie, ciepłe, sprężyste granie a nie jasne, punktowe - kłuło mnie to w uszy np. AXR100)

3. Salon 25-30m. Aurora 700 czy 1000? Słuchałem kilka zestawów i Aurory mi się spodobały. No chyba, że jest na rynku CIEPLEJSZA propozycja z dobrym basem to odsłucham.

 

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem niedawno cxa60, a to pod względem brzmienia podobno to samo co cxa61. Gra to z aurorami 700. Nie jest to raczej coś co nazwałbym ciepłym brzmieniem, choć swoją przygodę z audio dopiero zaczynam. Mam chwilami podobne odczucia do Twoich związanych z axr100, ale to w znacznej mierze zależy od muzyki (zarówno jakości jak i rodzaju) której słucham. W salonie odsłuchiwałem też denona pma800ne i tu dźwięk nazwałbym właśnie bardziej miękkim i cieplejszym, ale brakowało mu jakości brzmienia, szczegółowości, detalu. Może wyższe modele denona byłyby dla Ciebie bardziej odpowiednie. O CA czytałem opinie, że to specyficzny sprzęt, bo bardzo uwydatnia wady np kiepskiego źródła (złej jakości pliki itp). To znaczy podasz mu kiepskie źródło, to zagra bardzo kiepsko bo niczym nie "wzbogaci" dźwięku a wręcz pokaże jego wady. Za to działa to w drugą stronę. Jak dostanie dobrej jakości dźwięk, to pokazuje na co go stać. Potwierdzam te opinie bo mam podobne spostrzeżenia. Nie wiem jak grają pod tym względem inne wzmacniacze, bo porównanie miałem na różnych sprzętach, ale tylko w dobrej jakości plikach. Zakładam jednak, że jeśli chce się wydać kilka tysięcy na nowy sprzęt, to nie po to by słuchać YT, choć to indywidualne mocno kwestie. 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, chudeusz09 napisał:

Kupiłem niedawno cxa60, a to pod względem brzmienia podobno to samo co cxa61. Gra to z aurorami 700. Nie jest to raczej coś co nazwałbym ciepłym brzmieniem, choć swoją przygodę z audio dopiero zaczynam. Mam chwilami podobne odczucia do Twoich związanych z axr100, ale to w znacznej mierze zależy od muzyki (zarówno jakości jak i rodzaju) której słucham. W salonie odsłuchiwałem też denona pma800ne i tu dźwięk nazwałbym właśnie bardziej miękkim i cieplejszym, ale brakowało mu jakości brzmienia, szczegółowości, detalu. Może wyższe modele denona byłyby dla Ciebie bardziej odpowiednie. O CA czytałem opinie, że to specyficzny sprzęt, bo bardzo uwydatnia wady np kiepskiego źródła (złej jakości pliki itp). To znaczy podasz mu kiepskie źródło, to zagra bardzo kiepsko bo niczym nie "wzbogaci" dźwięku a wręcz pokaże jego wady. Za to działa to w drugą stronę. Jak dostanie dobrej jakości dźwięk, to pokazuje na co go stać. Potwierdzam te opinie bo mam podobne spostrzeżenia. Nie wiem jak grają pod tym względem inne wzmacniacze, bo porównanie miałem na różnych sprzętach, ale tylko w dobrej jakości plikach. Zakładam jednak, że jeśli chce się wydać kilka tysięcy na nowy sprzęt, to nie po to by słuchać YT, choć to indywidualne mocno kwestie. 😉

Co do źródeł - Nie do końca tak jest jak piszesz. Tego sprzętu będzie używać moja żona a to oznacza tylo jedno... Źródła dzwięku będą takie jakie sobie włączy. Jak będzie chciała słuchać pastorałki golec orkiestra na youtube to będzie słuchać i tłumaczenie jej co to tidal czy spotifi nie ma absolutnie żadnego sensu. Zmierzam do tego, że źródłem dzwięku w głównej mierze będzie optyk TV a stamtąd będzie lecieć dosłownie wszystko. Od tidala po youtuba i TVP1. Nie chcę żeby była absolutna padaczka jak włączę youtube. Po iluś latach odniosłem sukces ucząc ją jak obsługiwać PS4 więc może sobie oglądać filmy DVD. Te płyty które ona ma to np. filmy nagrywane z TV 20 lat temu. Ogląda bo ogląda.

Co do wzmacniacza - Niestety w studiu odłuchowym puszczono mi tego AXR'a i CXA61. Między tymi dwoma wzmacniaczami była znaczna różnica na korzyść CXA w miękkości grania stąd wyszedłem od razu z założenia, że jest to mój kierunek. Jeśli są jeszcze bardziej miękkie i neutralne w graniu wzmaki to dobrze, że wspomniałeś...

Edytowano przez kusus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Cześć

 

Odświeżę trochę temat.

Zakupiłem ponad 2 tygodnie temu cxa61 + heco aurora 700 i mam pewien mały problem. Dźwięk zaczął być męczący przy głośniejszym słuchaniu - chodzi tu o wysokie tony. Czasem mam wrażenie jakby mi ktoś wbijał szpilkę w uszy. Głośniejszym czyli tak na ponad 40% pełnego obrotu 360 stopni potencjometra wzmaka.

Akustyka pomieszczenia? Sprzęt do kitu? Moje uszy do kitu?

Muzyka w której jest więcej basu i mniej góry jest dużo "lepsza" w odbiorze.

Siedzę z 2.5 metra od kolumn generalnie.

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...