Skocz do zawartości

Sprawozdanie z audiofilskiej orgietki vol.2


lpomis

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Dnia 18.11.2021 o 07:05, soberowy napisał:

Uważasz, że Bowersy nie nadają się do małych pomieszczeń? 

Zupełnie przeoczyłem Twoje pytanie, sorki. 706 S2 do mniejszego pomieszczenia (12-15m2) bym śmiało wstawiał, ale z 705 Signature miałbym już wątpliwości. I to wcale nie z obawy przed wzbudzającym się basem, a bardziej przed tym, że pakując je do małej klitki zabijemy najzwyczajniej w świecie ich potencjał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, J4Z napisał:

Co masz na myśli?

Te Bowersy aż prosiły się o sporą przestrzeń dookoła nich. A gdy im się ją dało to pokazały znacznie więcej. Metr wolnego miejsca po bokach i metr od tylnej ściany to taka wartość optymalna w ich przypadku, żeby poczuć co mają do zaoferowania w kwestii kreowania sceny i głębi. Ostatnio sam wpadłem na pomysł (opisywałem to już w innym wątku) przetestowania małych podłogówek w mojej klitce. Były to Audio Physic Classic 15. Mimo, że jakoś udało mi się je ustawić w miarę zgrabnie w pokoju to niestety, kolumny się po prostu zadusiły w takim metrażu. Nie wiem jak to dobrze ubrać w słowa, ale miałem wrażenie, że całe wypełnienie, cały dźwięk który generują nie ma totalnie gdzie się podziać, nachodzi na siebie, przytłacza. Classiki rwały się aż do grania na boki, dookoła wręcz, a tu nie było jak. Taki dźwięk odbierałem też jako dość męczący na dłuższą metę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, J4Z napisał:

Lub może zajść. Nie wnikałem. Wiem że lepiej unikać takiego ustawienia.

Nie spotkałem się z takim "objawem" :) O tym metrze też wspomniałem w przybliżeniu oczywiście. Nie muszą to być dokładnie takie wartości. Jak zawsze - wypada troszkę pojeździć po pokoju kolumnami czy samym miejscem odsłuchowym (np. fotelem, sofą) jeśli mamy taką możliwość. Dodatkowa adaptacja akustyczna oczywiście też mile widziana :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 1 month later...
Dnia 19.06.2023 o 18:05, MarSZ napisał:

Mam pokój 3.5x5 m,  lepszym wyborem będą 706 niż 705? Seria s3 podobno gra mniejszą sceną

Gra trochę inaczej niż seria s2 są trochę bardziej ugrzecznione, mniej detalu dają, co prawda słuchałem ich w innym pomieszczeniu niż moim ale wydawało się (możliwe ze były nie wygrzane bo nowe) ze mniejsze jest zróżnicowanie sceny, w s2 bardziej wyczuwalne były przejścia gdzie kto stoi co robi. Ale wydaje mi się ze s3 będzie zdecydowanie łatwiej dobrać do wzmacniacza nic s2 . Np bas jest lepszy w s3 i słuchać ta różnice

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...