Skocz do zawartości

Roksan K3 pre out subwoofer


Witold Bjs

Recommended Posts

Witam,

Pod preout wzmacniacza podpiąłem aktywny subwoofer. W momencie kiedy w trakcie słuchania muzyki włączę subwoofer poziom głośności wzmacniacza spada. Dodatkowo regulacja głośności nie jest płynna. Czy to normalne zjawisko ? W innym wzmacniaczu nie miałem takiego problemu. 
Dowiedziałem się ze tak się czasami zdarza i ze nie wpływa to na sprzęt. Proszę o info 
 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz roksan k3 sub monitor audio gold W15 . Nie słyszę żeby się zmieniała barwa czy dynamika. Jedynie ta regulacja głośności jest mocno zaburzona. Do godz 1 jest płynnie ale nie dość głośno / a max głośność dopiero po godz 3. We wzmacniaczu słychać w momencie kiedy wł się sub jakiś przekaźnik. Ktoś na sąsiednim forum pisał ze wzmacniacz widzi obciążenie i zał zwrotnice. 
wzmacniacz mi mega pasuje wiec nie chce się z nim rozstawać. Jedynie się martwię czy coś się nie uszkodzi 

Edytowano przez Witold Bjs
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój sub ma obciążenie

Impedancja wejściowa 16kohm (niewyważenie RCA)

Impedancja wejściowa 20kohm (poziom głośnika)

gdzie kolumny mają te 4-8 ohm czyli jakieś 4000-5000x większe , sub bierze sygnał na poziomie setnych W mocy wzmaka , ale to niech mądrzejsi się wypowiedzą , ja o tym czytałem bo podepnę lampę głośnikowymi przewodami ;)

Z tym przygasaniem przetestowałem odcinając suba w dsp na 80 i 200Hz , im niżej tym lepszy dźwięk był słyszalny na kolumnach bo bass tego nie gasił - wciskałem apką więc reakcja była natychmiastowa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kubakk Tak, ale obciążanie końcówki mocy a przedwzmacniacza, to różnica.

@Witold Bjs Też zaobserwowałem zjawisko, że podłączanie do Pre Out  wpływało na brzmienie wzmacniacza (pamiętam raz, że grał ostrzej), w znaczeniu grał inaczej i nie chodzi tu o przysłanianie pasma nadmiernym basem. Szkoda, że twój sub nie ma zacisków głośnikowych, wtedy problem by był z głowy.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, S4Home napisał:

Dochodzisz na wzmacniaczu głośnością do godziny 1-3?????

To nie dziwie się że głośność jest zaburzona.

Sub swoje a kolumny swoje podczas tej dyskoteki.

Piotr

Wynika to z tego ze do godziny 1 głośność jest na dosyć niskim/ średnim poziomie dopiero później przyrasta gwałtownie / jednak proporcjonalnie wraz z głośnością suba . Nie jest tak ze sub gra już bardzo głośno a kolumny ciszej. Poprostu regulacja głośności jakby przenosi się koniec zakresu. Nie widzę żeby tez miało to wpływ na dźwięk / nawet po godzinie 3 nie dochodzi do przesterowania czy zakłóceń. Jeżeli odepnę sub , max głośność jest w okolicy godz 12. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Markcox napisał:

Ja u siebie boję się przekroczyć "godziny 10/11", żeby mi chałupy nie rozniosło :)  Czy aby na pewno z tym wzmacniaczem jest wszystko w porządku? Jakie kolumny zasilasz tym Roksanem?

Monitor Audio Gold 200 5g , jak wcześniej pisałem , jeżeli wyłączę sub, regulacja wzmacniacza wraca do normy. I tez w okolicach 11 jest już full. Wzmacniacz kupiłem używany ale nic nie wskazuje na to żeby coś z nim było nie tak. 

Czy samo wej. Pre out może być jakoś uszkodzone ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...